Kalkulator dostępny w systemie OS X wydaje się ograniczonym narzędziem, które może posłużyć tylko do podstawowych obliczeń. Wielu użytkowników nie wie jednak, że poza podstawowym trybem istnieje również tryb naukowy oraz programisty. Ponadto Kalkulator pozwala na konwersję wielu jednostek, co czyni go bardzo przydatną aplikacją.

Big f1448754 8d52 4d21 83d2 23b40f5b7692

Tryby Kalkulatora możemy zmieniać za pomocą kombinacji klawiszy +1 (prosty), +2 (naukowy) oraz +3 (programisty). Dodatkowo wciskając na klawiaturze +R włączymy tryb ONP.

Dodatkowe możliwości, takie jak obliczanie logarytmów w przypadku kalkulatora naukowego czy też zamiany liczb w systemie dziesiętnym na system szesnastkowy w przypadku kalkulatora programisty nie są jednak jedynymi, które są domyślnie „ukryte” dla użytkowników. Program pozwala nam bowiem na zamianę jednostek w szybki sposób. Wystarczy, że wpiszemy konkretną wartość i z górnej belki systemowej wybierzemy opcję Konwertuj. Po wybraniu dwóch jednostek i ich zatwierdzeniu Kalkulator zwróci nam wynik. Warto dodać, że użytkownik może również przeliczać w ten sposób waluty. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest zaktualizowanie kursu, który jest pobierany z serwisu Yahoo! Finance. Domyślny kurs pochodzi bowiem... z 2012 r.

Przeczytaj po hiszpańsku