Niedawno pisaliśmy o tym, że Apple jest bliskie sfinalizowania umowy na dostawy ekranów typu OLED na potrzeby produkcji kolejnych generacji iPhone’ów. Dostawcami tych komponentów mają być firmy Samsung Display oraz LG Display. Koreański serwis Electronic Times opublikował dziś informacje zdające się potwierdzać te doniesienia.

Według raportu, pierwsze z wymienionych przedsiębiorstw ma zainwestować niemal 7,5 miliarda dolarów w renowację i wyposażenie linii produkcyjnych aby sprostać zamówieniom Apple na te komponenty. Inwestycje potrwają podobno dwa lata.

W przypadku gdy Apple podpisze umowę z Samsungiem, koreańska firma zwiększy produkcję wyświetlaczy typu OLED z 30 do 45 tysięcy sztuk miesięcznie. W 2017 roku wielkość produkcji może zwiększyć się nawet dwukrotnie.

To, że iPhone’y wyposażone zostaną w nowe ekrany wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Warto przypomnieć, że w grudniu poprzedniego roku, pojawiły się doniesienia o tym, że na Tajwanie powstało specjalne laboratorium Apple, w którym trwają prace nad nowymi, bardziej energooszczędnymi ekranami.

Źródło: MacRumors za ETNews