Jak donosi koreański serwis Electronic Times, Apple jest bliskie sfinalizowania umowy na dostawy ekranów typu OLED na potrzeby produkcji kolejnych generacji iPhone’ów. Dostawcami tych komponentów mają być firmy Samsung oraz LG Display.

Warto przypomnieć, że LG Display dostarcza już tego typu ekrany do Apple, które wykorzystywane są w procesie produkcyjnym zegarków Apple Watch. Współpraca ta kontynuowana ma być także w przypadku kolejnej generacji tych urządzeń.

W ciągu najbliższych 2-3 lat obie firmy zainwestować mają łącznie niemal 13 miliardów dolarów aby wybudować fabryki, których moce produkcyjne sprostają zapotrzebowaniu firmy z Cupertino na te komponenty. Mówi się, że Apple partycypuje w nakładach inwestycyjnych, lecz źródła nie podają konkretnych danych.

Inwestycje dotyczyć będą przede wszystkim optymalizacji i unowocześnienia procesu produkcyjnego paneli OLED w celu zmniejszenia kosztów produkcji. Wynika to z faktu, że Apple narzuciło wysokie standardy jakościowe oraz niskie ceny zakupu tych komponentów. Warto dodać, że iPhone'y z ekranami OLED mają trafić na rynek w 2018 r.

Źródło: AppleInsider za ETNews