Bezprzewodowe słuchawki z technologią Bluetooth zyskują coraz większą popularność wśród niewybrednych entuzjastów muzyki. Powiedzmy sobie szczerze - brak plączących się i przeszkadzających kabli to niebywała wygoda zwłaszcza jeżeli chcemy słuchać muzyki uprawiając jakiś sport. Słuchawki AfterShokz Bluez 2S to ciekawa pozycja na rynku szczególnie z uwagi na to, że są one otwarte.

AfterShokz Bluez 2S

AfterShokz Bluez 2S

AfterShokz Bluez 2S

Budowa i rozwiązania techniczne

Jak wyżej wspomniałem najbardziej cechuje te słuchawki to, że nie mają kabla a ich budowa jest zupełnie inna niż większości tego typu słuchawek na rynku. Słuchawki te są otwarte, przetworniki nie są wprowadzone do naszego ucha i nie zamykają go ani też nie zatykają jak w przypadku słuchawek dousznych czy dokanałowych. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy więc od plusów. Największą tego zaletą jest kontakt z otoczeniem i brak zmęczenia ucha przez ciśnienie, które wytwarza się nam w kanale słuchowym. Brak bezpośredniego kontaktu z wnętrzem ucha eliminuje też jakiekolwiek otarcia wewnątrz i zapewnia higienę, dzięki czemu z jednych słuchawek może korzystać wiele osób. Minusem tego rozwiązania jest brzmienie niskich częstotliwości - nie jest ono głębokie i bass nie jest tak "tłusty" jak w słuchawkach dokanałowych. Ciekawostką i myślę odpowiedzią na to jest wykorzystanie technologii Bone Conduction, dzięki której dźwięk jest dodatkowo przenoszony w formie wibracji na naszą czaszkę. Jest to dziwne i trochę śmieszne uczucie, jakby łaskotania. Muszę przyznać, że nigdy nie spotkałem się z takim rozwiązaniem.

Na dużego plusa zasługuje również czas pracy słuchawek - sześć godzin słuchania muzyki, rozmów telefonicznych i dziesięć dni czuwania. Do pełnego naładowania potrzebujemy dwóch godzin. Słuchawki wykorzystują Bluetooth 4.0 i jego profile takie jak A2DP, AVRCP, HSP, HFP. Na lewej słuchawce umieszczono przycisk, którym możemy odebrać połączenie czy wywołać asystenta głosowego. Po drugiej stronie na pałąku, umieszczono przyciski regulacji głośności, port micro USB oraz przycisk uruchamiający. Warto dodać, że słuchawki posiadają dwa wbudowane mikrofony, które służą do odsiewania szumów i hałasów z otoczenia w trakcie rozmowy.

Specyfikacja techniczna

Rodzaj przetwornika: Bone Conduction Transducers
Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 20KHz
Czułość: 100 + _ 3dB
Mikrofon: -40dB + _ 3dB
Wersja Bluetooth: v4.0
Kompatybilne profile Bluetooth: A2DP, AVRCP, HSP, HFP
Zasięg: 10 metrów
Bateria: akumulator litowo-jonowy
Waga: 41 gramów

AfterShokz Bluez 2S

AfterShokz Bluez 2S

AfterShokz Bluez 2S

AfterShokz Bluez 2S

AfterShokz Bluez 2S

Wykonanie i dodatki

Bardzo dobre. Wszystkie plastiki są wysokiej jakości, bardzo ładnie spasowane. W wielu miejscach zastosowano powłoki wykonane w nanotechnologii oraz gumowe uszczelki, dzięki czemu słuchawki są odporne na wilgoć, zachlapania czy pot. Słuchawki AfterShokz Bluez 2S dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych (czarnym, czerwonym, metalicznym zielonym i zielonym neonowym). W zestawie, oprócz samych słuchawek, otrzymujemy etui (woreczek), kabel USB do ładowania oraz specjalne odblaskowe naklejki, które możemy użyć dla większego bezpieczeństwa kiedy np. biegamy późnym wieczorem.

AfterShokz Bluez 2S

AfterShokz Bluez 2S

AfterShokz Bluez 2S

Podsumowanie

AfterShokz Bluez 2S to świetne słuchawki na siłownie, do biegania, na rower czy też uprawiania innej dyscypliny sportowej. Naprawdę niesamowicie wygodne i nie męczą uszu, jednak bardziej wymagającym słuchaczom będzie doskwierał brak głębokiego basu.

Cena: AfterShokz Bluez 2S - 99,95 Dolarów

Strona producenta: www.aftershokz.com