Drugi dzień targów CES spędziliśmy w północnej hali głównego centrum wystawienniczego w Las Vegas, w której zwykle wystawiane są akcesoria dla urządzeń mobilnych.

Jak co roku dominują przede wszystkim różnego rodzaju obudowy dla smartfonów. Są także obudowy dla tabletów i komputerów. Część z nich ma czysto utylitarną funkcję, inne mają nadawać tym urządzeniom charakteru i pozwolić się wyróżnić w tłumie takich samych MacBooków, iPadów i iPhone'ów. Wspomnieć wypada bowiem, że na targach CES urządzenia Apple są powszechne. Na tym tle wyróżniają się raczej osoby korzystające z komputerów PC (w tym z Surface'ów Microsoftu) czy smartfonów z Androidem lub Windowsem.

CES 2016

CES 2016

Kolejnymi produktami, które już od lat związane są z mobilnością, są różnego rodzaju zewnętrzne baterie. Tutaj właściwie trudno wymyślić już coś nowego, dlatego ich producenci zwiększają ich pojemności (co na pewno docenią użytkownicy) oraz pracują nad designem tych akcesoriów. Na tegorocznych targach CES można znaleźć baterie ze stylowymi aluminiowymi obudowami, wykończone skórą, tweedem itp.

CES 2016

CES 2016

Są także plecaki wyposażone w power banki, które dodatkowo ładować można za pomocą panelu słonecznego.

CES 2016

Ciekawym rozwiązaniem są wyposażone w wymienialne baterie obudowy marki iBatz. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba w ogóle podłączać iPhone'a do ładowarki. Wystarczy wymienić baterię (lub baterie w przypadku obudowy dla iPhone'a 6s Plus).

CES 2016

W porównaniu z targami IFA jest też więcej różnego rodzaju stacji dokujących dla zegarka Apple Watch. Tutaj także producenci starają się możliwie najbardziej uatrakcyjnić tego typu akcesoria. Kanadyjska firma Trident zaprezentowała m.in. specjalne skórzane puzderko, do którego należy smart zegarek od Apple wkładać na noc. Dzięki specjalnemu wycięciu na ekran tego urządzenia całość zamienia się mniej lub bardziej - w zależności od gustów - w zegarek, który można ustawić na szafce nocnej przy łóżku.

CES 2016

Sporo nowości prezentują też producenci toreb i plecaków. Mowa tutaj przede wszystkim o markach Thule, Caselogic i Bluelounge.

CES 2016

CES 2016

MyApple Daily w iTunes Store.