Firma Native Union zwróciła moją uwagę już jakiś czas temu niebanalnym i ciekawym wzornictwem. Oferta producenta jest głównie skierowana do posiadaczy sprzętu Apple ale znajdziemy w niej także kilka uniwersalnych produktów. Dzisiaj zrecenzuję dla was Dock dla iPhone'a / iPad'a ze złączem Lightning oraz dwa alternatywne kable w nylonowym oplocie.

DOCK Lightning

Jak wskazuje sama nazwa jest to stacja dokująca dla urządzeń ze złączem Lightning. Możemy podpiąć do niej zarówno iPhone'y jak i iPad'y. Całość składa się z kilku elementów - ciężkiej, stabilnej, gumowej podstawy wraz z plastikową maskownicą, która jest montowana od spodu by zasłonić kabel oraz metalowego podparcia, które należy wsunąć w nacięcie w podstawie.

Native Union

W zestawie mamy też dwa specjalne, małe elementy prowadzące, które montujemy w docku i wsuwamy w nie kabel Lightning - jeden gdy nie używamy żadnych case'ów czy dodatkowych obudów na telefon lub tablet a drugi troszkę odsunięty od tylnej ścianki docka w przypadku noszenia wspomnianych urządzeń w dodatkowych etui zabezpieczających. Bardzo sprytne i uniwersalne rozwiązanie.

Native Union

Native Union

Native Union

Native Union

Jak już wcześniej wspomniałem całość jest bardzo stabilna za sprawą ciężkiej gumowej podstawy, która nie ślizga się po biurku. Wszystkie elementy cieszą oko i są wykonane z dużą dbałością oraz z wysokiej jakości materiałów. Warto nadmienić, że do docka można podpiąć BELT Cable - mimo iż jest on odrobinę grubszy to akcesoria są ze sobą kompatybilne.

Native Union

Native Union

BELT Cable

Jest to kabel ze złączem Lightning w oplocie nylonowym. Oplot ten sprawia, że kabel jest dużo bardziej wytrzymały i odporny na różnego rodzaju zgięcia. Długość kabla to 1.2 metra co również zasługuje na dużego plusa. Do kabla dołączony jest skórzany pasek, którym możemy spiąć kabel i schować np. do kieszeni. Kabel świetnie sprawdza się w podróży.

Native Union

Native Union

Native Union

Native Union

KEY Cable

Brelok i kabel do ładowania w jednym. Również, jak w przypadku poprzedniego kabla, oplot wykonany jest z tego samego materiału czyli nylonu. Kabel zwinięty jest w kulkę i w ten sposób "robi" za brelok do kluczy. Na dwóch pozostawionych końcach mamy złącza USB i Lightning. Obydwie wtyczki są zabezpieczone plastikową nakładką z zamontowanym kółeczkiem do kluczy.

Native Union

Native Union

Native Union

Podsumowanie

Wszystkie akcesoria okazały się solidnie wykonane i z bardzo dobrych materiałów. Opakowania są schludne i estetyczne, dzięki czemu produkty idealnie nadają się na prezent. Dla zainteresowanych - wiele produktów na stronie jest przecenionych do końca stycznia 2016.

Ceny: DOCK Lightning - 54,99 Euro / BELT Cable - 26,99 Euro / KEY Cable - 29,99 Euro

Strona producenta: www.nativeunion.eu