Niektóre aplikacje systemowe są dla wielu użytkowników bezużyteczne. Często umieszczamy je w jednym folderze i zostawiamy na zapomnienie. Po co nam wszak program Apple Watch, skoro nie posiadamy tego urządzenia naręcznego? Przykładów można by podać więcej. Na szczęście istnieje ciekawy trik, który pozwala niemal permanentnie ukryć niechciane ikony aplikacji.

Warto na wstępie zaznaczyć, że ukrycie ikon nie doprowadzi do usunięcia programów systemowych. Taka opcja może pojawić się w iOS 10, gdyż jak wspomniał w jednym z wywiadów Tim Cook, Apple rozważa jej wprowadzenie.

Przechodząc jednak do konkretów. W celu usunięcia ikony aplikacji należy utworzyć folder, przeciągnąć ikonę na drugą stronę katalogu i puścić. Kolejnym krokiem jest przeciągnięcie jej na trzecią stronę i naciśnięcie przycisku Home bez odrywania palca od ekranu. Ikona zniknie. Dodam, że dostęp do „usuniętego” programu będzie dostępny z poziomu Spotlight (przeciągnięcie ekranu w dół), a ponowne uruchomienie naszego urządzenia przywróci ikonę aplikacji na drugą stronę wspomnianego wyżej folderu. Całość możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Źródło: AppleInsider