Etui, czy zewnętrzne obudowy z baterią to dość popularne akcesoria dla smartfonów. Rozwiązań tego typu przeznaczonych dla iPhone'ów jest na rynku bardzo dużo, wspomnieć wypada choćby o produktach marki Mophie czy Lifeproof, które opisywane były zarówno w MyApple Magazynie, jak i na blogu MyApple. Na rynek tego typu akcesoriów właśnie weszło Apple ze swoim etui Smart Battery Case do iPhone'a 6 i 6s.

Umieszczona w etui bateria pozwala na doładowanie iPhone'a, a co za tym idzie wydłużenie jego czasu pracy od 18 do 20 godzin. Co ciekawe, Apple nie zdecydowało się w przypadku tego akcesorium na specjalną kontrolkę naładowania zewnętrznej baterii w postaci diodowego wskaźnika (tak, jak w starszych modelach MacBooków i MacBooków Pro oraz wspomnianych już akcesoriach Mophie czy Lifeproof). Poziom naładowania baterii umieszczonej w etui wyświetlany jest na ekranie blokady i w centrum powiadomień iPhone'a.

Smart Battery Case

Akcesorium zostało wyposażone w gniazdo Lightning do ładowania, umieszczone w tym samym miejscu, co w iPhonie, dzięki czemu iPhone 6 lub 6s z nałożonym etui pasować będzie do stacji dokującej.

Smart Battery Case

Etui dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: grafitowej i kremowej.

Smart Battery Case

Etui Smart Battery Case dla iPhone'a 6 i 6s kosztuje w internetowym sklepie Apple 479 złotych.