4 listopada w App Store pojawiła się trzecia już odsłona popularnej wśród użytkowników urządzeń z systemem iOS gry o niezbyt wyszukanym tytule „The Room”. Jak łatwo się domyślić, najnowsza wersja nosi tytuł „The Room Three”. O ile autorzy nie wykazali się pomysłowością przy wymyślaniu tytułu, to z całą pewnością nie można im jej odmówić jeśli brać pod uwagę pozostałe, o wiele ważniejsze aspekty gry.

W grze przenosimy się do bliżej nieokreślonych pomieszczeń, a raczej pokojów, które utrzymany są w dość mrocznym klimacie. Naszym zadaniem jest wytropienie tajemniczego „rzemieślnika” (“The Craftsman”). Sukces odniesiemy dopiero wtedy gdy odnajdziemy pięć artefaktów, które ukryte zostały w znajdujących się we wspomnianych wcześniej pomieszczeniach przedmiotach. Przedmioty te, to z pozoru proste meble, jak na przykład komoda. Gdy przyjrzymy się im bliżej, okazuje się, że „rzemieślnik” nieco je zmodyfikował. Po znalezieniu i uruchomieniu ukrytych przełączników, przycisków i dźwigni na naszych oczach przedmioty ukazują swoje niezwykle skomplikowane wnętrza, w których znajdują się potrzebne nam artefakty.

System sterowania jest bardzo intuicyjny, co w połączeniu z klimatyczną oprawą muzyczną i piękną grafiką sprawia, że gdy już wczujemy się w rozgrywkę trudno oderwać się od ekranu iUrządzenia. Poniżej kilka screenshotów:

The Room Three

The Room Three

The Room Three

Warto dodać, że gra „The Room Three” zainstalowana może być na urządzeniu z systemem iOS 5.1.1 lub nowszym. Aplikacja zgodna jest między innymi z iPhonem 5 i iPadem 3. Ze względu na wysoki poziom oprawy graficznej, gra może nieco zacinać się na wymienionych urządzeniach. Zalecamy instalację na nowszych generacjach. „The Room Three” kupić można w sklepie App Store za 4,99 euro.

Pobierz:

Konkurs

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwa kody na opisywaną grę przygotowane przez jej producenta – firmę Fireproof Studios Ltd. Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzach poniżej napisać dlaczego właśnie tę grę chcielibyście wygrać. Kody otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi. Wyniki ogłoszone zostaną w piątek, 27 listopada.

Obszerna recenzja gry pojawi się w przedświątecznym numerze MyApple Magazynu.

Wyniki konkursu

Wybór zwycięzcy nie należał do łatwych zadań. Po burzliwych naradach zdecydowaliśmy, że kody otrzymują:

  • Constantineo,
  • Andrzej Sobczak.

Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody prześlemy w wiadomościach prywatnych na Forum.