Sprzedaż iPada Pro rozpoczęła się oficjalnie w ubiegłą środę. W chwili obecnej kupując jeden z trzech dostępnych wariantów tego urządzenia w internetowym sklepie firmy Apple, na realizację zamówienia trzeba czekać od pięciu do siedmiu dni roboczych. Znacznie gorzej wygląda jednak sprawa z oficjalnymi akcesoriami dla tego tabletu, w przypadku których przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi minimum cztery tygodnie.

Duże problemy z dostępnością Apple Pencil i Smart Keyboard sprawiły, że osoby którym udało się już nabyć te produkty coraz chętniej wystawiają je na serwisach aukcyjnych w mocno zawyżonych cenach. W chwili obecnej w serwisie eBay bez trudu można znaleźć egzemplarze rysika kupione w przedsprzedaży, za które dotychczasowi właściciele liczą sobie od 160 do nawet 395 dolarów, podczas gdy sklepowa cena tego urządzenia wynosi 99 dolarów.

eBay

Znacznie mniejszą popularnością cieszy się natomiast klawiatura Smart Keyboard, której najwyższa cena w serwisie eBay wynosi obecnie „zaledwie” 233 dolary, czyli 64 dolary więcej niż w oficjalnym sklepie. Słabsze zainteresowanie potencjalnych nabywców wynika najprawdopodobniej z faktu, iż akcesorium to łatwiej jest zastąpić innym urządzeniem oferującym podobną funkcjonalność.

Źródło: AppAdvice