Według przewidywań analityka UBS - Stevena Milunovicha - Apple sprzeda w czwartym kwartale roku aż 78,4 miliona iPhone'ów. Jeżeli firmie z Cupertino uda się osiągnąć ten cel, to pobije ona swój zeszłoroczny rekord o 4%. W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2014 r. smartfony Apple trafiły bowiem do 74,5 miliona użytkowników.

Zbliżający się okres świąteczny po raz kolejny zwiększy sprzedaż iPhone'ów, jak i innych sprzętów elektronicznych. Milunovich jest jednak optymistycznie nastawiony również względem pierwszego kwartału 2016 r., kiedy to jego zdaniem sprzeda się 61 milionów iPhone'ów. Dodaje on również, że 4-calowy iPhone, na temat którego pojawiają się coraz to nowe plotki, może znaleźć w przyszłym roku aż 10 milionów nabywców.

Warto dodać, że po premierze iPhone'ów 6s analitycy przewidywali, że nowe smartfony Apple nie będą się sprzedawać tak dobrze, jak zeszłoroczne modele. Już na przełomie stycznia i lutego firma z Cupertino opublikuje raporty finansowe za czwarty kwartał roku, które potwierdzą lub obalą tezy wysnute przez ekspertów od analizy rynku smartfonów.

Źródło: AppleInsider