Nowy Panoptic iGrip od Medica.com zmienia Oftalmoskop Panoptic w przenośne urządzenie cyfrowe do przetwarzania i rejestracji obrazu, pozwalając tym samym na badanie dna oka i robienie mu zdjęć, tak jak nigdy przedtem. Uchwyt Panoptic iGrip wyrównuje dostęp optyczny oftalmoskopu do wizualnej osi kamery iPhone'a 5 lub 5S do rejestrowania wysokiej rozdzielczości zdjęć (5/8 megapikseli) dna oka i siatkówki oraz nerwu siatkówkowego (retinal nerve).

Aplikacja iExaminer pozwala po tej operacji na zapisanie zdjęcia w pliku badania lub wysłanie e-maila i wydruk. Ponieważ Panoptic Oftalmoskopu zapewnia 5 razy większy widok dna oka niż w przypadku standardowego oftalmoskopu, badanie można zrealizować bez zakrapiania oczu do badania standardowym oftalmoskopem.

Panoptic iGrip

Dzięki temu urządzeniu, możliwości oftalmoskopu Panoptic są wzbogacone przez wysokiej jakości aparat i wyświetlacz iPhone'a 5/5s. Wraz z aplikacją iExaminer iPhone umożliwia badanie pacjentów i robienie zdjęć dna oka. iPhone 5/5s usprawnia proces badania, umożliwiając przechwycenie do 85 zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Aplikacja umożliwia organizację listy pacjentów oraz dokumentację zdjęć przy rozróżnieniu na lewe oraz prawe oko.

Panoptic iGrip

Panoptic iGrip

Zapis zdjęć dna oka na iPhonie wzbogaca lekarską dokumentację, oszczędzając przy tym czas i koszt digitalizacji tego typu badania.

iExaminer

Wizualizacja 3D modelu:

via GIPHY