Prezentacja iPhone OS 4 Wydarzenie

Ta strona odświeża się automatycznie, nie musisz jej przeładowywać

i Dawid Nowak.


Rafał Pawłowski...


Dawid Szypulski...


Żegnają się z państwem...


To by było na tyle, dziękujemy wszystkim za uwagę.


To były ostatnie pytania, Steve kończy prezentację.


Pytanie: „Jak w ramach multitaskingu zamknąć aplikację?”

Odpowiedź: „Jeśli chce zamknąć program... nie musisz tego robić. Zaprojektowaliśmy to tak, żeby użytkownik nie musiał zachowywać się jak kustosz muzeum. [...] Użytkownik nie musi się o to martwić. Użytkownik po prostu korzysta.”


Jak zmieni się App Store po premierze iPhone OS 4 ? Organizacja i odnalezienie aplikacji wciąż jest problemem. Jak zamierzacie to poprawić? - App Store nie jest częścią iPhone OS 4.0 Staramy się poprawiać go na bieżąco. Musimy robić to ostrożnie, żeby niczego nie popsuć. Żeby zwiększyć dostępność konkretnych aplikacji dodaliśmy funkcję Genius by pomóc w znalezieniu konkretnych aplikacji.


Jako ciekawostkę dodam, że na MyApple mamy bardzo spostrzegawczych użytkowników. „pio11” zauważył, że zmieniła się ikonka kalkulatora :D


Steve: „Jeśli konkurencja zaprezentuje produkt podobny do iPada, będą liczyli na to, że zdobędą 3500 programów w ciągu pierwszego roku. My osiągnęliśmy ten poziom w ciągu pierwszego tygodnia.”


Steve o iPadzie: "Myślimy, że ludzie będą uważali premierę iPada za epokowe wydarzenie w historii urządzeń komputerowych."


Odpowiedź na pytanie redakcji MyApple! :D

Zapytano dlaczego multitasking ma występować jedynie na najnowszych urządzeniach Apple. Niestety deweloperzy są ograniczeni możliwościami sprzętu. „Apple chce by wszystko było proste i dostępne jak najszerszemu gronu odbiorców”, ale jak widać nie zawsze jest to możliwe.


Co z aplikacjami nieautoryzowanymi przez Apple tak jak w Android Store? Steve Jobs: Wiecie, że jest sklep porno dla Andorida. Każdy może je ściągnąć. Ty albo Twoje dziecko. Nie chcemy iść w tym kierunku.


Pytanie: „W czym reklamy dla iPhone OS 4.0 są lepsze niż reklamy na komputerach?”

Jason Chen: „Nie planujemy zostać szeroką agencją reklamową. Chcieliśmy kupić firmę „Admob”, ale Google przyszedł do nas z dobrą propozycją. Kupiliśmy za to firmę Quattro - uczymy się od nich możliwie wiele i możliwie szybko.”


Apple udostępni iPhone OS dla iPhone dopiero latem a dla iPada jesienią, co zapewne oznacza że mają jeszcze przed sobą sporo pracy z nowym OS.


Pytanie o iPada i dodanie do niego widgetów - według Steve'a nie jest to niemożliwe.


Jako redakcję ciekawi nas powód, dla którego nowe funkcje nie są wspierane przez iPhone'a 3g. Miejmy nadzieję, że ktoś zada to pytanie...


Czy będą możliwe rozmowy w tle przez Twittera albo IM? Push Notifications spełnia swoją rolę.


Steve mówi o procesie negocjacji i dyskusjach jakie Apple prowadziło z agencjami reklamowymi odnośnie funkcji iAd. Wszystko jest tworzone za pomocą HTML5, więc nie potrzeba nowej platformy deweloperskiej [API]. Agencje są podobno zachowycone faktem umieszczeniem wsparcia technicznego w urządzeniach Apple.


Swoją drogą zamknięto właśnie stronę dla developerów. Już za chwilę będzie można ściągnąć stamtąd nową wersję iPhone OS.


Pytanie: Czy sieciowa platforma do gier („social gaming network”) zastąpi wszystkie inne sieci aktualnie dostępne?

Odpowiedź: „Sytuacja wygląda tak, że obecnie jest wiele dostępnych sieci. Funkcję tę wbudowaliśmy w platformę iPhone OS, więc deweloperzy będą teraz mogli używać jej w swoich grach i każdy będzie mógł używać tej samej platformy. (Odpowiedź chyba trochę wymijająca...)


Czy reklamy w systemie iAd będą przechodzić proces weryfikacji? Ludzie płacą za nie, więc proces weryfikacji będzie pobieżny.


Steve zapytany o Javę i Flash dalej podtrzymuje swoje stanowisko - nie w iPhone OS.


Pytanie: „Czy bezprzewodowa dystrybucja aplikacji dla klientów biznesowych pozwoli na publikowanie oprogramowania nie znajdującego się w App Store?”

Scott odpowiada, że nie.


Pytanie: czy wielki sukces iPada będzie miał wpływ na przesunięcie jego światowej premiery?
Steve: Nie, iPad będzie dostępny w kwietniu.


Na razie pytania dotyczą zwiększonego użycia danych w przypadku multitaskingu. Dziennikarze mają wątpliwości czy sieć AT&T sobie z tym poradzi. Jobs odpowiada że to nie pytanie do niego.


Czas na pytania od dziennikarzy.


Na scenę wchodzi Phil Schiller. Zaczynają się pytania od dziennikarzy.


Nowa wersja iPhone OS dla wszystkich użytkowników będzie dostępna latem.


iPhone OS 4.0 dla iPhone 3GS i iPod touch 3G będzie dostępny latem.