Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallels Tools błąd instalacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 astropata

astropata
  • 12 postów

Napisano 30 stycznia 2010 - 14:36

Witam, mam następujący problem: nie mogę zainstalować Parallels Tools. Podczas instalacji wyskakuje "błąd synchronizacji czasu". Jest na to jakaś rada? Sam Windows działa poprawnie Mam Windowsa 7 64-bit. P.S. próbowałem instalować w trybach zgodności z XP i Vista ale ot na nic.

#2 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 03 lutego 2010 - 22:31

Hej,

U mnie dokładnie to samo... Czy rozwiązałeś już jakoś ten problem ?

Pozdrawiam Marcin

---- Dodano 04-02-2010 o godzinie 13:58 ----
Jak na razie problem rozwiązałem instalując triala vmware fusion, ale ciągle chciałbym poznać rozwiązanie problemu bo za parallelsy zapłaciłem :(

#3 astropata

astropata
  • 12 postów

Napisano 04 lutego 2010 - 23:40

nie niestety. Nikt nie podpowiada jak go rozwiązać. Jak coś wymyślisz daj znać, ja uczynię oczywiście ot samo. Bez tools słabo to działa a nie kupie pełnej wersji skoro nie wszystko chodzi jak należy. Pozdrawiam Marcin ;]

#4 mifox1

mifox1
  • 43 postów

Napisano 05 lutego 2010 - 00:36

Witam

Którą wersję PD masz zainstalowaną. O ile wiem to W7 wspierana jest dopiero od wiersji PD5.

Jeżeli pomoże to znalazłem coś takiego:

W systemie-gościa Windows
Po utworzeniu maszyny wirtualnej w trybie Natychmiastowym pakiet Parallels Tools zostanie zainstalowany automatycznie po zainstalowaniu systemu gościa Windows.
Jeżeli maszyna wirtualna utworzona została w trybie Standardowym lub Niestandardowym należy wykonać pewne czynności aby zainstalować na niej pakiet Parallels Tools.

Więcej tutaj strona 105-106 w Parallels Desktop User's Guide.

#5 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 05 lutego 2010 - 07:31

Hej, Tak właśnie instaluje jak jest to opisane na stronach 105-106 i wywala się z błędem, że sterowniki nie są podpisane... Pozdrawiam Marcin

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 lutego 2010 - 09:20

A spróbuj zainstalować w super-trybie zgodności XP, czy jak to się tam nazywa?

#7 mifox1

mifox1
  • 43 postów

Napisano 05 lutego 2010 - 09:32

Witam

Sprawdź czy w Konfiguracji maszyny wirtualnej w zakładce Opcje w pozycji Usługi jest zaznaczony Czas: Synchronizuj z systemem Mac.

Konfiguracja istniejącej maszyny wirtualnej może zostać zmodyfikowana przy użyciu okna Konfiguracja maszyny wirtualnej . Można otworzyć okno Konfiguracja maszyny wirtualnej wykonując następujące czynności:

- Klikając przycisk Konfiguruj na pasku narzędzi w oknie głównym maszyny wirtualnej.
- Wybierając opcję Konfiguruj z menu Maszyna wirtualna .
- W Katalogu maszyn wirtualnych należy kliknąć prawym przyciskiem myszy maszynę wirtualną i wybrać opcję Konfiguruj

#8 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 05 lutego 2010 - 09:49

Tryb zgodności próbowałem w ten sposób: plik setup(czy jak on się tam nazywa).exe przegrałem na pulpit windowsa, prawy przycisk i we właściwościach tryb zgodności - nie pomogło. Co do pomysłu z synchronizacją czasu to jest to niezły trop - może się uda (choć boje się, że pozostałe sterowniki też nie będą podpisane). Dam sygnał jak przetestuje - pewnie za jakieś 3 tygodnie bo macbook poszedł do serwisu bo coś miał chyba z dyskiem :/ Pozdrawiam Marcin.

#9 astropata

astropata
  • 12 postów

Napisano 05 lutego 2010 - 15:57

Sprawdziłem. Rzeczywiście miałem zaznaczoną synchronizację czasu. Niestety jej odznaczenie nie powoduje, że podczas instalacji Tools nie instaluje się automatycznie sterownik synchronizacji czasu. Słowem dalej to samo ;/ Pozdrawiam i dzięki za odzew. Marcin

#10 studio1ds

studio1ds
  • 6 postów

Napisano 06 lutego 2010 - 10:33

witam, mam mianowity problem z paralells toos,.... podczas instalacji na windows 7 ultimate wyskakuje ramka "system windows nie może zweryfikować tego wydawcy oprogramowania sterownika" pyta czy instalować mimo to ...tyle że klikanie w "mimo to" kończy się zapętleniem instalacji z wyżej opisaną ramką i w finale niepowodzeniem instalacji... proszę o pomoc

#11 mifox1

mifox1
  • 43 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 17:57

Witam

O ile wiem to można w Windize wyłączyć sprawdzanie podpisu sterownika. Troche pogooglowałem i znalazłem taki tekst:

" System Windows nie może zainstalować tego oprogramowania sterownika - komunikat ten możemy ujrzeć w systemie bazującym na architekturze x64. W tym wypadku została zablokowana możliwość instalacji oprogramowania sterownika."
oraz

" W Windows Vista (to na pewno też W7) możemy jednakże wyłączyć funkcję sprawdzanie podpisanych sterowników. Rozwiązanie to może być przydatne, gdy będziemy chcieli zainstalować oprogramowanie do urządzenia, którego producent nie oferuje podpisanych sterowników. Aby to zrobić przechodzimy do menu Start\Wszystkie programy\Akcesoria i uruchamiamy Wiersz polecenia na prawach administratora. Zrobimy to klikając prawym przyciskiem myszy na skrócie i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Uruchom jako administrator. Następnie w module konsoli wpisujemy bcdedit.exe -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS i zatwierdzamy operację klawiszem Enter. Zamykamy Wiersz polecenia i uruchamiamy ponownie komputer. "

Niestety nie mogę sprawdzić poprawności kodu (nie mam systemu M$ :rolleyes: )

---- Dodano 07-02-2010 o godzinie 18:03 ----

Sprawdziłem. Rzeczywiście miałem zaznaczoną synchronizację czasu. Niestety jej odznaczenie nie powoduje, że podczas instalacji Tools nie instaluje się automatycznie sterownik synchronizacji czasu. Słowem dalej to samo ;/

Pozdrawiam i dzięki za odzew.
Marcin


Raczej powinieneś pozostawić tą opcję zaznaczoną. Ściągnąłeś sobie poradnik podany w wypowiedzi #4 ? Jeżeli nie, to ściągnij i przeczytaj str. 105 - 106 powinno pomóc.

MS

#12 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 18:05

O widzisz próbowałem wyłączyć sprawdzanie podpisów sterowników ale nie zrobiłem restartu... Dziękuję za te podpowiedzi - tak jak pisałem przez jeszcze kilkanaście dni jestem odcięty od maczka (diagnostyka w serwisie :/). Mam nadzieję, że astropata wytestuje... Pozdrawiam Marcin

#13 astropata

astropata
  • 12 postów

Napisano 08 lutego 2010 - 10:17

zrobiłem wszystko jak poradził mifox1 i niestety nadal to samo: "błąd instalacji sterownika synchronizacji czasu"

#14 mifox1

mifox1
  • 43 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 18:49

Witam

Prawdę mówiąc, to zaczyna być ciekawe. Znalazłem coś takiego:

" Jeżeli opcja Zainstaluj Parallels Tools jest wyszarzona należy upewnić się, że narzędzia Parallels Tools mogą zostać zainstalowane w tym systemie operacyjnym gościa. W celu wyświetlenia listy systemów gościa obsługiwanych przez Parallels Tools należy zapoznać się z sekcją Przegląd narzędzi Parallels w oknie Pomoc dla Parallels Desktop dostępnym w menu Pomoc. "

i jeszcze:

"Rozwiązywanie problemów podczas instalacji narzędzi Parallels Tools
Instalacja pakietu Parallels Tools jest wywoływana przez funkcję AUTORUN systemu Windows dla napędu CD/DVD-ROM. Funkcja ta jest domyślnie włączona, jednak jeżeli użytkownik ją wyłączył, po wybraniu polecenia Zainstaluj Parallels Tools nic się nie wydarzy. (Plik obrazu CD vmtools.iso zostanie podłączony do maszyny wirtualnej, jednak będzie nie będzie widoczny dla użytkownika). W celu rozwiązania tego problemu należy:
␣ Włączyć funkcję AUTORUN dla napędu CD-ROM w systemie-gościu Windows. ␣ Uruchomić ręcznie instalację narzędzi.
Otworzyć zawartość obrazu vmtools.iso przy użyciu Eksploratora Windows, odnaleźć plik PrlTools.exe i uruchomić go."

Więcej tutaj str. 48 do 49, a właściwie można przeczytać wszystko.
ps. Ponawiam pytanie z mojego pierwszego postu czy macie Parallels Desktop 5 ? O ile wiem, to tylko ta wersja w pełni wspiera Win 7

#15 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 21:39

Tak Parallels 5, podczas instalacji sam próbował z automatu te toolsy odpalić ale mu nie poszło. (ten sam błąd co później z ręki) Mój maczek ciągle w serwisie :( czekają na sprowadzenie nowej płyty głównej, jak tylko go będę miał z powrotem, wznawiam eksperymenty Pozdrawiam Marcin

#16 mifox1

mifox1
  • 43 postów

Napisano 20 lutego 2010 - 23:18

I jeszcze jedno, warto przeczytać ten wątek, a w szczególności ostatni post. Możliwe że ma znaczenie czy macie wersje angielską czy polską.

#17 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 21 lutego 2010 - 01:55

U mnie wersja polska to była.

#18 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 23:38

Ok maczek z powrotem w domu trwa walka z parallelsami, ustaliłem co następuje: Build: ParallelsDesktop-parallels-en_US-5.0.9310.546799 Działa idealnie ale nie przyjmuje mojego klucza aktywacyjnego. Build: ParallelsDesktop-parallels-pl_PL-5.0.9308.545640 Przyjmuje mój klucz aktywacyjny, ale ma problem z instalacją parallels tools - opisany w tym wątku. Jutro odezwę się do supportu parallels i dam Wam sygnał co oni na to. Pozdrawiam Marcin

#19 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 23 lutego 2010 - 23:50

miałem podobne problemy z parallels oprócz tych dochodziło jeszcze losowe psucie integracji parallels a osx np nie dało rady przenieść pliku z wirtuala do osx, natomiast w drugą stronę można było pomagało wtedy wylogowanie i zalogowanie czasami reinstall parallels tools wedlug mnie na moim kompie parallels wolniej chodzi dlatego siedzę na wmware gdzie do tej pory nie zanotowałem problemów i wszystko jakby szybciej i żwawiej się otwiera- takie są moje odczucia

#20 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 25 lutego 2010 - 09:13

Jak na razie support parallels zachowuje się co najmniej jak ktoś niedorozwinięty - w kółko każe mi reinstalować tą samą wersję i nie pomaga tłumaczenie, że to już robiłem i że powinni zrobić poprawkę w sofcie...

#21 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 09:26

To niesamowite ale codziennie rano znajduję w skrzynce maila od supportu parallels, który w różnych słowach pisze to samo, sens jest mniej więcej taki: przeinstaluj parallels tools i daj nam znać czy problem ustąpił. Jestem totalnie rozczarowany. Napisałem im dokładnie o co chodzi, że wersja angielska działa i na czym wywala się wersja polska wraz ze screenami - wystarczy podpisać? sterowniki i już, a oni w kółko tylko przeinstaluj przeinstaluj tak jak by nie chcieli przyznać, że to nie działa.

#22 mario248

mario248
  • 5 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 11:08

Witam mam ten sam problem,robiłem różne próby i nic. Działa wam sieć bezprzewodowa.

#23 mnowak7

mnowak7
  • 17 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 11:48

trudno powiedzieć bo siedzę teraz na trialu angielskim i tam mam parallels tool więc działa mi wszystko bez zarzutu

#24 mario248

mario248
  • 5 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 18:22

Też się przełączyłem na wersję angielską,wszystko śmiga aż miło. Szlak mnie trafia że człowiek wyda kasę na program który niedziała ciekawe kiedy to naprawią.Niemam zamiaru jeszcze raz płacić.Jak można sprzedawać takie buble.

#25 Tommy_PL

Tommy_PL
  • 268 postów
  • SkądLeeds UNITED ;-)

Napisano 27 lutego 2010 - 18:46

Rozczaruję was Panowie co do wersji polskiej. Mnie ten problem dotykał przy wersji 3.x i za każdym razem musiałem czekać na upgrade żeby problem został rozwiązany. Też pisałem jak wy do Parallels i także próbowali mi "pomóc" ... co oczywiście nic nie dawało bo wszystko zależało od kompilacji danej wersji, a polski developer ma to gdzieś. Rozwiązanie słuszne jest tylko jedno ... przy następnym upgrade wskoczcie na wersję angielską a potem już będziecie zawsze na bieżąco z każdym update'em i bez żadnych problemów. Wersja angielska niczym nie różni się w funkcjonalności od wersji polskiej. Strony kodowe jak i układ klawiatury są identyczne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych