Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PDF a czarny kolor tekstu ID4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 nutabe

nutabe
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 09:36

Hej! Nie bijcie proszę, ale miałem kilkuletnią przerwę w DTP i mam problem z kolorem czarnym tekstu. Drukarnia twierdzi, że daję im plik gdzie cały tekst jest w CMYk a nie tylko w K? W ID4 pokazuje mi CMY=0 a K=100. Robię druk do pdf i nie wiem co dalej... Która opcja za to odpowiada? Ogólnie nadrabiam zaległości, ale póki co proszę Was o pomoc:) Dzięki!!!

#2 Rogaś

Rogaś
  • 37 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 21 stycznia 2010 - 09:38

k to kolor czarny jak masz go na 100 a reszte na zero to nie dziwne ze tak wychodzi

#3 nutabe

nutabe
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 09:59

Ale to czarny z ID4 po prostu BLACK.

#4 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 21 stycznia 2010 - 10:01

Otwórz tego PDF-a w Acrobacie i zrób podgląd. Advanced/Print Production/Output Preview. Jeśli okaże się że teksty są "czarnym podłożonym" sprawdź definicję koloru w ID. Sprawdź ustawienia publikacji pracy do PDF-a. Czarny może być zdefiniowany prawidłowo, ale gdy kręcisz PDF-y ekranowe (RGB) czerń będzie "cmykowa"

#5 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 10:20

Na początek proponuję aby kolega nutabe, sprawdził jakie ma ustawienia w panelu preferencji pod tytułem wygląd czerni czy jakoś podobnie, są tam ustawienia jak przedstawiana jest czerń na wydrukach, czy jako 100% czarnego czy jako składowa z 4 kolorów. Bo z opisu problemu wynika że w wyżej wzmiankowanym panelu ustawiony jest wydruk wszystkich czerni jako tak zwany rich black. I stąd tekst w 4 separacjach. Nutabe zrób pdf'a w separacji przez przestawieniem tej opcji i po. Powinno pomóc. Daj znać jak poszło.

#6 micha_pl

micha_pl
  • 179 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 stycznia 2010 - 10:53

druga rada: jesli dokument jest tylko czarny ( nie ma zdjęc czy innych kolorowanek) to niech go zripują na monochrome, łącząc wszystko "do czarnego" Czyli robiąc z 4 kolorów tylko jeden i po sprawie... Jedyne na co trzeba wtedy uważać to żeby nie wyszedł raster tylko 100 % K

#7 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 10:59

micha_pl jeśli już to po prostu można wypuścić ps'a jako composite grayscale, uwentualnie przy drukowaniu z indyka, na panelu "wyjście" nie pamiętam jak nazywa się on w angielskiej wersji jest box do zakliknięcia "tekst jako czerń"

#8 micha_pl

micha_pl
  • 179 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 stycznia 2010 - 11:05

@ Smierc - Mozna, ja po prostu patrze z perspektywy CTP :)

#9 nutabe

nutabe
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 13:44

Przepraszam, ale namieszałem. Problem jest w CS2... Ta sama praca otwarta i drukowana z CS4 przechodzi poprawnie i czarny jest czarny a nie "cmykowy". Nie wiem co i gdzie jest pokombinowane w CS2 (nie mój komputer) ale z innej maszyny idzie poprawnie. Jest mały problem z poleceniem drukuj, gdzie ID4 pokazuje błąd, że nie może drukować do Adobe PDF, bo może jest za mało miejsca na dysku (1 stronka tekstu). Ale opcja do PDF w jakości drukarnia (predefiniowane ustawienia PDF) działa poprawnie. Nie wiem gdzie w CS2 szukać problemu z tym czarnym. Może coś w distilerze zmienić?

#10 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 15:08

W tym samym miejscu, menu edycja, preferencje, wiyglad czerni czy jaoos tak, jesli jest ustawione na "rich black" przestaw na black, od cs2 zawsze jest w tym samym miejscu

#11 nutabe

nutabe
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 15:12

Nie to nie to:) Wygląda na to, że sam distiller był źle ustawiony. Nie na "drukarnia" tylko "własny". Profil "własny" konwertował wsio na sRGB:( Poprawione i działa:) Czarny tekst jest tylko czarny. Bardzo dziękuję Wam za pomoc i nakierowanie na rozwiązanie problemu!

#12 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 15:26

A tak juz na marginesie, w pracy ktora wypuszczasz jest sam tekst czy tez kolorowe ilustracje?

#13 nutabe

nutabe
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2010 - 17:50

A tak juz na marginesie, w pracy ktora wypuszczasz jest sam tekst czy tez kolorowe ilustracje?


Są też pliki wektorowe i zdjęcia. Jest też piąty kolor (logo).
Jest jakiś tutorial jak ustawić wszystkie opcje distilera?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych