Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ilu mamy w Polsce mac userów ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:04

Próbowałem jakoś to znaleźć ale nie za bardzo mi poszło .... więc pytam bo może ktoś wie...ilu mamy w Polsce mniej więcej Mac userów ?? I jak stoimy z jabłkami w stosunku do innych krajów ??

#2 SlimPaul

SlimPaul
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:06

Trudne pytanie :D możesz sapytać SAD ile sprzedali maców

#3 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:08

a mają tam gdzieś takie dane ile sprzedali na polske Maców ??

#4 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:13

oprocz sadu sa inne drogi ciekawe jakie sa proporcje w tym temacie ;)

#5 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:20

no zastanawia mnie czy np. w takich Czechach albo Niemczech jest więcej Mac userów..

#6 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:37

nie jest to potwierdzone info ale mam wrazenie ze we francji moze byc duzy odsetek ludzi posiadajacych mac'i bo wiem ze we francji lubia 'inne' rozwiazania, i podobno w anglii mac'i nie sa czyms egzotycznym ale to sa tylko moje przypuszczenia

#7 SlimPaul

SlimPaul
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:50

W Anglii bardzo dużo ludzi używa Maci. Nie wiem niestety ile.Czy to prawda że w USA ponad 60 % ludzi używa Maci?

#8 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:52

Czy to prawda że w USA ponad 60 % ludzi używa Maci?


60% ogółu? Nie.

#9 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:53

Podejrzewam, że 60% to raczej nie, ale jestem pewny, że w US jest największy odsetek maczków...

#10 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:54

60 % ogolu amerykanow uzywalo kiedykolwiek maca... byc moze... jesli chodzi o udzial w rynku to sa oficjalne statystyki dostepne w sieci... PS: nie wiem czy japonia nie bedzie miala wiekszego odsetku niz hameryka (w hameryce jest duzo wiecej "redneckow" niz w jap)

#11 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:04

ja zarazam ludzi jabłuszkiem jak sie da i ilu sie da zarazilem juz bynajmneij trzech probuje swojego brata zarazic ktory nie i nie krzyczy bo ja nie umiem za stary jestem i wogole ale moj braciak chwali OS X za stabilnosc i design bo jak jest u mnie to nie ma wyboru musi siedziec tylko przy Apple nie mam innego kompa a wiec zabierajcie sie do roboty i zarazajcie ludzi Apple najprostrzy sposob to jest to ze na Macu windows xp chodzi lepiej niz na PC hehe ;) ciekawi mnie czy Viste ktos probowal stawiac na macu slyszalem opinie ze ponoc tak i ze ponoc lepiej chodzi niz na PC

#12 V_V_V

V_V_V
  • 48 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:06

francja lubi elegancje, ogolnie lubia sie chwalic, w szkole mam duzo fracnuzow i duzo ma maci...

#13 SlimPaul

SlimPaul
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:10

na [url]www.youtube.com[/url] jest pełno filmików jak vista chodzi na macach (macbookach). poprostu wpisz vista mac.

#14 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:16

no...we Francji duużo osób ma....nie wiem jak w Angli :P ...ale jeśli nie Anglia to Francja jest nr.1 w Europie...a tak wogóle to trudno mi zarazić kogoś maczkiem...no może na ,,jasną strone mocy" przeciągnąłem 1 osobe...zawsze coś :P... bo generalnie nie wiem dlaczego i to dość irytujące, jak mówie że mam Mac'a to sie spotykam ze śmiechem..może dlatego że 99% z nich nigdy nie powąchało Apple'a....

#15 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:20

Ja tez jeszcze nie tak dawno nie wiedzialem co to jest Apple. Teraz jestem certyfikowanym Mac Geniusem :P Pozdr. A w USA u mnie na uczelni prawie same Maci. Na 3500 ludzi na uczelni moze ze 200 ma jakies inne laptopy. Pozdr.

#16 SlimPaul

SlimPaul
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:24

czyli 89% ludzi w twojej szkole używa Maci :D

#17 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:24

To tak samo jak Francja :P

#18 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:31

A w USA u mnie na uczelni prawie same Maci. Na 3500 ludzi na uczelni moze ze 200 ma jakies inne laptopy.
Pozdr.



kurde zeby to w polsce bylo takie proste, u mnie na uczelni wszycy nazekaja na win jak sie tylko da ale jak im mowie zeby kupili mac'a albo przynajmniej zainstalowali linuxa to zaczyna sie tlumaczenie, ze nie ma tego programu ani tamtego, ze nie chce im sie uczyc nowego systemu, ze to za duze ryzyko itp itd wedlug mnie ludzie sa za wygodni (leniwi?) i wola co miesiac robic reistall systemu niz uczyc sie czegos nowego

#19 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:36

Problem u nas tkwi raczej w przekonaniu, że maki są przeznaczone tylko dla profesjonalistów, grafików itd. Mak ciągle jest u nas czymś egzotycznym... Ilekroć gdy pokażę się gdzieś w okolicy ze swoim PB wzbudzam niemałą sensację... Ludzie patrzą się na mnie jakbym miał jakiś komputer z kosmosu... :D A tak BTW jestem ciekaw ilu jest makjuzerów na opolszczyźnie? Bo w pobliżu mnie, to znam jeszcze tylko jedną osobę... :(

#20 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:37

Dokładnie to samo zjawisko zauważyłem...albo wypominają że nie ma gier...tylko że może 5% tych osób wogóle gra na kompie... i mówią że będzie problem z drukarkami etc. Poprostu taki stereotyp Mac'a się wytworzył... że drogie, niepotrzebne i małofunkcjonalne

#21 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:42

hehe, typowy polak, cudzego nie zna, a na swoje narzeka... a moze to jakos inaczej bylo??? ;P

#22 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:44

no mnie ciekawi ile mac user'ow jest w zielonej gorze, a co do zaskoczen to przyznam ze tez bylem mile zaskoczony jak na uczelni widzialem pana z ibook'iem (tej drugiej generacji), poprostu tego swiecacego jabluszka z tylu klapy nie da sie przegapic ;)

#23 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:48

a ja sie pochwale że w Łodzi jest kafeja z iMac'ami ....troche mnie to zszokowało na początku...same apple ?? :P

#24 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2006 - 00:15

6,
według ripe.net w Polsce w 2006 może być około 350 000 hostow w internecie, czyli tyle komputerów jest w danej chwili podłączonych do sieci.
Zakładając, że ponieważ na świecie 2-3% procent komputerów to produkty Apple, można założyć, że w Polsce będzie 1% lub poniżej. Dawałoby to około 3-4 tysięcy komputerów Apple w sieci. . Możliwe, że drugie tyle maków nie jest podłączonych do sieci.
być może -to dziiiiiki szacunek - mamy około 7 - 8 tysięcy użytkownikow Apple w Polsce.

Z innej strony - według Ochaba z z IDG.pl :"...SAD, wyłączny przedstawiciel Apple w Polsce, nie publikuje statystyk sprzedaży, ani wyników finansowych. Z nieoficjalnych szacunków IDC wynika, że spółka w 2005 r. odnotowała dwukrotny wzrost przychodów do ok. 70 mln zł. ..."

A więc moje oszacowanie ilości może być bardzo złe.


A teraz, jak mawiał The Human Torch : flame on...

#25 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 grudnia 2006 - 01:20

6,
według ripe.net w Polsce w 2006 może być około 350 000 hostow w internecie, czyli tyle komputerów jest w danej chwili podłączonych do sieci.
Zakładając, że ponieważ na świecie 2-3% procent komputerów to produkty Apple, można założyć, że w Polsce będzie 1% lub poniżej. Dawałoby to około 3-4 tysięcy komputerów Apple w sieci. . Możliwe, że drugie tyle maków nie jest podłączonych do sieci.
być może -to dziiiiiki szacunek - mamy około 7 - 8 tysięcy użytkownikow Apple w Polsce.

Zarejestrowanych na MyApple.pl na dzień dzisiejszy jest ponad 5 tysięcy użytkowników ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych