Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ilu mamy w Polsce mac userów ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#51 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 grudnia 2006 - 16:31

Kiedyś jak jeszcze byłem Windziarzem-nudziarzem to jak na jakimś filmie zobaczyłem lampke iMac'a G4 to mi szczęka opadała

#52 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 15 listopada 2007 - 13:43

Mac User.. Wydawało by się że tych komputerów- tego systemu używają przeważnie informatycy, dziennikarze, graficy itd.. Ja tutaj jestem chyba w pewnym sensie przysłowiowym "rodzynkiem" bo jestem kierowcą TIRa!! Tak, tych ogólnie nie lubianych 40-to tonowych kolosów. Ale to temat nie na to forum. Chodzi jak różna społeczność już używa tego systemu, że jest coraz bardziej popularnych i trafia pod "strzechy" zwykłych użytkowników.. W pewien sposób staje się komputerem PC, oczywiście chodzi mi o tłumaczenie skrótu.. Oby tak dalej!

#53 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 listopada 2007 - 15:35

Mac User.. Wydawało by się że tych komputerów- tego systemu używają przeważnie informatycy, dziennikarze, graficy itd.. Ja tutaj jestem chyba w pewnym sensie przysłowiowym "rodzynkiem" bo jestem kierowcą TIRa!! Tak, tych ogólnie nie lubianych 40-to tonowych kolosów. Ale to temat nie na to forum. Chodzi jak różna społeczność już używa tego systemu, że jest coraz bardziej popularnych i trafia pod "strzechy" zwykłych użytkowników.. W pewien sposób staje się komputerem PC, oczywiście chodzi mi o tłumaczenie skrótu.. Oby tak dalej!


Zdaje się, że Apple jest już w pierwszej dziesiątce marek komputerów w Polsce, więc Maki nie są tak niszowe jakby się wydawało.

Kilkunastu moich znajomych stało sę Mac Userami.

#54 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 listopada 2007 - 15:41

No cóż, niewątpliwie liczba mac'ów w Polsce rośnie dzięki iSpotom w centrach handlowych... Wiele osób które przechodzą, z ciekawości zajrzą do środka przy okazji zmieniając wyobrażenie mac'a jeszcze z czasów Mac Os 9.

#55 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 15 listopada 2007 - 16:11

Nie wiem na ile wiarygodne są dane w artykule z listopada
http://www.polskatimes.pl/16_6776.htm
ale można przeczytać, że

w ubiegłym roku w Polsce sprzedano ponad 16 tys. komputerów Mac

Doliczając do tego komputery sprowadzone z USA lub Zachodniej Europy, śmiem twierdzić, że Mac Userów jest w Polsce już stosunkowo sporo... Oby tak dalej :)

#56 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 15 listopada 2007 - 16:21

Wydaje mi się że sukces iPoda też troszkę powiększył nasze grono..

#57 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 15 listopada 2007 - 16:38

Dobra, mogę co nieco napisać. W Polsce, jest około 50tyś działających komputerów Apple. Jeżeli za Mac Userów liczyć osoby, które mają Maki w pracy to będzie ich(macuserów) około dwa razy więcej. Oczywiście dochodzą iPod userzym, itd.

#58 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 15 listopada 2007 - 16:47

Dla mnie jest ciekawostką ilu jest użytkowników iPhona, nie posiadających Maka?? Czy te telefony kupują tylko prawdziwi fani Appla?? Chyba nie ma co liczyć na takie statystyki;)

#59 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 17:23

Dla mnie jest ciekawostką ilu jest użytkowników iPhona, nie posiadających Maka?? Czy te telefony kupują tylko prawdziwi fani Appla?? Chyba nie ma co liczyć na takie statystyki;)


Jeśli Ci to pomoże w Twoich badaniach, to znam jednego takiego użytkownika ;)

#60 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 15 listopada 2007 - 17:25

Znajomy prowadzi serwis GSM, 3 osoby u niego były aby odblokować iPhone - żaden z nich Maka nie ma.

#61 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 17:27

ArturGreen, a przylepiłeś na swojego kolosa japko?

#62 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 15 listopada 2007 - 18:25

Japko;)

ArturGreen, a przylepiłeś na swojego kolosa japko?


Pewnie że przylepiłem!! Jak ktoś w kraju zobaczy białą Scanie 124 z czarnym "japkiem" na drzwiach-to na pewno ja!!!

#63 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 15 listopada 2007 - 20:31

Nie zgadzam się z waszą opinią na temat wyobrażen o Makach, jakoby każdy kto ich trochę zasmakuje, zaczyna je lubić. W mojej klasie mamy zajęcia na Makach (3 godziny w tygoniu) i tylko ja (na 30 osóB) mogę powiedzieć, że wolę Maki od PCów. Około pięciu się podobają, a około 10 osób głośno i przy każdej okazji je krytykuje ;-)

#64 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 15 listopada 2007 - 21:03

A na jakich maczkach pracujecie?

#65 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 15 listopada 2007 - 22:44

Znajomy prowadzi serwis GSM, 3 osoby u niego były aby odblokować iPhone - żaden z nich Maka nie ma.

Bo iPhone to rewolucyjny telefon za sprawą dużego dotykowego ekranu i kilku innych ciekawych funkcji. Wcale nie trzeba mieć Maca, aby stać się posiadaczem iPhone'a. Miejmy nadzieję, że sprzęt od Apple spodoba im się na tyle, iż zdecydują się na zakup Maca :grin:

A na jakich maczkach pracujecie?

Biały MacBook C2D 2,16GHz/1GB/120GB/SD itp.

#66 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 22:50

A na jakich maczkach pracujecie?


znajdz temat "pokaż swojego maka" i wszystko będzie jasne.

#67 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 listopada 2007 - 22:54

IMO - chodziło na jakich makach w szkole pracują

#68 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 16 listopada 2007 - 16:32

Właśnie o to mi chodziło. Jakie Maki macie w szkole?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych