Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dobra, chyba kupuję Szufelkę. Kilka pytań.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 sierpnia 2005 - 15:46

Chyba się zdecydowałem na kupno iPoda Shuffle 512Mb. Za 399zł brutto. I z tego powodu kilka pytań:

1.) Czy mogę użyć jakiejśtam ulgi edukacyjnej? (z tego co pamiętam Szufli ona chyba nie obejmuje)
2.) Czy mógłbym kupić bez VATu na firmę taty? :roll: :D Choć obawiam się, że raczej nie... :x (oczywiście ta opcja wtedy odrzuca ulgę)
3.) Pamiętam, że na chyba AppleInsider było info o mających wyjść nowych iPodach Shuffle z większymi dyskami. Czy coś więcej wiadomo na ten temat? Czy warto zaczekać? Może we wrześniu coś się pojawi?
4.) Jak to jest ze słuchawkami? Czy są one typowo iPodowe? Gram na klawiszach z modułem dźwiękowym midi. Do niego są podłączone słuchawki, dzięki którym mam odsłuch. Ale one się ostatnio rozklekotały. Czy te od iPoda będą dobre do podłączenia do modułu?
5.) Może jednak warto za tę cenę kupić coś nie-Apple, ale za to z dyktafonem i radyjkiem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdr.

[ Dodano: 2005-08-23, 16:49 ]
I jeszcze jedno:
6.) W PowerBooku nei mam USB, więc muzykę będę wrzucać raczej z WinXP SP1. A na stronach SADu dają jako wymaganie SP2. Wolałabym nie aktualizować systemu z (nie)wiadomych względów. Zadziała u mnie?

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 sierpnia 2005 - 16:31

...co do opcji 2, to Twój Tata będzie mógł sobie odliczyć od podatku kwotę 22% z 399zł. czyli Tacie załatwisz koszty dla jego firmy, wniosek taki że zapłaci mniejszy podatek dla skarbówka. ...co do zniżek edukacyjnych nie obejmują iPody

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 sierpnia 2005 - 16:33

To wiem, ale czy profil zakupu pozwala go wziąć na firmę? Co ma drukarnia do muzyki?? :lol:

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 sierpnia 2005 - 16:37

napewno, jeśli zarejestrujesz Tatę jako osobę prawną..czyli taką która posiada dzialalność.
czyli w formularzu będzie Ci potrzebny NIP i nie wiem czy napewno REGON

[ Dodano: 2005-08-23, 17:38 ]
powiem prościej, idziesz do sklepu i bierzesz iPoda na fakture VAT i podajesz Taty dane 8)

#5 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 sierpnia 2005 - 16:41

A tata oddaje ci w przyszłym roku 22% :lol:

#6 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 sierpnia 2005 - 16:47

Co ma drukarnia do muzyki??


ehh wiesz, mój ojciec brał meble do kuchni na fakture a ma kopalnie piachu :)
więc Urząd Skarbowy jak przyjedzie to twój tata powie że podczas pracy lubi sobie posłuchac muzyki 8)

#7 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 sierpnia 2005 - 16:57

Uzywa iPoda shuffle jako pendriva do projektow przygotowanych do druku.. :) Co ich to obchodzi ;) Bierz na firme;]

#8 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 sierpnia 2005 - 17:09

co do SP to możesz spokojnie go zcracować :)znajdziesz go na p2p najlepiej emule sam mam na winXP Nortona a on wymagał SP 1 i 2

#9 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 sierpnia 2005 - 17:19

5.) Może jednak warto za tę cenę kupić coś nie-Apple, ale za to z dyktafonem i radyjkiem?


to zależy, czy chcesz mieć dobrą jakość odtwarzanego dźwięku. Odtwarzacze nie-Applowe, te ze średniej i niskiej półki, z radiem i dyktafonem mają to do siebie, że trzeba podłączać je do wieży, żeby uzyskać w miarę dobry dźwięk, a dyktafon zbiera z reguły wszystkie szumy. Bez dyktafonu można przeżyć a radio lepiej kupić osobno, choćby i takie

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2005 - 17:34

3.) Pamiętam, że na chyba AppleInsider było info o mających wyjść nowych iPodach Shuffle z większymi dyskami. Czy coś więcej wiadomo na ten temat? Czy warto zaczekać? Może we wrześniu coś się pojawi?



wydaje mi sie ze nie warto czekac, bo po 1 nie wiadomo kiedy wyjda a jesli wyjda to i cena bedzie wieksza niz do tej pory ;)

6.) W PowerBooku nei mam USB, więc muzykę będę wrzucać raczej z WinXP SP1. A na stronach SADu dają jako wymaganie SP2. Wolałabym nie aktualizować systemu z (nie)wiadomych względów. Zadziała u mnie?

ja ze swoim mini jade na SP1 i jakos chodzi bez problemow ;) instaluj smialo ;]

4.) Jak to jest ze słuchawkami? Czy są one typowo iPodowe? Gram na klawiszach z modułem dźwiękowym midi. Do niego są podłączone słuchawki, dzięki którym mam odsłuch. Ale one się ostatnio rozklekotały. Czy te od iPoda będą dobre do podłączenia do modułu?

jesli moul ma wyjscie mini-jack to sluchawki beda pasowac ;)

pozdrawiam, chriss

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2005 - 18:36

To wiem, ale czy profil zakupu pozwala go wziąć na firmę? Co ma drukarnia do muzyki?? :lol:

Erm, jakiej muzyki? Te dyski przenośne zwane iPodami mają opcję odtwarzania muzyki??? :mrgreen:

[ Dodano: 23-08-05, 19:49 ]

1.) Czy mogę użyć jakiejśtam ulgi edukacyjnej? (z tego co pamiętam Szufli ona chyba nie obejmuje)

Zgodnie z opisem zniżka edukacyjna nie obejmuje ani iPodów, ani eMaków.

2.) Czy mógłbym kupić bez VATu na firmę taty? :roll: :D Choć obawiam się, że raczej nie... :x (oczywiście ta opcja wtedy odrzuca ulgę)

Możesz kupić na firmę ojca, ale nie "bez VATu". Płacisz całą sumę, bierzesz fakturę na firmę ojca, a on odlicza sobie VAT (płaci mniejszy VAT o 72 zł) i dodatkowo wrzuca w koszty firmy 327 zł, co daje oszczędność na podatku dochodowym (zależy od stawki podatkowej, ale dla 19% to dodatkowe 62 zł oszczędności). Jak się dobrze dogadasz, to może Ci to zwróci. :-D Wadą tego rozwiązania jest to, że iPod pozostaje wtedy własnością firmy i jak zirytujesz czymś swojego "padre", to Cię może poprosić o zwrot własności firmowej ;-)

#12 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 sierpnia 2005 - 19:10

a jeszcze jest jedna sprawa, jeśli kupujesz środki trwałe na firme to możesz je najwcześnie sprzedać po roku od daty zakupu. jeszcze jest jedna bardzo ważna sprawa, mianowicie możecie sobie odliczać VAT za użytkowanie iPod-a czyli: - energia elektryczna (jeśli macie drukarnie to napewno jest taryfa przemysłowa) - internet - i inne sprawy powiązane z użytkowaniem iPod-a ...ale jeśli przesadzicie z odliczaniem Vat-u to można spodziewać się wizyty z US. Zrób dobrą kawe i "palcie Jana" :mrgreen:

#13 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 sierpnia 2005 - 20:45

Zrób dobrą kawe i "palcie Jana" :mrgreen:


Na stosie? Jako Jan nie chce mieć z TYM ani z US nic wspólnego (tak trochę się obawiam, że mnie ścigną za allegro). A co do Vatu i kupna na firmę to jak najbardziej najlepsze rozwiązanie.

#14 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 sierpnia 2005 - 20:59

Już zadecydowałem. KUPUJĘ. Z tatą jeszcze dogadam, czy na firmę :D Lepiej zamówić w sklepie internetowym SADu czy w Cortlandzie? A może z zagranicy? (choć wolałbym w Polsce). A co do słuchawek i modułu... Do "półmarkowego" odtwarzacza taty też są dodane słuchawki. I muzyki się na nich słucha całkiem fajnie. Ale kiedy podłączyłem je do modułu to ten dzwięk był jakiś taki "nie-ten-tego" ;-) Tzn. nie spodobał mi się. Zastawnawiam się, od czego to zależy. Czy te od iPoda też będą świetne do muzyki odtwarzanej z niego a do d*** przy połączeniu z modułem dźwiękowym od klawiszy...

#15 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 sierpnia 2005 - 21:06

wiesz proponuje kupić w Polandi, bo wrazie czego (odpukać) masz niedaleko serwis i brak bariery językowej.

#16 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 sierpnia 2005 - 21:14

jeśli będzie po angielsku to bariery językowej nie mam. za to nie wiem czy opłaca się przedłożyć te pare groszy nad pewność, że w razie czego mi naprawią. dlatego właśnie pozostaje kwestia: SAD vs Cortland

#17 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 23 sierpnia 2005 - 22:55

Polandia, bo gwarancja. SAD czy Cortland, a jak ci wygodniej ??? Shufelka jest oki, ja jestem coraz bardziej zauroczony jakością samego grajka jak i słuchawek. :-) (kupione w SAD'zie, ale to bez znaczenia)

#18 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2005 - 23:32

jejku jejku oczywiście że warto ( najlepiej +bike ( w tym pomogę))

#19 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 sierpnia 2005 - 23:34

jejku jejku oczywiście że warto ( najlepiej +bike ( w tym pomogę))


To jest w polskich instytutach sadowniczych taka promocja?
Kup iPoda za 3000 a dostaniesz fajny rower gratis?

#20 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2005 - 23:35

nie nie Jest na myapple.pl, kup szufle a reeye za korbe XT pomoże dobrać hamulce. Głupoty głupotami, ale jestem żywym ( 24.09.2005 ) przykładm osoby bardzo zadowolonej z ipod shuffle.

#21 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 sierpnia 2005 - 00:09

Jest na myapple.pl, kup szufle a reeye za korbe XT pomoże dobrać hamulce.

korba XT dobra rzecz, ale nawet zasilacza do Maczka bym za nią nie oddał :D
hamulce pomogę dobrać za nowy łańcuch :wink:

#22 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2005 - 00:14

Oki ja też mogę za SRAM PC 49

a co do iPoda : ile można zaoszczędzić kupując z trochę tańszego źródła - obawiam się że 4 lizaki nie więcej.

#23 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 sierpnia 2005 - 08:44

khy khy, rowerowo tutaj.... jest ktoś z was na forum bikepl.com też ?

mac'i, rowery, ciekawie nie powiem....

http://www.flickr.co...emion/14677884/ - ja chce taki rower..... na nim się śmiga....(on jest pomarańczowy, ale akurat miałęm film b/w w arafacie...)

sorki, za OT, ale jak napisaliści o rowerach to nie mogłem się powstrzymać...

#24 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpnia 2005 - 14:05

Ad 6) Powinien dzialac bez problemu pod winsp1 aczkolwiek ("z nieznanych wzgledow") SP2 dla windy zawiera w sobie drivery do USB 2.0 wiec o ile twoj pecet ma usb 2.0 to szkoda byloby marnowac czas wrzucajac 512~1024 mb muzyki na o wiele wolniejszym interfejsie. Zaufaj mi troche to trwa (szufelka 512).

#25 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 sierpnia 2005 - 14:27

Ad 6)

Powinien dzialac bez problemu pod winsp1 aczkolwiek ("z nieznanych wzgledow") SP2 dla windy zawiera w sobie drivery do USB 2.0 wiec o ile twoj pecet ma usb 2.0 to szkoda byloby marnowac czas wrzucajac 512~1024 mb muzyki na o wiele wolniejszym interfejsie. Zaufaj mi troche to trwa (szufelka 512).


To nie do końca tak. Owszem SP2 zawiera drivery USB 2.0, ale ten standard działa również całkiem nieźle z SP1, jeśli zainstalujemy drivery do płyty głównej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych