Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

C++ window app in xcode


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 walmen

walmen
  • 3 postów

Napisano 10 stycznia 2010 - 00:07

Witam, Tak jak w temacie bardzo proszę o odpowiedź czy jest możliwość tworzenia aplikacji okienkowych w xCode wykorzystując język C++(poprostu czy posiada taką funkcjonalność jak np. Visual Studio).Uwierzcie szukałem bardzo wiele ale niestety znalazłem sam nenegatywne dlatego też piszę, gdyż liczę, że tutaj do końca zostanie wszystko wyjaśnione czarno na białym.

#2 terran

terran
  • 269 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 stycznia 2010 - 07:34

Jedynym wspieranym przez Apple środowiskiem graficznym jest coca napisana w Objective-C.
Da się pisać w c++ ale operacje okienkowe trzeba robić w ObjC, istnieje taka hybryda Objective-C++ która to potrafi. Jeżeli koniecznie chcesz pisać w C++ to istnieje Qt lub Wx-cocoa.
Osobiście polecam tworzenie logiki aplikacji w c++ a GUI tworzyć w ObjC++, wszelkie inne rozwiązania to tylko lepsze lub gorsze protezy. Zauważyłem,że użytkownicy OS X bardziej niż korzystający z Windows przywiązują wagę do standardowego UI. Apple wydało nawet dokument w którym zaleca jak tworzyć GUI Mac Dev Center: Apple Human Interface Guidelines: Introduction to Apple Human Interface Guidelines

#3 herbjacek

herbjacek
  • 65 postów

Napisano 10 stycznia 2010 - 11:44

Witam,

Tak jak w temacie bardzo proszę o odpowiedź czy jest możliwość tworzenia aplikacji okienkowych w xCode wykorzystując język C++(poprostu czy posiada taką funkcjonalność jak np. Visual Studio).Uwierzcie szukałem bardzo wiele ale niestety znalazłem sam nenegatywne dlatego też piszę, gdyż liczę, że tutaj do końca zostanie wszystko wyjaśnione czarno na białym.


Co do Visual'a .... C# (C Sharp) kurewsko ciężko to zmusić do działania, ale w prostych przypadkach działa. Mono:OSX oraz plugin do xCode CSharpPlugin.

I tak jak napisał terran: samo C++ nie wystarczy. Zawsze coś musisz dodać. A co to już twoja sprawa. :D

#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2010 - 13:34

Tak jak przedmówcy napisali w XCode można pisać w C++, ale już pisanie na OSX/iPhone wymaga miksowania C++ z objC. Z tego właśnie powodu polecam przemóc się i zacząć od początku pisać natywnie w objectiveC - początkowy ból odpłaca się po pewnym czasie lepszym zrozumieniem frameworków systemowych.

#5 demiurge

demiurge
  • 20 postów

Napisano 12 stycznia 2010 - 18:43

w XCode jest taka możliwość, poprzez frameworki. Ja używam frameworka Qt.
Jeśli chcesz się uczyć frameworka od podstaw, to już lepiej nauczyć się ObjC z frameworkiem Cocoa.

... Apple wydało nawet dokument w którym zaleca jak tworzyć GUI Mac Dev Center: Apple Human Interface Guidelines: Introduction to Apple Human Interface Guidelines

Dzięki za linka.

#6 walmen

walmen
  • 3 postów

Napisano 15 stycznia 2010 - 23:20

Dzieki wieleki Panowie, a wiec potwierdziliscie to co znalazlem na necie. Co do przerzucenia na Obj-C to swiecie sie z tym zgadzam jednak moj prowadzacy chce projekt w C++ wiec bede musial gdzies indziej te okienka potworzyc;/ pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych