Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Rozliczenie przychod贸w uzyskanych w AppStore


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
199 odpowiedzi w tym temacie

#126 EasyGoing

EasyGoing
  • 40 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 13:20

Dzi臋ki wojtkow za klarown膮 odpowied藕 :) Moja ksi臋gowa wst臋pnie przyj臋艂a to rozumowanie. Ju偶 chcia艂em si臋 pyta膰 gdzie Ty masz z艂ot贸wki w ITC, ale sobie przypomnia艂em, 偶e przecie偶 mam konto walutowe i dostaj臋 w euro (by unikn膮膰 op艂at) wi臋c nie nie zobacz臋 naszej waluty.

#127 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 14:06

aniek;1837904']Tylko pytanie czy Tw贸j US nie wyda艂 takiej opinii w momencie gdy na konto przychodzi艂a kasa oddzielnie za ka偶dy region.

A ja ponawiam pytanie do wojtkowa, sk膮d wzi膮艂 dane adresowe do wystawiania faktury i czy wysy艂a faktury do Apple. B臋d臋 bardzo wdzi臋czny za odpowied藕 :)


Od kiedy zacz膮艂em dzia艂alno艣膰, przelew przychodzi jeden, za wszystkie regiony.

#128 [M]aniek

[M]aniek
  • 29 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 14:21

Od kiedy zacz膮艂em dzia艂alno艣膰, przelew przychodzi jeden, za wszystkie regiony.


W jaki spos贸b urz膮d skarbowy udzieli艂 Ci informacji o tym jak masz si臋 rozlicza膰? W rozmowie ustnej czy mo偶e z艂o偶y艂e艣 oficjalne zapytanie o interpretacje przepis贸w na pi艣mie?

#129 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 14:37

aniek;1838032']W jaki spos贸b urz膮d skarbowy udzieli艂 Ci informacji o tym jak masz si臋 rozlicza膰? W rozmowie ustnej czy mo偶e z艂o偶y艂e艣 oficjalne zapytanie o interpretacje przepis贸w na pi艣mie?


Pisemnie zawsze sk艂adam takie zapytania. Z tego co wiem, to r贸偶ne urz臋dy mog膮 r贸偶nie interpretowa膰 takie sprawy, dlatego chyba b臋dzie najlepiej jak z艂o偶ysz takie pismo.

Je艣li chodzi o Urz臋dy i interpretacje przepis贸w, to wg mnie nie powinno s艂ucha膰 si臋 tego co inni m贸wi膮 (chyba, 偶e to Twoja ksi臋gowa, kt贸ra bierze odpowiedzialno艣膰 za ew. b艂臋dy i pomy艂ki), bo dla US nie b臋dzie wyt艂umaczeniem, 偶e kto艣, gdzie艣 tak robi i Ty my艣la艂e艣, 偶e tak b臋dzie dobrze. Najlepiej jest si臋 dowiedzie膰 samemu i mie膰 podk艂adk臋 dla Urz臋du - np. odpowied藕 na oficjalne zapytanie.

#130 [M]aniek

[M]aniek
  • 29 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 14:43

Dzi臋ki za odpowied藕. A czy istnieje mo偶liwo艣膰, 偶eby艣 zamie艣ci艂 tre艣膰 tego zapytania oraz odpowied藕 jak膮 od nich dosta艂e艣?

#131 thomas2411

thomas2411
  • 3 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 15:05

Czyli podsumowuj膮c maj膮c dzia艂alno艣膰 gospodarcz膮 na KPiR, b臋d膮c VATowcem wystawiam faktur臋 VAT 0% (nie NP) na kwot臋 tak膮 jak w przelewie na dane: iTunes SARL 8 rue Heinrich Heine L-1720 Luxembourg TVA/VAT No.: LU20165772 w walucie kt贸rej si臋 rozliczam (u mnie USD z kontem walutowym USD) I wysy艂am to przez formularz w iTunes Connect (cho膰 prawdopodobnie niepotrzebnie, ale dla w艂asnego spokoju). Dobrze pisz臋?

#132 [M]aniek

[M]aniek
  • 29 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 15:16

Czyli podsumowuj膮c maj膮c dzia艂alno艣膰 gospodarcz膮 na KPiR, b臋d膮c VATowcem wystawiam faktur臋 VAT 0% (nie NP) na kwot臋 tak膮 jak w przelewie na dane:

iTunes SARL
8 rue Heinrich Heine
L-1720 Luxembourg
TVA/VAT No.: LU20165772

w walucie kt贸rej si臋 rozliczam (u mnie USD z kontem walutowym USD)

I wysy艂am to przez formularz w iTunes Connect (cho膰 prawdopodobnie niepotrzebnie, ale dla w艂asnego spokoju).

Dobrze pisz臋?


Z tego co wiem to NP powinno by膰 wpisane. A co do danych to nie wiem dlaczego upieracie si臋 przy tym adresie, skoro jest on ju偶 nieaktualny i w FAQ na iTunes jest podany nowy.

#133 thomas2411

thomas2411
  • 3 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 15:34

A faktycznie ([url]https://itunesconnect.apple.com/WebObjects/iTunesConnect.woa/wo/3.0.0.9.1.7.1.1.8.1[/url])

iTunes S.a.r.l.
31-33 rue Sainte Zithe
L-2763 Luxembourg
TVA/VAT No.: LU20165772

Co do tego VATu to w艂a艣nie nie jestem przekonany. NP jest w przypadku us艂ug. W przypadku sprzeda偶y produkt贸w zawsze powinien by膰 VAT. Je偶eli jest to EU to 0%, dla Polski i wszystkich innych kraj贸w spoza EU, 23%.
Bior膮c pod uwag臋, 偶e wystawiamy faktur臋 dla firmy z Luxemburga (st膮d te偶 dostajemy p艂atno艣膰) to chyba powinien by膰 to VAT 0%

W sumie w ITC w FAQ (adres j.w.) pisz膮 te偶:

All invoices for GBP and EUR sales have to be stated at 0% VAT.

czyli 0%


Swoj膮 drog膮. Czy ma znaczenie w jakiej walucie si臋 rozliczam? Bardziej si臋 op艂aca w USD czy w EUR? Czy nie ma to znaczenia?

#134 [M]aniek

[M]aniek
  • 29 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 16:19

Wed艂ug mojego brata, kt贸ry si臋 na tym zna do艣膰 dobrze, "sprzeda偶 oprogramowania w wersji elektronicznej to us艂uga".

#135 thomas2411

thomas2411
  • 3 post贸w

Napisano 12 marca 2012 - 16:22

aniek;1838102']Wed艂ug mojego brata, kt贸ry si臋 na tym zna do艣膰 dobrze, "sprzeda偶 oprogramowania w wersji elektronicznej to us艂uga".


Faktycznie, znalaz艂em przed chwil膮 tak膮 informacj臋 tutaj :) [url=http://www.vat.pl/uslugi_elektroniczne_miejsce_swiadczenia_uslug_7142.php]Us艂ugi elektroniczne - Miejsce 艣wiadczenia us艂ug[/url] Dzi臋kuj臋 ;) Czyli mamy NP

Ponawiam jeszcze pytanie do wszystkich: czy ma znaczenie w jakiej walucie si臋 rozliczam? Bardziej si臋 op艂aca w USD czy w EUR? Czy nie ma to znaczenia?

#136 hubert4

hubert4
  • 4 post贸w

Napisano 03 maja 2012 - 18:20

W艂a艣nie jestem w trakcie weryfikacji mojego konta bankowego przez Apple. W zwi膮zku z tym, 偶e wszystko co do tej pory robi艂em przebieg艂o inaczej ni偶 jest to opisane na forum wnosz臋, 偶e od niedawna zasz艂y mocne zmiany. Teraz przy walucie mojego konta kazali mi wybra膰 walut臋 i wybra艂em PLN. czy to znaczy, 偶e jednak do si臋 otrzymywa膰 wp艂aty na konto w z艂ot贸wkach?

#137 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 post贸w

Napisano 03 maja 2012 - 18:37

W艂a艣nie jestem w trakcie weryfikacji mojego konta bankowego przez Apple. W zwi膮zku z tym, 偶e wszystko co do tej pory robi艂em przebieg艂o inaczej ni偶 jest to opisane na forum wnosz臋, 偶e od niedawna zasz艂y mocne zmiany. Teraz przy walucie mojego konta kazali mi wybra膰 walut臋 i wybra艂em PLN. czy to znaczy, 偶e jednak do si臋 otrzymywa膰 wp艂aty na konto w z艂ot贸wkach?


Z tego co rozumiem, to jest to waluta konta. Mo偶e co艣 si臋 zmieni艂o, ale z tego co wiem, to Apple robi przelewy w USD lub EUR. Wi臋c bank b臋dzie Ci automatycznie przelicza艂 to na PLN.

#138 zathril

zathril
  • 4 post贸w

Napisano 20 maja 2012 - 13:28

Jestem na etapie zak艂adania dzia艂alno艣ci i n臋kaj膮 mnie poni偶sze pytania: -czy faktycznie trzeba by膰 VATowcem, aby sprzedawa膰 w applestore? Je艣li nie to chyba si臋 nie op艂aca bo FV wystawiamy z VATem na 0%, a wie膰 sobie VAT z naszych koszt贸w (np. komputer) nie odzyskamy (chyba, 偶e robimy jeszcze co艣 poza AppStore). Je艣li trzeba by膰 VATowcem to wtedy music to by膰 EU VAT? - Jakie PKD wpisywali艣cie? Ja mam na razie 62.01.Z, 62.02.Z, 62.03.Z. Przy zyskach z reklam (np. iAd) jaki powinni艣my mie膰 PKD? -Kto艣 mo偶e poleci膰 bank kt贸ry nie kroi mocno za przelewy zagraniczne? 艢rednio jest to jakiego rz臋du kwota? 50-100zl? -Op艂aca si臋 za艂o偶yc konto walutowe? Je艣li tak to w USD czy w EUR, aby unikn膮膰 przewalutowania? -Podatek to pewnie lepiej asekuracyjnie wybra膰 liniowy ni偶 progresywny? (chyba, 偶e kto艣 ma jakie艣 du偶e ulgi, albo nie zamierza zarabia膰 wi臋cej ni偶 kwota zwolniona z podatku)

#139 intercedo

intercedo
  • 334 post贸w
  • Sk膮dElbl膮g

Napisano 07 czerwca 2012 - 16:29

A je艣li bank przelicza z USD lub EUR na PLN, to jeste艣 sporo w plecy, bo bankowe przeliczniki walut s膮 lichwiarskie. Zdecydowanie lepiej za艂o偶y膰 jakie艣 darmowe/tanie konto walutowe (np. Alior) i korzysta膰 z internetowego kantoru (np. Cinkciarz.pl).

---------- Wpis dodano o 17:29 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:11 ----------

Jestem na etapie zak艂adania dzia艂alno艣ci i n臋kaj膮 mnie poni偶sze pytania:
-czy faktycznie trzeba by膰 VATowcem, aby sprzedawa膰 w applestore? Je艣li nie to chyba si臋 nie op艂aca bo FV wystawiamy z VATem na 0%, a wie膰 sobie VAT z naszych koszt贸w (np. komputer) nie odzyskamy (chyba, 偶e robimy jeszcze co艣 poza AppStore). Je艣li trzeba by膰 VATowcem to wtedy music to by膰 EU VAT?
- Jakie PKD wpisywali艣cie? Ja mam na razie 62.01.Z, 62.02.Z, 62.03.Z. Przy zyskach z reklam (np. iAd) jaki powinni艣my mie膰 PKD?
-Kto艣 mo偶e poleci膰 bank kt贸ry nie kroi mocno za przelewy zagraniczne? 艢rednio jest to jakiego rz臋du kwota? 50-100zl?
-Op艂aca si臋 za艂o偶yc konto walutowe? Je艣li tak to w USD czy w EUR, aby unikn膮膰 przewalutowania?
-Podatek to pewnie lepiej asekuracyjnie wybra膰 liniowy ni偶 progresywny? (chyba, 偶e kto艣 ma jakie艣 du偶e ulgi, albo nie zamierza zarabia膰 wi臋cej ni偶 kwota zwolniona z podatku)


To czy jeste艣 VATowcem czy nie zale偶y te偶 od rodzaju dzia艂alno艣ci gospodarczej. Sprawd藕 czy wybrane przez Ciebie PKD nie wymuszaj膮 bycia VATowcem.

Je艣li b臋dziesz kupowa艂 komputery/oprogramowanie, to b臋d膮c VATowcem i maj膮c VAT-EU (!) mo偶esz po prostu kupowa膰 sprz臋t za granic膮 (ale w UE!). Np. Pixmania-pro pozwala kupowa膰 tylko firmom i wysy艂a sprz臋t z UK (lub Francji) a polska firma p艂aci cen臋 netto bez VAT (!). Ja tak kupi艂em iMaca i dzia艂a.

Polecam Alior Bank na konto firmowe (ale przy DG na osob臋 fiz. chyba nie jest nawet konieczne) i zdecydowanie bierz konto walutowe + cinkciarz.pl (lub inny kantor internetowy). Pami臋taj, 偶eby przy przelewach wychodz膮cych wewn膮trz UE wybra膰 przelew SEPA, kt贸ry kosztuje 5 z艂.

Musisz policzy膰. Czasem lepszy liniowy czasem progresywny (rozliczanie z 偶on膮, r贸偶ne ulgi i 1% mniej do 70 tys.)

#140 tmkszlc

tmkszlc

  • 1聽846 post贸w
  • Sk膮dSzczecin, PL

Napisano 28 czerwca 2012 - 09:15

Przeczyta艂em wszystkie strony tematu, ale dalej nie rozumiem. Zacz膮艂em jaki艣 czas temu zabaw臋 z iOS, ko艅cz臋 swoj膮 pierwsz膮 aplikacj臋 i chc臋 przyst膮pi膰 do programu deweloperskiego jako osoba indywidualna. 1. Czy dostaj膮c od Apple przelewy, musz臋 im wystawia膰 faktury je艣li jestem osob膮 indywidualn膮? 2. Czy musz臋 te przelewy rozlicza膰 z urz臋dem skarbowym co miesi膮c, czy tylko na koniec roku w zeznaniu podatkowym?

#141 wojtkow

wojtkow


  • 6聽767 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 28 czerwca 2012 - 10:10

Ad 1. - nie, nie musisz Ad 2. - w rocznym zeznaniu podatkowym wykazujesz dochody i p艂acisz nale偶ny podatek, jest jednak ma艂e ale, je偶eli masz co miesi臋czne wp艂ywy to musisz zarejestrowa膰 dzia艂alno艣膰 gospodarcz膮 (wynika to z przepis贸w, kt贸re ju偶 kilka razy przytacza艂em na forum). Bez tego pope艂niasz przest臋pstwo skarbowe, a US dzia艂a du偶o skuteczniej ni偶 prokuratury i s膮dy.

#142 virgin71

virgin71



  • 12聽562 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw

Napisano 28 czerwca 2012 - 13:18

VATowcem to wtedy music to by膰 EU VAT

Jak jeste艣 VATowcem, to VAT EU nic nie kosztuje. Tak偶e pytanie wr臋cz bez sensu. VAT UE to PL+dotychczasowy numer NIP.
Koledze od pixmanii, polecam zaprzesta膰 tam zakup贸w. Lepiej jest odliczy膰 sobie VAT lub wyst膮pi膰 o zwrot, ni偶 tam kupowa膰. Raz, 偶e ceny nie s膮 atrakcyjne, dwa, 偶e obs艂uga jest straszna - a jak ju偶 co艣 idzie do reklamacji to, poza Apple, jest koszmar.
Bra艂em od nich par臋 rzeczy i nie nale偶臋 do entuzjast贸w. Co z tego, 偶e kupisz bez VAT, jak w PL ten VAT odliczysz?
  • Vivelee lubi to

#143 tmkszlc

tmkszlc

  • 1聽846 post贸w
  • Sk膮dSzczecin, PL

Napisano 28 czerwca 2012 - 13:44

Ad 1. - nie, nie musisz
Ad 2. - w rocznym zeznaniu podatkowym wykazujesz dochody i p艂acisz nale偶ny podatek, jest jednak ma艂e ale, je偶eli masz co miesi臋czne wp艂ywy to musisz zarejestrowa膰 dzia艂alno艣膰 gospodarcz膮 (wynika to z przepis贸w, kt贸re ju偶 kilka razy przytacza艂em na forum). Bez tego pope艂niasz przest臋pstwo skarbowe, a US dzia艂a du偶o skuteczniej ni偶 prokuratury i s膮dy.


Co艣 czyta艂em, 偶e je艣li mam przych贸d to musz臋 spisa膰 sobie aktualny kurs, 偶eby wiedzie膰聽p贸藕niej ile odliczy膰 z艂otych w zeznaniu. To zapewne prawda no i w sumie s艂usznie.

Rozmawia艂em z wyk艂adowc膮聽swoim, kt贸ry co艣 tam pr贸buje te偶 z App Store, ale on radzi艂 mi za艂o偶y膰 firm臋, a skoro mam jedn膮聽aplikacj臋聽to troch臋 mi si臋 nie bardzo widzi bo jeszcze si臋 w koszta sam zap臋dz臋 i b臋dzie niefajnie.

Do pytania 2:
Od czego uzale偶nione jest kiedy dostaj臋 wp艂aty od Apple na moje konto? Nie jest to norma, 偶e jest to raz w miesi膮cu? Czy trzeba sprzeda膰 ile艣 sztuk aplikacji, aby dosta膰 w danym miesi膮cu przelew? - okej doczyta艂em w drugim w膮tku, 偶e nale偶y skumulowa膰 150 dolar贸w w regionie.

3. Po ilu takich co miesi臋cznych wp艂ywach nale偶y zarejestrowa膰聽dzia艂alno艣膰 i jakiej wysoko艣ci musz膮 to by膰 wp艂ywy? Bo troch臋 bez sensu je艣li b臋d臋 mia艂 100 dolar贸w przychodu miesi臋cznie i 偶ebym musia艂 firm臋聽za艂o偶y膰, koszta mnie zjedz膮 i nic z tego nie b臋dzie, a nawet si臋 oka偶e 偶e na minusie b臋d臋. Jaka regularno艣膰 musi by膰 zachowana, abym musia艂 za艂o偶y膰 dzia艂alno艣膰 gospodarcz膮? wp艂ywy co 3 miesi膮ce, co jeden?

4. Pr贸bowa艂 kto艣 z tutejszych deweloper贸w stara膰 si臋 o dofinansowanie na otwarcie dzia艂alno艣ci, kt贸rej za艂o偶enie jest przymusowe b膮d藕 nie ze wzgl臋du na sta艂e wp艂ywy? Chodzi mi o te 20 tys. o kt贸re si臋 mo偶na ubiega膰. Czy z tych pieni臋dzy pr贸cz sprz臋tu mog臋 op艂aca膰 ZUS-y i inne niezb臋dne op艂aty podatkowe dla naszego pa艅stwa?

Dzi臋kuj臋 za odpowiedzi.

#144 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 28 czerwca 2012 - 14:13

tmkszlc - taka ciekawostka, ja przez rok dosta艂em jeden przelew jakie艣 200z艂 (te偶 jedna aplikacja), nie przekroczy艂o $150, a wyp艂acili mi to bo nie przed艂u偶y艂em abonamentu, bank mi zapierdzieli艂 95z艂 (dziewi臋膰*pi臋膰*z艂) - takiego drogiego przelewu na oczy nie widzia艂em wcze艣niej. Nie wiem co tam napisa艂e艣, ale za weso艂o mo偶e nie by膰 ;).

#145 tmkszlc

tmkszlc

  • 1聽846 post贸w
  • Sk膮dSzczecin, PL

Napisano 28 czerwca 2012 - 14:19

Pytania z mojego powy偶szego postu s膮 nadal aktualne i ch臋tnie poznam na nie odpowied藕.

@macieks72, ja to traktuje teraz jako hobby i chcia艂bym przej艣膰 cho膰 raz ten etap zak艂adania konta, wrzucania aplikacji itp. Na pewno b臋d臋 si臋 w tym kierunku rozwija艂, jednak w ko艅cu trzeba spr贸bowa膰. Dzi臋ki za informacj臋.

#146 Soczek

Soczek
  • 76 post贸w

Napisano 28 czerwca 2012 - 14:33

Co do dofinansowania z urz臋du pracy to tak: trzeba by膰 bezrobotnym (o ile pami臋tam co najmniej miesi膮c) i za艂apa膰 si臋 do kt贸rej艣 z grup wyznaczonych przez urz膮d. Jak og艂aszaj膮 nabory to publikuj膮 list臋 z ilo艣ci膮 kandydat贸w spe艂niaj膮cych konkretne kryteria w stylu 5 os. do 25r 偶ycia, albo 3 kobiety po 40r 偶ycia itd., to zale偶y od urz臋du pracy. Dofinansowania nie mo偶na wyda膰 na pokrycie bie偶膮cych koszt贸w prowadzenia dzia艂alno艣ci czyli na zus, rachunki itp. Dodatkowo to nie jest 20k. a przynajmniej nie w ka偶dym urz臋dzie. Zwykle trzeba mie膰 min. 20% wk艂adu w艂asnego, czyli urz膮d daje 16k a trzeba wyda膰 20k (na tyle maj膮聽by膰 faktury). Tak wygl膮da to w przypadku dofinansowania z powiatowego urz臋du pracy, ale mo偶na ubiega膰 si臋 te偶 w wojew贸dzkim a tam s膮 du偶o lepsze warunki. Mo偶na dosta膰 (o ile pami臋tam) do 40k z艂 i takie wsparcie na p贸艂 roku w postaci got贸wki na op艂acenie zusu, kt贸re jest zrycza艂towane (ok. 1000z艂) i si臋聽z niego nie rozliczasz. Tylko w wojew贸dzkim urz臋dzie procedura jest d艂u偶sza (kilkuetapowa) i trudniejsza do przej艣cia.

#147 tmkszlc

tmkszlc

  • 1聽846 post贸w
  • Sk膮dSzczecin, PL

Napisano 28 czerwca 2012 - 18:54

@Soczek, dzi臋kuj臋 za odpowied藕. w takim razie zdecydowanie wstrzymam si臋 z otwieraniem dzia艂alno艣ci i pozostanie to jeszcze moim hobby p贸ki nie zaczn臋聽mie膰 przychod贸w, kt贸re zmusz膮 mnie do otworzenia dzia艂alno艣ci.

Na dzie艅 dzisiejszy pytania mi si臋 wyczerpa艂y, ale powr贸c臋 pewnie jeszcze.

#148 wojtkow

wojtkow


  • 6聽767 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 28 czerwca 2012 - 19:40

Twoje pytania mo偶e i si臋 wyczerpa艂y, ale odpowiedzi, kt贸re znalaz艂e艣 s膮 b艂臋dne (przestarza艂e). Po pierwsze, nie ma ju偶 limitu 150USD na region, obecnie Apple sumuje wszystkie przychody razem i wysy艂a jednym przelewem. Tu jest niby limit 150 USD, ale wiele os贸b pisa艂o, 偶e dosta艂o mniejsze kwoty (pewnie co jaki艣 czas czyszcz膮 sobie zobowi膮zania). Po drugie - to uzupe艂nienie, ustawa nie precyzuje jaka regularno艣膰 wymagana jest do obowi膮zku za艂o偶enia DG, co oznacza, 偶e interpretacja jest w r臋kach urz臋dnika US.

#149 tmkszlc

tmkszlc

  • 1聽846 post贸w
  • Sk膮dSzczecin, PL

Napisano 28 czerwca 2012 - 20:34

hmm, czyli trzeba by si臋 spyta膰 urz臋du skarbowego, w kt贸rym si臋聽rozlicza jak to interpretuj膮. Przejd臋 si臋 kt贸rego艣聽razu.

#150 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 post贸w

Napisano 28 czerwca 2012 - 20:47

hmm, czyli trzeba by si臋 spyta膰 urz臋du skarbowego, w kt贸rym si臋聽rozlicza jak to interpretuj膮. Przejd臋 si臋 kt贸rego艣聽razu.


Tylko 偶膮daj odpowiedzi na pi艣mie.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

0 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych