Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"POJEDYNEK PECETA Z MAKIEM - ostra walka na argumenty"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 grudnia 2006 - 15:08

Kto z was pracuje w "Logo" Agory i napisał artykuł "POJEDYNEK PECETA Z MAKIEM - ostra walka na argumenty"?

http://serwisy.gazet...45,3766754.html

Przyznać się bez bicia ;-)

#2 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2006 - 15:27

Ktoś to czytał? Jakoś trudno mi wierzyć w obiektywizm skoro pierwsze, co rzuca się w oczy po wejściu na tą stronę, to reklama iPoda :)

#3 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2006 - 15:32

Można:) W końcu redakcje w Agorze są dość umakowione. Zresztą cała produkcja wideo odbywa się na zestawie Mac Pro plus Mac Book Pro i Final Cut Pro;)

#4 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 01 grudnia 2006 - 15:32

Mi w ogole ta strona sie nie wyswietla...

#5 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 grudnia 2006 - 15:52

Mi w ogole ta strona sie nie wyswietla...

Może masz wtyczki wyłączone?
To tylko spis treści. Chcą zachęcić do kupna magazynu.
A ja liczę, że nam autor treść zapoda tu na forum.

#6 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 01 grudnia 2006 - 15:55

Może masz wtyczki wyłączone?
To tylko spis treści. Chcą zachęcić do kupna magazynu.
A ja liczę, że nam autor treść zapoda tu na forum.


Nie no mi sie w ogole strona nawet nie zaczyna ladowac. Jakby dns nie znal hosta ;)
Ale skoro to tylko spis to nie wazne - i tak Agory tu nie dostane...

#7 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2006 - 16:09

o widze że nie tylko ja mam problemy z wczytywaniem stron. mi safari muli a ff bangla...

#8 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 01 grudnia 2006 - 16:27

o widze że nie tylko ja mam problemy z wczytywaniem stron. mi safari muli a ff bangla...


Mi safari bangla wszedzie oprocz tej strony. Chyba nie lubi polskiego internetu.
A kasowales cache?

#9 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 01 grudnia 2006 - 16:58

Autor nie zapoda, bo go jak go wykryją, to go wyleją, w umowie ma pewnie zapisaną cesję praw intelektualnych na rzecz trustu... A tak przy okazji, to jak to teraz z tymi makami w Agorze jest? Kilka lat temu było ich raptem parenaście, do skanowania i jakiś fotowymysłów, redakcja i skład był w PC (no przynajmniej GW). A teraz już druga osoba mi pisze, że mają maki... Tzn. konkretnie gdzie je mają? Od Pruszyńskiego przejęli, po ś.p. Nowym Dniu reanimują, czy jak?

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 grudnia 2006 - 17:26

U mnie śmiga. Idę kupić LOGO.

#11 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 grudnia 2006 - 18:08

Mi safari bangla wszedzie oprocz tej strony. Chyba nie lubi polskiego internetu.


Gazety.pl nie lubi bo
http://wiadomosci.ga...00,3766955.html

#12 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 grudnia 2006 - 18:13

Od przedwczoraj bodajze nie moge sie polaczyc z gazeta.pl.

#13 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 01 grudnia 2006 - 18:58

Taki sobie ten artykuł. Krótki i mało treści. Same ogólne wiadomości. Baaardzo ogólne.

#14 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 grudnia 2006 - 20:57

Kupiłem, przeczytałem...
A więc po kolei.
Wstęp:

Najtrwalsze okazały się dwa szczepy - komputery Apple'a i pecety. W ludzkiej ewolucji też ze wspólnego praprzodka wyodrębniły się dwie gałęzie - ludzi i małp.

Autor przytacza trochę historii itp.
Artykuł został podzielony na 11 rund + jedną dodatkowa. Punkty przyznaję ja wg. interpretacji tego co przeczytałem - pełen subiektywizm ;)
Porównanie dotyczy komputerów Apple z Intelem oraz PC z Windows.

Runda 1 (cena) - Apple 2:1 PC
Runda 2 (gdzie to kupić i naprawić) - Apple 1:1 PC
Runda 3 (dostępność oprogramowania) - Apple 3:2 PC
Runda 4 (gry) - Apple 2:3 PC
Runda 5 (komputer a sprawa polska) - Apple 1:2 PC
Runda 6 (wygląd) - Apple 2:0 PC
Runda 7 (moc obliczeniowa - filmy, muzyka, zdjęcia) - Apple 2:1 PC
Runda 8 (niezawodność) - Apple 2:1 PC
Runda 9 (możliwości upgrade'u) - Apple 1:1 PC
Runda 10 (wirusy) - Apple 5:1 PC
Runda 11 (systemy operacyjne) - Apple 5:0 PC
Podsumowanie Apple 26:13 ;)

W artykule znalazło się kilka nieszkodliwych błędów np. iWorks zamiast iWork jednak nie mają one dużego wpływu na całość.
Artykuł jest pobieżny, jest zrobiony w formie dyskusji dwóch osób:
  • zwolennika Macintoshy(Dariusz Ćwiklak - wiceszef działu gospodarczego "Gazety Wyborczej" w pracy używa PC w domu Maka)
  • zwolennika pecetów(Marcin Bójko - redaktor naczelny "Chip - Digital Foto-Video" pracował na Makach w "Newsweeku" oraz "Dzienniku")
Pecetowiec atakuje, makowiec broni się i robi kontrę (zwykle skuteczną)

#15 Grzeczny

Grzeczny
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2006 - 21:27

Ano właśnie

U mnie śmiga.
Idę kupić LOGO.


I o to im chodziło młodzieńcze

#16 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 grudnia 2006 - 21:36

Artykuł jest dość ciekawy, przedstawiony niejako w formie dialogu pecetowca i makowca (ależ to brzmi:P). Na próżno szukać w nim bezpośredniego wyniku pojedynku (subiektywny wynik już przedstawił Code). Na końcu jednak pecetowiec przyznaje: "każdemu, kto chce sobie kupić dobrego, ładnego, niezawodnego i cichego peceta szczerze polecam... Maca Pro z Windows XP. Z wierzchu Apple, a w środku - prawdziwy komputer!" Dodam też, że wydanie Logo 1/2006 będzie nosić tytuł "iPod 2007 - modele, akcesoria, oprogramowanie". Pozdro.

#17 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2006 - 21:53

A tak przy okazji, to jak to teraz z tymi makami w Agorze jest? Kilka lat temu było ich raptem parenaście, do skanowania i jakiś fotowymysłów, redakcja i skład był w PC (no przynajmniej GW).


W zeszłym tygodniu pytałem o to koleżankę, co pracuje w Gazecie - redakcja i skład odbywa się na Quarku na PC.

#18 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2006 - 22:50

No tak;) Ale przynajmniej w dziale internetu jest trochę maków prywatnie, ale i służbowo. Tak jak pisałem wideo jest składane na tandemie Mac Pro plus Mac Book Pro i FCP. Więc nie jest źle. To i tak lepiej niż w IDG gdzie w sumie nie ma żadnego makjuzera (siebie już nie liczę nie ma mnie już tam;) ) Studia DTP nie liczę ale fakt maków tam trochę jest od antycznych B&W po PM i iM G5 :P

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2006 - 00:58

To i tak lepiej niż w IDG gdzie w sumie nie ma żadnego makjuzera

No coś Ty? Jędrysa wywalili z roboty?

#20 Jędrys

Jędrys
  • 65 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 grudnia 2006 - 01:49

Przemek głupoty gada :D

#21 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2006 - 02:02

O! Witamy na pokładzie :-D

#22 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2006 - 08:55

Yhm;) Może coś się zmieniło od chwili kiedy już nie pracuję. Jeśli tak to ok;) BTW pisałem o moim przytulnym portalu;P

#23 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 02 grudnia 2006 - 09:10

pecetowiec przyznaje: "każdemu, kto chce sobie kupić dobrego, ładnego, niezawodnego i cichego peceta szczerze polecam... Maca Pro z Windows XP. Z wierzchu Apple, a w środku - prawdziwy komputer!"


Tak zawilej petli myslowej to jeszcze nie slyszalem... Prawdziwy komputer. Kim on jest, zeby oceniac co jest prawdziwym komputerem? Jakims mentorem, tworca ukladow scalonych, protoplasta informatyki czy jak? Chyba ze chodzilo mu o parafraze powiedzenia premiera Millera: "Prawdziwy komputer poznasz nie po tym jak zacznie, ale jak skonczy" Wg niego PC chyba jeszcze nie skonczyl.. Sie zawieszac.. czy jak.. Jak widzicie, temat zawily..

#24 Jędrys

Jędrys
  • 65 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 grudnia 2006 - 12:50

Yhm;) Może coś się zmieniło od chwili kiedy już nie pracuję. Jeśli tak to ok;) BTW pisałem o moim przytulnym portalu;P


A nie wiem, ja do portalowców nie chodzę. W każdym razie w redakcji Macworlda (czyli na moim biurku) są same Macintoshe. :P

#25 Jacklon

Jacklon
  • 148 postów
  • SkądŁódź / Sieradz

Napisano 02 grudnia 2006 - 13:49

Wczoraj już miałem napisać odnośnie tego artykułu. Ja nie chcę tutaj marudzić, ale osobę, która go zatwierdziła bym oprawił w ramkę i powiesił na ścianie. I proszę to odebrać dosłownie... Zakończenie artykułu: "najlepszy jest Mac z Windowsem"... 'broni' się samo. Nie ukrywam, że Logo czytuję od dłuższego czasu. Z miesiąca na miesiąc, na mój gust, podupada zmieniając swój profil. Zresztą porównanie komputerów... MacBook vs jakiś HP. A na zdjęciach MBP i Thinkpad T-series. Niestety, moim zdaniem artykuł ani dla laika ni też dla zaawansowanego użytkownika.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych