Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

iMac 27 - FAILED


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#26 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 29 grudnia 2009 - 23:39

@wieslawo Kup sobie najpierw iMaca czy MP to może zaczniesz mówić "do rzeczy". Zresztą to ta twoja krucjata dotycząca iMaca to się kupy nie trzyma. Chcesz coś na siłę udowodnić... Po co się tak napinasz? Wyluzuj ;)

#27 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 23:48

Ja napisze jedną istotną dla mnie kwestie bo także nie byłem przekonany do iMaka nawet w chwili jego zamawiania bo wszystko w jednym co będzie kiedy coś padnie albo nie wiem co tam jeszcze nie mówiąc o kurzu za szybą który by mi ślad na psychice odcisną i musiał bym się go pozbyć tak tak szybko na ile jest to możliwe. teraz jak już go mam jestem do niego w całości przekonany bo jednak jest to pewnego rodzaju kompromis wydajności i funkcjonalności do ceny i ma nawet sensowną wydajność a ekran jest super i nie przeszkadza mi w nim nic. Ja na chwile obecną mogę polecić zakup iMaka z czystym sumieniem.

#28 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 grudnia 2009 - 23:57

Mam iMac'a. Wiem jakie projekty robię i czy potrzebuję Maka Pro. To świetna maszyna. A co sie*burzysz na stwierdzenie że iMac jest tani? No jest tani. Nie napisałem że zły. Napisałem że tani.

#29 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 grudnia 2009 - 00:11

Panowie delikatnie prywatna krucjata się robi - moją intencją było zaznaczenie iż warto sprawdzić nawet 10x komputer który zamówiliśmy ... za niemałe pieniądze .... komputer od Apple .... żeby nie mieć nieprzyjemności (bo chyba nikt nie ma wątpliwości że Cortland czy iSpot) nie będą tak chętnie po prostu wymieniać w naszym posranym kraju towaru jak to się odbywa w cywilizowanych regionach. Raz jeszcze wymagajmy sprawdzajmy egzekwujmy .... by nasza praca, nasze pieniądze, nasz czas na ziemi był przez innych szanowany .... nawet jeśli to Apple

#30 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudnia 2009 - 00:22

Bez względu na to jaka to konstrukcja można było przyznaj poświęcić chwilę na przetestowanie sprzętu. Tyle Aż tyle i Tylko tyle



Bezsensu, bo masz iles dni na odanie sprzetu jak jest wadliwy - apple w polsce , to bialy kruk i w ogole te firmy co to sciagaja do polski - cortland do dzisiaj mi nie odp na meila wyslanego miesiac temu
Jak kupowalem lustrzanke w fotojokerze , to chcialem zobaczyc , a gosc w sklepie , ze mam do chaty wziasc tam sobie pomacac jak cos bedzie nie tak i wyjdzie jakas wada , to mam chyba tydzien albo 10 dni na oddanie i wymieni mi od reki ;]

#31 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 00:35

Pełne poparcie ale nie wpadajmy w skrajność. Ja mojego iMaka zamawiałem z sklepu internetowego Cortland z dostawą DHL wszystko dotarło w całości i działa żadnych problemów.

#32 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 00:45

Moim zdaniem ludzie, którzy na prawdę potrzebują dobrego odwzorowania kolorów, czyli IMO graficy, których prace będą drukowane, to oni wiedzą co potrzebują i to po prostu kupią. Takiego iMaka nawet pod uwagę brać nie będą... Ale przecież cała reszta użytkowników będzie bardzo zadowolona z jakości tych matryc. Świecą mocno (już nie wspomnę o tym, że przecież jasność można zmniejszać, o którą tak się wiesławo rzucał, no, chyba, że jego wspaniałe EIZO tego nie ma i taka opcja mu nie znana :rolleyes: ), mają ładne kolory, bardzo dobrą rozdzielczość itd. Moim zdaniem nawet ludzie, którzy robią projekty filmowe (jak np. ja czy dvcam) nie będą narzekać na taki ekran, bo nie wydaje mi się, żeby przeskok z matrycy glossy na matową będzie jakiś wielki. Poza tym - przeskok będzie zawsze, więc ktoś robiąc grafikę musi się liczyć z tym, że jak u niego na EIZO wygląda super, to u przeciętnego Kowalskiego z Samsungiem czy HP za 500-900 zł (nie mówię, że są złe, bo sam mam tego typu ekran) będzie inaczej a u kogoś z matrycą glossy jeszcze inaczej, ale nie wydaje mi się, żeby ten przeskok był aż tak duży! ;) Bez przesady... No, chyba, że tak jak mówiłem chodzi tylko o odwzorowanie kolorów na papieże, wtedy EIZO jest przydatny dla tego typu osób.

#33 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 grudnia 2009 - 01:01

Bezsensu, bo masz iles dni na odanie sprzetu jak jest wadliwy - apple w polsce , to bialy kruk i w ogole te firmy co to sciagaja do polski - cortland do dzisiaj mi nie odp na meila wyslanego miesiac temu
Jak kupowalem lustrzanke w fotojokerze , to chcialem zobaczyc , a gosc w sklepie , ze mam do chaty wziasc tam sobie pomacac jak cos bedzie nie tak i wyjdzie jakas wada , to mam chyba tydzien albo 10 dni na oddanie i wymieni mi od reki ;]


Wybacz ale nie dotarła do mnie logika Twojej wypowiedzi .... jak już coś piszesz to poprzyj to faktami a nie danymi w stylu "ileś" i nie rozumiem co ma do tego jakaś Twoja odpowiedz na maila ..... wybacz nic z tego nie rozumiem. Piszesz "Bezsensu" pisząc zupełnie "Bez sensu"..... dowiedz się wypowiedz jak będziesz pewien a nie pisz że albo tydzień albo 10 dni bo wprowadza zamieszanie

#34 robbix

robbix
  • 117 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 10:35

@wieslawo, komplet mini plus acd to 1500 dolarow, najtanszy imac 27 cali to 1700 dolarow, co sie troche nie zgadza z Twoja teoria.

#35 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 30 grudnia 2009 - 10:54

Wojciech ja się*nie rzucałem. Ja tylko stwierdziłem, że większość ludzi lubi jak im matryca mocno świeci a kolory są soczyste. I dla większości ludzi dobrze skalibrowany monitor nie świeci tak ładnie jak rozjarzony ekran za szyba. Szyba też dodaje swoje do soczystości kolorów. Czy ja mówię że to źle? To sprzęt masowy, masowemu odbiorcy takie niuanse jak dół świecący delikatnie inaczej niż góra nie zrobi różnicy i będzie szczęśliwy bo już samo 27 cali na biurku daje mnóstwo frajdy. Czytajcie ze zrozumieniem mości Panowie ;) Robbix policzyłem Mini tego mocniejszego 2.53 z 4GB ramu, z 500 GB dyskiem z klawiaturą*i myszą. Nadal jest to sprzęt dużo słabszy od najsłabszego iMaka z procesorem 3GHz i dyskiem 1TB. Starałem się*porównać*konfigurację Mini najbardziej zbliżoną do najtańszego iMaka...niestety nie dało się bo 2.53 to max, ale dorzuciłei 4GB ramu i klawę i mysz i wyszło co wyszło. Gdyby nawet liczyc*tak jak Ty liczysz to za 200 dolarów mniej otrzymujemy różnicę prawie 1GHz, ponad pół giga różnicy w pojemności dysku i ogromna*różnicę*w ramie, nie wiem czy liczyłeś klawiaturę*i mysz. Tutaj proszę*też czytać dokładniej bo podałem co policzyłem. I na tej podstawie cholernie łatwo jest wydedukować że iMac jest bardzo tanim komputerem Appe. Bo chcąć*wziąć*komplet sprzętu od Apple to wersja z MacMini jest droższa. Więc drogi Watsonie łatwy wniosek, i to nie jest skrywane przez Apple, że iMac jest tanim komputerem masowym, a jego zastowoanie nie jest skierowane w stronę*użytkowników DTP dla których jakość*odzwrorowania kolorów ma kluczowe znaczenie w ich pracy. iMak jest przeznaczony dla grupy użytkowników domowych, którzy lubią ładne kolory i dobrze świecący ekran. A że S-IPS? To co, kąty mają świetne. A że nie świeci równo? Oglądając zdjęcia czy film na takiej powierzchni i tak się tego nie zauważy. Czy to źle? Tego nie napisałem. A że nie Pro...Apple nie robi z tego tajemnicy.

#36 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 11:08

Dokładnie tak jest. Apple nie twierdzi, że iMac jest komputerem pro. Jest to komputer domowy. Bardzo mi się podobają nowe iMaki, gdyby tak jeszcze były te Quady w praktyce dostępne, a nie tylko w projekcie... No nie mogę się zgodzić jedynie ze sformułowaniem "bardzo tani", bądź "tani". Korzystny stosunek cena/możliwości już bardziej. Pozdrawiam

#37 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2009 - 11:22

I na tej podstawie cholernie łatwo jest wydedukować że iMac jest bardzo tanim komputerem Appe. Bo chcąć*wziąć*komplet sprzętu od Apple to wersja z MacMini jest droższa. Więc drogi Watsonie łatwy wniosek, i to nie jest skrywane przez Apple, że iMac jest(...)przeznaczony dla grupy użytkowników domowych, którzy lubią ładne kolory i dobrze świecący ekran. A że S-IPS? To co, kąty mają świetne. A że nie świeci równo? Oglądając zdjęcia czy film na takiej powierzchni i tak się tego nie zauważy.


IMO masz święta rację że iMAC jest tani. Jakiś czas temu udowadniałem to w pracy koledze, którego zszokowała cena - 8800zł za komputer ;) Porządny PC o podobnych parametrach wyszedł coś ok. 8000zł. Same peryferia typu mysz i klawa to wydatek ok 500zł.
Natomiast żeby S-IPS na LED'ach świeciła nierówno to nie wiem z czego musiałaby być wykonana. Chyba z błota...poza tym wymieniają kompy z tą wadą więc musi to być usterka.

#38 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudnia 2009 - 23:17

Wybacz ale nie dotarła do mnie logika Twojej wypowiedzi .... jak już coś piszesz to poprzyj to faktami a nie danymi w stylu "ileś" i nie rozumiem co ma do tego jakaś Twoja odpowiedz na maila ..... wybacz nic z tego nie rozumiem. Piszesz "Bezsensu" pisząc zupełnie "Bez sensu"..... dowiedz się wypowiedz jak będziesz pewien a nie pisz że albo tydzień albo 10 dni bo wprowadza zamieszanie



To ma moj meil , ze polskie firmy , ktore targaja do nas sprzet apple leja na klienta - fakty sa takie , ze nie odpisuja na meile - maja w dupie krotko piszac , jak nie docieraja do Ciebie moje posty ;]
7-10 dni zalezy od sklepu - media markt ma 7 dni i w ciagu tych 7 dni testujesz w domu sprzet i jak jest cos nie tak idziesz i oddajesz -zwrot kasy albo wymienia Ci na nowy.
Wiec BEZ SENSU jest ogladanie sprzetu w sklepie - idziesz do domu , sprawdzasz , testujesz,uzytkujesz .

Same peryferia typu mysz i klawa to wydatek ok 500zł.


i kupujesz sobie myszke ktora Ci lezy idealnie w rece , a nie jakies plaskie udziwnienie w postaci magic mouse - ktora masz uzywac, bo dostales z kompem w komplecie. Klawiature tez kupisz lepsza w ktorej ustawisz sobie polozenie i bedzie posiadal szereg dodatkowych guzikow ulatwiajacych prace przy kompie.

#39 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 30 grudnia 2009 - 23:24

To sprzęt masowy, masowemu odbiorcy takie niuanse jak dół świecący delikatnie inaczej niż góra nie zrobi różnicy i będzie szczęśliwy bo już samo 27 cali na biurku daje mnóstwo frajdy. Czytajcie ze zrozumieniem mości Panowie ;)


A Ty te bzdury dalej piszesz...

#40 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 grudnia 2009 - 00:36

Jest LOL Ja mialem Imaca 20 , olalem gorsza matryce ze wzgledu , ze kupilem kompa do celow czysto domowych - adium , skype,intunes,net - tyle robie na kompie - czasem wrzuce foty , zmniejsze ich rozmiar, wiec nie widzialem sensu kupowania 24 z lepsza matryca ani gosc w ispocie - ktory mowil , ze szkoda kasy jak tylko do tego chce imaca. Ale jak widzialem te zdj z robaczkami , kurzami , to stwierdzilem , ze nie ma co sie stresowac sprzetem za 5 klockow i wymienilem to na macbooka alu ;]

#41 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 31 grudnia 2009 - 00:40

Niech sobie każdy kupuje to co mu się podoba i po problemie.

#42 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 31 grudnia 2009 - 09:15

dvcam ja rozumiem że masz poczucie że jak kupiłeś Mac'a to masz najelpszy sprzęt na świecie i wogóle jesteś gość na dzielni. Ale Apple to przede wszystkim system i piękny dizajn. Swiecąca delikatnie różnie nie robi większości ludzi różnicy. Podobnie jak ekran TN większości nie robi różnicy pomimo słabych kątów i nadnaturalnych kolorów, które jednak należy określić jako bardzo żywe. Nie rozmawiamy o Polsce. Tutaj owszem to jest sprzęt koszmarnie drogi, ale on jest drogi dla nas. To troszkę jak z ekranami Gatewaya. Są tanie są*dobre ale mają*swoje wady ale różnica pomiędzy S-IPS Gateway i Eizo to dwa różne światy. To że my jesteśmy biedacy i dla nas iMac 27" to poświęcenie 3-4 wypłat z rzędu nie oznacza że tak jest wszędzie. Kupując wspomnianego Gatewaya nie spodziewasz sie*po nim że będzie dorównywał Eizo czy LaCie, po prostu wiesz że będzie to wybór fajnych kątów i niezłego odzworowania kolorów. Na zachodzie to taki iMac kosztuje niecałe 2 najniźsze pensje, czyli wyboraź sobie, że kosztuje on w kraju 1700 złotych. To jak na komputer nie jest dużo, zestawy z biedrony kosztują*niewiele mniej a chyba nie spodzeiwasz się po najtańszym zestawie czegoś*super. Apple oczywiście jest droższy ale to jest, nie mając ekranu/myszki/klawiatury a chcąc mieć*najtańśzy zestaw w całości od Apple rozwiązanie tańsze od Mini. Więc tak jest to najtańszy komputer Apple. I tak jest tłusty, w sensie bardzo zacny hardwerowo więc ekran to niuans a w dodatku ten niuans ma fantastyczną rozdzielczość i ogromną powierzchnię. On nie jest kierowany do DTP. I proszę*postaw sobie 27" przed nosem, robi wystarczająe łał swoim jestestwem, a siedząc normalnie przed komputerem nie ogarniasz jednocześnie góry i dołu. Chyba pierwszy raz sie*nie burzę na niedopracowanie Apple, ale po przeliczeniu wychodzi czarne na białym że to jest bardzo tani komputer to też nie oczekuje po nic super odzworowania kolorów. I uważam że za tą cenę to oferuje bardzo dużo i to bardzo fajny model. Nie dla mnie, ale bardzo udany, mimo wad. Ale czego się spodziewać*po 27 i szybkim C2D, ogromnym dysku i fantastycznej możliwści władowania doń 16GB ramu za tak niską*cenę. Apple dało bardzo wiele.

#43 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 31 grudnia 2009 - 11:16

Ja jak kupilem MBP to zanim wyszedlem odpalilem kompa czy wszystko dziala sprawdzilem matryce poinstalowalem kilka pierdol i dopiero spakowalem kompa i wyszedlem go explatowac maxymalnie. To ze apple i ze mialo miejsce jakas wpadka to sie kazdemu zdaza. Kupujac mercedesa tez zdazy sie wpadka. Znajomy kupil nowa E klase i po miesiacu okazalo sie ze auto kupione nowe z salonu bylo bite :)... A apple nie jest najlepszym sprzetem na swiecie jesli ktos tak mysli maja dobry desing ale do srodka zaczynaja pakowac coraz to tansze czesci co sie potem przeklada na problemowym uzytkowaniu sprzetu. System Mac OS X sam w sobie jest stu ktroc lepszy od kazdej edycji Windowsa ale w srodku czasami drzemie Szewczyk Dratewka a nie Smok Wawelski ktorego sie spodziewalismy...

#44 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 31 grudnia 2009 - 11:57

wieslawo, nie ma się co produkować. I tak ktoś Cie skwituje jednym zdaniem.

To, że Apple robi co robi widać już jakiegoś czasu. Ale nie ma się czym przejmować ;)

Zgadzam się z tym, że matryce w macach są miernej jakości. Najbardziej widać to wlaśnie przy pionowych kątach widzenia (przy ciemnych obrazkach po prostu nie idzie pracować, a im większy ekran tym gorzej) i przy przejściach kolorów.

Zróbmy sobie mały test. Odpalamy program LCDTest. Przechodzimy to zakładki "Gradients", a następnie kilkamy "Show Patterns". Na Applowskich matrycach zobaczymy małe cienkie linie przy przejściach kolorów. Oczywiście testujemy przy największym podświetleniu ekranu.

Ja wiem, że zaraz wszyscy piszący wcześniej "Bzdury, bzdury mówicie" wyprą się, że tego nie ma i że ja coś insynuuję, ale specjalnie mnie to nie zdziwi ;) Wystarczy postawić najprostrzy monitor Eizo obok i zobaczyć różnicę. Wyobraźcie sobie jak wygląda podobny gradient jednego koloru. :D

Aha. Jeszcze jedna drobnostka, której nikt nie poruszył. Załóżmy, że sprzęt psuje nam się po 3-4 latach. Na maki gwaracji już nie ma, Eizo daje od siebie przynajmniej 5 lat. To chyba coś znaczy, prawda?

Myślę, że nie ma co dalej drążyć tematu, bo dopóki się mak komuś nie zepsuje, będzie ach i och.

#45 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 31 grudnia 2009 - 12:51

Koyot - Ja myślę, ze te ach i och jest też spowodowane ceną. Dla większości ludzi Mac to spory wydatek i nawet jak coś będzie nie tak, to wydali na niego tyle, że po prostu głupio/nie chcą się przyznać, że coś*jest nie tak, bo sprzęt kosztował tyle, że nie warto narzekać :rolleyes: A co do gwarancji - jest Apple Care, ale wiadomo - trzeba dopłacić :)

#46 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 31 grudnia 2009 - 20:35

Koyot - Ja myślę, ze te ach i och jest też spowodowane ceną. Dla większości ludzi Mac to spory wydatek i nawet jak coś będzie nie tak, to wydali na niego tyle, że po prostu głupio/nie chcą się przyznać, że coś*jest nie tak, bo sprzęt kosztował tyle, że nie warto narzekać :rolleyes:


Dokładnie mam takie samo wrażenie, na tym forum C2D 2.0 itd ... jest demonem prędkości i nie jest do wykorzystania ale nie będę pisał tego po raz któryś tam bo te osoby które uważają że jest on super mocny i tak się nie przekona, ale każdy dobrze wie swoje.

Może niektórzy lubią się oszukiwać ... , ich sprawa tylko wkurzające jest to jak się wprowadza w błąd osobę która na forum przyszła aby się dowiedzieć czegoś obiektywnego a dowiaduje się większość mitów.

#47 Jax

Jax
  • 462 postów
  • SkądDolina Muminków

Napisano 31 grudnia 2009 - 21:02

Wystarczy postawić najprostrzy monitor Eizo obok i zobaczyć różnicę.

Postawić obok czego? Nie wiedziałem że Eizo ma laptopy.

#48 damian-Win2000

damian-Win2000
  • 53 postów

Napisano 03 stycznia 2010 - 10:18

To gł. wątku tego tematu. Z jednej strony racja a z drugiej nie, jeśli ktoś jest grafikiem i czy inną osobą o wymaganiach nie z tego świata to all in one to dla niego złom ale jeśli ktoś potrzebuje prosty komputer do filmów, muzy, neta to go nie obchodzi to że tu jakieś przebarwienie ekranu tu się przegrzewa itp. dla niego po prostu to ma działać ;) Bo każdy mac to PC Tesco line za 1000zł ładniej opakowany z lepszym systemem (i cenom 6 raza więkrzom) który od zawsze był tak projektowany by po prostu działał i był dla mas a dla grupy Pro jest Mac Pro bądź PowerMac ;)

#49 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 03 stycznia 2010 - 11:24

Seb oczywiście że C2D 2.0 demonem prędkości nie jest i nawet o demona się nie otarł w fabryce ale dla 99% te 2GHz na rdzeń to za wiele na ich potrzeby. Czasem włączam sobie Activity Monitor i widzę jak pracują rdzenie, nie są wykorzystane przy słuchaniu muzyki/mejle/www/film te rdzenie nawet są nie zjedzone w 50%. Ale demon to to nie jest to fakt. Jax postawić iMaka obok Eizo...nie widziałem że iMak jest laptopem ;) A cena fakt to jest chyba w tym kraju główny powód dlaczego na Maka nie można złego słowa powiedzieć. U nas to strasznie drogi sprzęt na którego większość dość długo mozolnie odkłada pieniądze. Kiedy ktoś się zdecyduje wydać majątek (względem naszych zarobków) na taki komputer to spodziewa się że będzie to ideał. A prawda jest taka, że dostają bardzo fajny, estetyczny, szybki ale w gruncie rzeczy tani komputer do zastosowań domowych.

#50 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 07 stycznia 2010 - 15:19

Ja się swoją 27" i7 nacieszyłem ze 4 godziny - niestety Flickering Screen dosięgło także moj egz. Patch od Apple nic nie pomógł .... komp wrócił do serwisu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych