Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

iMac 27 - FAILED


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 29 grudnia 2009 - 00:07

My Second iMac Is Busted, Too - iMac - Gizmodo

Proponuję zapoznać się z artykułem .... współczuje autorowi .... faktycznie za bądż co bądz DUŻĄ kase można się było spodziewać czegoś co działa .... a nie gniota ..... albo na przyszłość nie chwialić się czymś czego się nie potrafi wyprodukować .... powoli Apple to tylko PR-owa papka niejak przekładająca się na te slogany :( Osobiście ubolewam

#2 premierwaldek

premierwaldek
  • 153 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 00:22

badziew !!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111111111111111111111 po co ten temat?

#3 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 29 grudnia 2009 - 00:28

Po to by zastanowić się 3x zanim zamówi się tego typu komputer .... by rozpakować sprawdzić zanim pobiegnie się z wyśnionym kompem do domu w przekonaniu ze działa zaznim się go sprawdziło ..... ot wystarczy pomyśleć zanim się taką odpowiedz napisze

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 00:44

Fakt komputery All in One nie są dobrym rozwiązaniem, ale jeżeli chce się mieć maka nie ma zbyt dużego wyboru bo iMac jest kompromisem pomiędzy makiem mini a makiem pro.

#5 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 29 grudnia 2009 - 00:57

Bez względu na to jaka to konstrukcja można było przyznaj poświęcić chwilę na przetestowanie sprzętu. Tyle Aż tyle i Tylko tyle

#6 Hynta

Hynta
  • 357 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 grudnia 2009 - 01:17

Tez mialem podobna sytuacje.Nie sprawdzilem a jeden maly bad pixel sie znalazl.Na szczescie w takim miejscu ze w ogole mi nie przeszkadza ale niesmak pozostal.Dlatego nastepnym razem lepiej bede sprawdzac sprzet przed zakupem.Taka nauczka na przyszlosc.

#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 01:36

Bez względu na to jaka to konstrukcja można było przyznaj poświęcić chwilę na przetestowanie sprzętu. Tyle Aż tyle i Tylko tyle


Oczywiście że powinni testować tylko nie wiem jak to wygląda czasowo bo oni tą konfiguracje pewnie testowali o wiele wcześniej zanim trafiła na linie produkcyjną a każdej kolejnej części się sprawdzić nie da.

#8 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 01:55

My Second iMac Is Busted, Too - iMac - Gizmodo


O! Tak samo mialem w pierwszym egzemplarzu ktory zamowilem. Wlaczylem, zobaczylem, spakowalem i na drugi dzien odeslalem. Przyznam ze sie podlamalem czyms takim gdy to zobaczylem. IPS z przejsciem kolorow jak w jakis 20" wersjach z TN?!

Drugi egzemplarz pojechalem wybrac samemu. Jest super, zero niespodzianek z matryca. Kolory miodzio.

#9 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2009 - 02:15

Tak jak tygrysio pisał warto sprawdzić sprzęt przed kupnem. Nie uniknie się takich rzeczy przy produkcji komputerów. Zawsze coś wyjdzie nie tak. Co z tego, że przetestują wersję przed produkcyjną jak podzespoły nie robi apple tylko firmy zewnętrzne. Oczywiście jak to w każdej dużej produkcji są normy. Najważniejsze, że wymieniają takie kompy. Ja swojego dokładnie sprawdziłem i polecam robić takie rzeczy z każdym sprzętem.

#10 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 grudnia 2009 - 09:08

jak widać*Apple nie dało rady wcisnąć dobrej matrycy 27". Wszystkie peany jakie ta matryca jest super oraz że sama matryca kosztuje połowę*ceny samego komputera chyba możemy sobie w buty włożyć. Ja się*Apple nie dziwię. Cena nie jest jakoś specjalnie wysoka jak za 27" a Apple zarabiać*też musi. Więc gdzieś coś*trzeba było przyciąć. Oczywistym było że nie wpakują tam jakiejś*cudownej matrycy. Rozwiązania AllinOne skazują użyszkodnika na to co daje fabryka. A desktopy to albo Mini albo Pro. Wolę jednak nawet swoje Mini i dobry ekran (też*27") niż fajne przynajmniej rozdzielczościowo ale już nie jakościowo 27" z szybą od Apple. iMac to komputer domowy. Domowy użytkownik w większości przypadku lubi mieć*kolory oczojebne aż gryzie w oczy. Szyba+duży ekran=fajne nasycenie kolorów. Kto by się*przejmował*takimi niuansami jak róźnica kolorów?. Zanim się*zbada wzrokiem całą fotkę*z urodzin u cioci Jadzi to ta różnica nawet nie zostanie zarejestrowana. Po prostu za duże oczekiwania chyba były względem 27" na S-IPS. Jeżeli ktoś sie*spodziewał dobrego ekranu do SemiPro to pewnie srogo się*zawiódł. Ja nie miałem oczekiwań tego typu, chyba żeby szybę zdjęli.

#11 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 09:25

Rozwiązania AllinOne skazują użyszkodnika na to co daje fabryka. A desktopy to albo Mini albo Pro. Wolę jednak nawet swoje Mini i dobry ekran (też*27") niż fajne przynajmniej rozdzielczościowo ale już nie jakościowo 27" z szybą od Apple.


Precyzyjnie to jest powód dla którego wziąłem mini. Po prostu mogę podłączyć sobie monitor jaki będę chciał. Ceną za tą wolność jest brak kamerki, mniej wydajny komputer itd., jednak akurat mi to zupełnie wystarcza co mam.

Jak iMac to tylko z AppleCare Protection Plan, gdyż serwisowanie jest drogie.

Całkowicie zgadzam się z postem Wiesławo.

Pozdrawiam

#12 rafaello87

rafaello87
  • 403 postów
  • SkądBielsko - Biała

Napisano 29 grudnia 2009 - 09:45

jak widać*Apple nie dało rady wcisnąć dobrej matrycy 27". Wszystkie peany jakie ta matryca jest super oraz że sama matryca kosztuje połowę*ceny samego komputera chyba możemy sobie w buty włożyć. Ja się*Apple nie dziwię. Cena nie jest jakoś specjalnie wysoka jak za 27" a Apple zarabiać*też musi. Więc gdzieś coś*trzeba było przyciąć. Oczywistym było że nie wpakują tam jakiejś*cudownej matrycy. Rozwiązania AllinOne skazują użyszkodnika na to co daje fabryka. A desktopy to albo Mini albo Pro. Wolę jednak nawet swoje Mini i dobry ekran (też*27") niż fajne przynajmniej rozdzielczościowo ale już nie jakościowo 27" z szybą od Apple.

iMac to komputer domowy. Domowy użytkownik w większości przypadku lubi mieć*kolory oczojebne aż gryzie w oczy. Szyba+duży ekran=fajne nasycenie kolorów. Kto by się*przejmował*takimi niuansami jak róźnica kolorów?. Zanim się*zbada wzrokiem całą fotkę*z urodzin u cioci Jadzi to ta różnica nawet nie zostanie zarejestrowana. Po prostu za duże oczekiwania chyba były względem 27" na S-IPS. Jeżeli ktoś sie*spodziewał dobrego ekranu do SemiPro to pewnie srogo się*zawiódł. Ja nie miałem oczekiwań tego typu, chyba żeby szybę zdjęli.


Oceniasz jakość ekranu na podstawie zepsutych egzemplarzy??

#13 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 grudnia 2009 - 10:07

a na podstawie czego mam oceniać? Jeżeli zamówię do restauracji 2 tony marchewek a pół tony będzie zgnita to przecież ich jakości nie ocenie*na podstawię półtorej tony dobrych machając ręką na pół tony fatalnych. To rzutuje na całość i na renomę dostarczyciela marchewek. Nawet jeżeli te póltorej tony będzie doskonałe to jakość*tych marchewek nie będzie super bo przecież 25% marchewek miała fatalną więc nie mogę powiedzieć ze towar jest w całośći świetny, tylko że 75% towaru była dobra. Ale 75% to nie 100 czy nawet 90% prawda? Jeżeli tankuje na stacji benzynowej i w jednym dystrubutorze zamiast 95 leci 98 ale w dystrubutorze obok leci 95 zmieszana z wodą to przecież nie ocenie tej stacji jako godnej zaufania i nie będzie to moja ulubiona stacja. Przecież to normalne. Taki panel kosztuje. Apple musi zarabiać więc nie spodziewam się*super sprawdzonych matryc. Selekcja najlepszych matryc kosztuje. Eizo 27" z niższą rozdzielczością kosztuje niecałe 7 tysięcy. A dolicz do tego resztę hardwaru + design. Oczywiście Eizo dorzuca też*świetną elektronikę, ale byle 27" kosztuje sporo. Spodziewasz się*że Apple sprzeda komputer po cenach podzespołów??? No nie bądźmy naiwni. Nie mówię że to źle, tylko błagam ta naiwność, że Apple wrzuca wszystko co najlepsze i sprzedaje po kosztach jest przerażająca. iMac to hardwerowo niezły komputer, ale Apple gdzieś*po drodze zarobić*musiał. Więc skoro wychodzą kwiatki z matrycami to jest odpowiedź na czym zarobili. Ot chociażby na selekcji ekranów. Może i w najlepszej wierze ale nie da się za 2000 dać*fajnego hardwaru+świetnej matrycy. A teraz już ostantie bierzemy Mini (2.53 C2D, 4GB RAM, 500GB HDD, Klawa + Magic+24 ACD) parametry dużo gorsze niż iMac, ekran mniejszy, mniejsza rozdzielczość cena 2048USD. Bierzemy teraz iMac'a (3.03GHz CD2, 4GB RAM, 1TB HDD, klawa + magic, 27") cena - 1699 USD. Nawet gdyby odliczyc*że przecież 2 osobne pudełka Mini i obudwa ACD to niecałe 400 USD to przecież ciągle mamy różnicę*500 MHz na procesorze, 500GB w twardym dysku, 3" w ekranie. Gdzieś trza było coś*przyciąć. Dlatego uważam, że kupująć osobno płacimy więcej, dostajemy mniej ale kupujemy jeszcze jakość, podczas gdy w AllinOne, gdzie sprzęt jest szybszy i przynajmniej na papierze sporo lepszy jesteśmy skazani na to co fabryka dała nie mając nawet najmniejszego na dobór komponetów. A producent nie wypuszcza tego sprzetu dla uwielbienia mas rozentuzjowanych użytkoników tylko aby zarobić.

#14 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 10:19

a na podstawie czego mam oceniać?


Moze najzwyklej na podstawie uzywania?! Bo tak po prostu najzwyklej biegasz po forum, wypisujesz wiecznie o jakis szybach, slabej jakosciowo matrycy, jakis oczojebnych kolorach (???)...
No chyba ze czujesz potrzebe wypowiadania sie wszedzie, nawet w tematach o ktorych nie masz pojecia.

#15 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 grudnia 2009 - 10:34

no wiesz mój wątek był troszkę dłuższy. Poza tym kupując COKOLWIEK nie kupujesz na podstawie "bo mi się*podoba" ale także na podstawie opinii innych użytkowników prawda? Czytasz recencje, opinie, usterki etc. No chyba nie powiesz mi że 90% użytkowników kupuje ekarny na podstawie jakości z jaką odzworowuje kolory? Bo większość*ekranów, których celem jest prawidłowe wyświetlanie barw nie świecą "tak ładnie" jak te w sklepach. Ludzie patrzą na intenstywnosć kolorów a te w ekranach z szybą są dużo bardziej nasycone i żywe niż w matowych. iMac jest komputerem dla mas, masy lubią*żywe nasycone barwy. To nic ze trawa nigdy nie jest tak zielona w naturze, ważne że na ekranie to jest soczysta zieleń.

#16 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 10:53

ale także na podstawie opinii innych użytkowników prawda?


Jak najbardziej. Ale ty uzytkownikiem iMakow nie jestes a widze ze bardzo chetnie sie o nich wypowiadasz. Wszystko to jednak straszne uogolnienia, "dla mas", "szyba", "oczojebne kolory", "masy lubia zywe kolory"...

Z mojej strony EOT.

#17 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 grudnia 2009 - 12:45

może nie jestem użytkownikiem 27" ale iMaka jak najabardziej. Wypowiadam się argumentując. Jeżeli Mini + ACD24" > iMac 27" to gdzieś te koszty musiały wsiąknąć. Znam wszystkie bolączki iMaka jak i zalety. Więc akurat nie jest tak, że nie znam iMaka jego wad i zalet. A powiedz mi na jakiej podstawie mam kupić nowego iMaka? Ano na podstawie opinii a te opinie są takie że jest to wydajna maszyna (co akurat cyferki mówią same przez się) ale z wadami. Tutaj mogę*rozważać czy wady są*większe od zalet i czy może jest odwrotnie. Dla mnie ekran jest bardzo ważny, i pominąwszy fakt że szyba już go dyskwalifikuje, to sama cena mówi że ten ekran nie jest najwyższej próby, a potwierdzają to opinie uzytkowników. Nie powiedziałem że to źle, bo iMak obecnie jest kierowany głównie dla użyszkodników domowych. Nie mówię też*że się*jakoś dziwię, bo proste porównanie dowodzi że iMak jest komputerem bardzo tanim. I dlatego nie spodziewam się*po nim jakis*cudów. A że te cuda wychodzą w ekranach? No gdzieś*muszą. W samochodach*to często jakosć*plastików a w iMakach*ekranów. W końcu dając fajne matryce, w dodatku bez szkła mogliby spokojnie sobie ubić Mac Pro, gdyż w wielu przypadakach 27" na S-IPS z dobrym odzworowaniem kolorów z i7 pod maską to wystarczająca moc z ekranem za cenę*Prosiaka, którego moc, bądźmy szczerzy wykorzystuje tylko 3D/AE/FC. Cała reszta kupujaących dziś prosiaka od składaczy wielkoformatowych po składaczy katalogów zadowoliłaby się*mocą*i7. iMac to fajna estetyczna maszyna, bardzo wygodny kompuer i to są zalety. W przypadku 27", same cale robią wystarcza łał na użytkowniku, wiem bo mam przed nosem, niuanse dla większośc że góra i dół nie odzworowuje kolorów są trudne do ogarnięcia wzrokiem poza tym większość*ludzi nie patrzy na takie duperele. Kolory są soczyste i śliczne w dodatku te 27 cali...

#18 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 13:35

Rozwiązania AllinOne skazują użyszkodnika na to co daje fabryka. A desktopy to albo Mini albo Pro. Wolę jednak nawet swoje Mini i dobry ekran (też*27") niż fajne przynajmniej rozdzielczościowo ale już nie jakościowo 27" z szybą od Apple.


Precyzyjnie to jest powód dla którego wziąłem mini. Po prostu mogę podłączyć sobie monitor jaki będę chciał. Ceną za tą wolność jest brak kamerki, mniej wydajny komputer itd., jednak akurat mi to zupełnie wystarcza co mam.


Tak samo jak z każdym produktem apple i nie sądzę żeby naprawa np mini była mniej kosztowna, zakładając że się procek uszkodzi to prze lutowanie nie będzie opłacalne po upływie tej podstawowej rocznej gwarancji. Kupując mini + wszystko do niego potrzebne to wychodzi cena iMaka mało tego jeżeli to mini dokupisz monitor 21,5' i padnie po 2 latach to także naprawiać go nie będziesz tylko kupisz nowy bo serwis sobie zechce więcej za naprawe niż monitor jest wart.

Jak iMac to tylko z AppleCare Protection Plan, gdyż serwisowanie jest drogie.


Jak dla mnie zakup Mini vs iMac i tłumaczenie o drogim serwisowaniu jest po prostu przezornością użytkownika, bo w czasach dzisiejszej elektroniki bardziej się opłaca kupić nowy niż płacić serwisom za naprawy których koszt przewyższa wartość sprzętu.

#19 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 grudnia 2009 - 13:41

tak Seb ale jak nie lubisz lustra to nie kupisz iMaka + ekran. Dodatkowo dość*bezproblemowo w Mini wymienisz dysk i napęd. Ja miałem przygodę z ekrenem. Pojawił się subpixel, a że monitor Dell'a to na drugi dzień miałem nowy. W przypadku iMac'a miałbym szopkę. Nowego ekranu brak, iMac z dyskiem i całą resztą leci do serwisu, dwa tygodnie z głowy, klienci rzucają k*wami. Super perspektywa. Poza tym nadwyżki wolę*zainwestować w porządniejszy ekran niż. W moim przypadku Pro dałoby mi wzrost wydajności jakieś 10-20%, mam stare nawyki, spłaszczać spłaszczać*spłaszczać a co można to składać w indyku i nie osadzać*bitmap bezpośrednio. Pro byłoby fajnym rozwiązaniem ale w moim przypadku zupełnie ekonimicznie nieuzasadnionym. Wolałem duży fajny matowy ekran niż iMac'a z lustrem i duży fajny matowy ekran. Ekoniczminie uzasadnione. Na awaryjność*iMaka nie narzekam, ale znam doskonale jego wady i wiem że jak coś*pójdzie nie tak to wymiana dysku jest kłopotliwa. W mini jest to dość*proste, 200złotych na nowy dysk chociażby i jadę dalej. Backup zrobiony. Sytuacja numer 2. Pada Ci dysk, w przypadku iMaca zapewne od G5 iSight nic się nie zmieniło i trzeba sie przedzierać do wnętrza od strony ekranu, więc wyjęcie dysku jest dla nowicjujsza nieobeznanego z pracami maunalnymi cholernie problematyczne. A teraz numer 3, jeżęli iMac jest tańśzy niż dobrze wyposażony Mini a zwiera ekran oraz klawiaturę to na czym przycinają kasę, na czymś co się*dobrze sprzedaje czy na czymś*co słabo idzie? ;) iMak jest tanim komputerem domowym. Tak naprawde*tańśzym niż Mini, ale ma swoje wady jak to każdy alline i swoje zalety. Ekonomicznie mój wybór był uzasadniony i podytkowany niechęcią do luster, wiele osób ceni sobie niezależność i wybiera mniejszą*moc dobierając sobie lepszy ekran. Stworzyli komputer dla ludu, tańszy niż MacMini. To dobrze, ale skoro coś*jest tańsze to gdzieś musieli zaoszczędzić. To normalne. Nie ma co się dosąć*że iMac to nie Eizo. Z założenia nie miałbyć nim. To fajne centrum domowej rozrywki.

#20 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 13:53

Pewnie że cenę się obniża na tym co dobrze idzie (Mikroekonomia nie wiem jak ja na tym wysiedziałem), także się zgodzę że mini jest łatwiejszy no do wymiany dysku ale np z ramem to szybciej do iMaka, z drugiej strony pierwsze otwarcie miniaka także łatwe nie jest. Z drugiej strony wszystko zależy od szczęścia nieraz kupi się najdroższego Maca Pro i się z nim tylko po serwisach jeździ a używany stary sprzęt działa bez problemu. Ile osób ma jeszcze sprzęt na G3 / G4 lub nawet G5 i się nie martwią że coś im padnie.

#21 rafaello87

rafaello87
  • 403 postów
  • SkądBielsko - Biała

Napisano 29 grudnia 2009 - 16:07

Wiesz @wiesławo, jak pewnie widzisz to w dzisiejszych czasach sprzęt jest robiony "na szybko". Rodzi się jednak pytanie co producent robi z wpadkami. Jak pewnie wiesz Apple zawsze stawało na wysokości zadania udostępniając użytkownikom darmowe naprawy pogwarancyjne(w przeciwieństwie do chwalonego tu często Della i SONY). Podczas takich dyskusji jedna rzecz mnie denerwuje. Niektórzy starają się wmówić ludziom, że jak kupisz sobie np. iMaca "27, to jeśli coś się stanie to jesteś zdany na siebie i najlepiej powinieneś poprostu kupić nowy komputer. Jeśli coś nie gra to naprawiasz albo wymieniasz....proste. Dlatego też troche nieobiektywne jest ocenianie komputera/monitora przy pomocy zepsutych egzemplarzy. Nie działa tak jak ma działać - to wymieniasz. Do tego tak naprawdę nie wiadomo ile sztuk ma wady. Wystarczy że będzie to kilka tyś.(a przy tak wielkiej produkcji to niewielki odsetek) i już zrobi się poważna afera. Powiedz mi @wiesławo, czy ty wiesz jaki jest koszt wykonania monitora przez EIZO czy też komputera przez Apple?? Śmiem twierdzić, że nie wiesz. Ci co chcą pomarudzić to i tak znajdą powód.

#22 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 29 grudnia 2009 - 16:25

jak widać*Apple nie dało rady wcisnąć dobrej matrycy 27". Wszystkie peany jakie ta matryca jest super oraz że sama matryca kosztuje połowę*ceny samego komputera chyba możemy sobie w buty włożyć. Ja się*Apple nie dziwię. Cena nie jest jakoś specjalnie wysoka jak za 27" a Apple zarabiać*też musi. Więc gdzieś coś*trzeba było przyciąć. Oczywistym było że nie wpakują tam jakiejś*cudownej matrycy. Rozwiązania AllinOne skazują użyszkodnika na to co daje fabryka. A desktopy to albo Mini albo Pro. Wolę jednak nawet swoje Mini i dobry ekran (też*27") niż fajne przynajmniej rozdzielczościowo ale już nie jakościowo 27" z szybą od Apple.

iMac to komputer domowy. Domowy użytkownik w większości przypadku lubi mieć*kolory oczojebne aż gryzie w oczy. Szyba+duży ekran=fajne nasycenie kolorów. Kto by się*przejmował*takimi niuansami jak róźnica kolorów?. Zanim się*zbada wzrokiem całą fotkę*z urodzin u cioci Jadzi to ta różnica nawet nie zostanie zarejestrowana. Po prostu za duże oczekiwania chyba były względem 27" na S-IPS. Jeżeli ktoś sie*spodziewał dobrego ekranu do SemiPro to pewnie srogo się*zawiódł. Ja nie miałem oczekiwań tego typu, chyba żeby szybę zdjęli.



Przeciętnemu użytkownikowi ekran spokojnie wystarczy. Nie zgadzam się, że to zła matryca.
Jeśli ktoś chce do poważniejszych zastosowań to musi liczyć się z zakupem kalibratora a nie marudzić ;)

PS. Apple powinno natychmiast zaostrzyć kontrolę jakości i skarcić dostawców podzespołów.

#23 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 grudnia 2009 - 16:32

jasne że nie wiem. Zapewne nie więcej niż 50% tego co jest w sklepie. Nie ma to naprawdę związku. Bo jeżeli iMak jest tańszy niż Mini + 24"ACD to któraś z części jest może nie gorszej jakości ale powiedzmy budżetowa. Przecież ja tylko stwierdziłem że iMac 27" to komputer, który nie jest Pro, ba! jest tanim komputerem i nie ma co się spodziewać po nim jakości jaką oferuje Eizo. Ot i to wszystko. A tu znowu dyskusja jakby się*matkę*obraziło. Po prostu to maszynka domowa z wadami jakie większość*użytkowników domowych albo potrafi zaakceptować*albo tego nawet nie zauważy. Nie jest powiedziane że w przypadku awarii nie dostają*serwisu. Jest tylko powiedziane, że w przypadku awarii komputerów typu iMak są*na czas serwisu uziemieni. Wymiana dysku na własną*rękę w przypadku iMak'a jest słabym pomysłem, w przypadku Mini jest znacznie łatwiejsza. Dla jednych takie wady są*ok i nie mają z tego powodu rany. Ja mam ranę jak mi ekran zbyt jasno świecie co dla wielu mogłoby stać się*impulsem by taki ekran kupić. Coś co dla mnie jest wadę*dla innych może być*zaletą. Jedni lubie*taborety zbierać a inni jak im skarpety śmierdzą, każdy ma swoje preferencje. Dla mnie słaba matryca jest nie do zaakceptowania, podobnie jak szyba, ale komputer o 400USD tańszy niż dużo słabszy od niego Mini z 24 calowym ekranem nie może być*doskonały. To nie jest marudzenie to prosta dedukcja że gdiześ oszczędzili, chociażby na selekcji matryc. A czy to źle? Jak ktoś się*spodzeiwał Eizo i chciał żyć*w przekonaniu że ma najprzedniejszy sprzęt świata to który w tyle zostawia Eizo (bo 27" Eizo to tylko 1920x1200) to źle. Dla kogoś*kto wie że kupił domowy komputer za niewielkie pieniądze z ogromnym ekranem i w niebrzydkiej obudowie to świetnie a wymienione wady pewnie nie bedą*mu przeszkadzać. Ps. Kalibrowanie ekranów z szybą to słaby pomysł ;) Ja też*nie powiedziałem że to zła matryca. Jak za takie pieniądze tak duży ekran z dobrymi kątami i tak ogromną rozdzielczością to dobry wybór. A że ma wady...gdyby miał nie mieć wad to sam ekran powinien być prawie w tej cenie co cały komputer. A co do Dell'a. Dla mnie ich serwis powinien być*wzorem dla innych firm. W ciagu 24 godzin od zgłoszenia że mi piksel wyskoczył miałem już pozbawiony wady egzemplarz na biurku bez udowadniania że coś się*z nim stało.

#24 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 29 grudnia 2009 - 16:39

@wieslawo Sorry ale mówisz "od rzeczy". Generowanie przez Ciebie kolejnego problemu - "Apple gdzieś oszczędził ale gdzie?" jest śmieszne :)

#25 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 grudnia 2009 - 16:56

ale gdzie Ty widzisz problem? W stwierdzeniu że iMac to tani komputer domowy tańszy niż Mini, więc super jakości Eizo w matrycy nie ma co się*spodziewać. To jest problem według Ciebie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych