Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plamy na wyświetalczu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 peja101

peja101
  • 270 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 10:55

Siemka.
Na wsępie proszę o pomoc i nie zrażajcie się długim postem.
Mam problem z moim ipodem touch (2g jeżeli ma to jakieś znaczenie).
Włączając 3 dni temu ipoda zauważyłem plamy na wyświetlaczu (zdjęcia na dole), wieć wchodzę w notatnik żeby było jakieś jaśniejsze podświetlenie obrazu. Na wyświetlaczu byłu dwa rodzaje plam.
1-niebieska na którą jak się spojrzy z boku zamienia się na błękitną, a w nie których miejscach na biało
2-ciemno szara.

A kiedy ipod jest wyłączony, wtedy nie widać żadnych plam.


Dodam że ipoda ładowałem pierwszy raz orginalną ładowarką macally. Wcześniej ladowałem z pc. I czyściłem tył i przód płynem Mr.Muscle max, ale użyłem go bardzo mało.

Ps. Dotyk działa bez problemu.


Teraz zdjęcia:

Dołączona grafika


Dołączona grafika

---- Dodano 22-12-2009 o godzinie 11:45 ----
Odświerzam!!!!!!!!! Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zależy mi na czasie
Sorry za post pod postem

#2 DiVerSe

DiVerSe
  • 21 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 13:54

Moim zdaniem to wyś2wietlacz rozlany. ZObacz czy masz gwarancje jak tak to wiesz gdzie go oddać ;)

#3 peja101

peja101
  • 270 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 13:54

Błagam o pomoc. Niech ktoś chociaż trochę mi pomoże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ipod od 5h. jest owinięty potrójną warstwą naprzemian papier toaletowy i folia. (tak gidześ wyczytałem żeby zrobić. Przed chwilą zajrzałem do środka i sytuacja z plamą jest inna (nie wiem czy lepsza).
Dodam że jak wyświetlacz jest wyłączony to plam nie widać.

Tutaj zdjęcia:

Dołączona grafika


Dołączona grafika

#4 ed00c

ed00c
  • 2 404 postów
  • SkądKostrzyn Wlkp.

Napisano 22 grudnia 2009 - 14:02

Hmmm, dziwnie to wygląda, jak jakaś wilgoć albo grzyb ze ściany. Raczej czeka cię wymiana wyświetlacza, ja jeszcze na twoim miejscu wyłaczył bym i wsadził go do ryżu na cały dzień, może to da jakieś efekty. pozdrawiam, ed00c

#5 peja101

peja101
  • 270 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 14:11

Był gościu na forum i miał taką niebieską plamę jak ja na początku. Trzymał tak dwa dni i mu się zmniejszyło o połowę, a mi po 5h powoli ustepuje, więc może coś z tego będzie. Wyświetalacz nie miał się kiedy rozlać, bo ipod leżał całą noc na ziemi w odległośi ok. 20 cm od przedłużacza (ładowałem go). Obawiam się czy może ładowarką nie przegrzała baterii i ekran popłynął.
Gwarancji nie mam, bo ipoda kupiłem używabego bez pudełka tylko z kabelkiem usb i wygląda na to że został wyprodukowany w 2008 r. (napis na tylnej obudowie).
Wie ktoś może jaki mógł by być koszt naprawy? Nie koniecznie w iSpocie, bo tam ceny są przerażające (kabelek usb 100zł)

---- Dodano 22-12-2009 o godzinie 16:21 ----
Pomocy, nie wiem co mam robić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy trzymanie w papierze i folii rzeczywiście coś daje jak pisali w tamtym wątku?
Czu znacie jakiś lepszy sposób?
Ile kosztuje ewentualna naprawa?

#6 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 18:11

Czy Twój iPod nie jest przypadkiem pokryty jakąś folią zabezpieczającą czy czymś takim? Jeśli tak, to może wystarczy to po prostu zdjąć?

#7 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 18:19

Sprzęt ewidentnie po zalaniu (konkretnie - po nieco dłuższej kąpieli) - sprawdź kolor czujników iPhone i iPod: gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych zalaniem wodą

#8 peja101

peja101
  • 270 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 20:15

Nie folii nie mam napewno. Ipod nie miał szans się zalać, bo leżał w moim pokoju i przy nim nie było żadnej butelki z wodą, a rano nie było w tamtym miejscu mokro. A czy jest możliwe że to może pot z palcy? Ps. Ekran myłem płynem do mycia okien, ale użyłem go bardzo mało.

#9 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 22 grudnia 2009 - 21:27

No to masz efekty mycia tym płynem... daj go do tego ryżu niech poleży 2-3 dni i może trochę się ta plama zmniejszy (ale już chyba nie zniknie). Nie ma bata to na 100% nie jest pot z palcy ;) chyba, że leje Ci się z nich jak z kranu z wodą heh... :) Jak Ci to tak mocno nie przeszkadza to zostaw to tak jak dotyk działa to nie ma tak źle. No a jeśli musisz wymienić to wyświetlacz kosztuje około 150zł + wymiana (nie wiem ile). Pozdro.

#10 peja101

peja101
  • 270 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 22:40

Czy mogę skorzystać z tej oferty?

IPHONE SERWIS LCD WYSWIETLACZ WYMIANA WROCŁAW (862353441) - Aukcje internetowe Allegro

Wyświetlacz z iphona będzie działał w ipodzie?

Czy wyświetlacz z ipoda touch 3g będzie działał w moim 2g?

Czy zna ktoś jakiś dobry serwis na terenie warszawy, który zaoferuje mi usługę wymiany wyświetlacza w cenie ok.200zł (wliczając cenę wyświetlacza)?

Czy ta oferta jest dobra?
Szybka iPhone 3G Wymiana GRATIS! LCD W-wa (853598237) - Aukcje internetowe Allegro

#11 CritiCalz

CritiCalz
  • 321 postów

Napisano 22 grudnia 2009 - 22:49

Jeżeli takie śladowe ilości płynu do naczyń uszkadzają ekran, to jak to jest z aplikatorem do folii InvisibleShield ?

#12 peja101

peja101
  • 270 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 10:07

ja ten płyn napryskałem na szmatkę i dopiero przyłożyłem do ipoda. Ja rozumiem że jakby wpadł do wody to by były plamy, ale po czymś takim jestem zawiedziony tą firmą. Dzisiaj plam jest jeszcze mniej, a po starych tych ciemnych nie ma śladu. Nawet te biało-niebieskie zanikają, wieć może uda się odratować jeszcze coś. Ps. Proszę niech mi ktoś odpowie na moje pytania dotyczące wymiany wyświetlacza (poprzedni post)

#13 suprnowa

suprnowa
  • 664 postów
  • SkądRadom/Norway

Napisano 23 grudnia 2009 - 10:20

Kup sobie wyswietlacz na Allegro:
ORGINALNY! Wyświetlacz LCD Apple iPhone 3G HQ F-V (849801054) - Aukcje internetowe Allegro
i wymień sobie sam,w internecie jest mnóstwo tutoriali video.

#14 peja101

peja101
  • 270 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 11:50

Tyle że ja nie mam zdolności manualnych, a i przed świętami wecie jak to jest z gotówką. Chciałbym naprawić ipoda gdzieś w okolicy 200zł. Ps.Można zdjąc obudowe tak, żeby jej nie uszkodzić?

#15 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 grudnia 2009 - 14:47

Plamy sie zmniejszą, ale nie znikną całkowicie. Miałem na moim poprzednim iPodzie coś bardzo podobnego, przesadziłem ze środkiem do czyszczenia i za dużo polałem na ekran, przez co przez szpary tam gdzie jest przycisk home dostała sie ciecz. Po paru dniach plamy sie zmniejszyły, ale ślady już zostały na zawsze.

Tak to wyglądało (zalany iPod 1gen po prawej):
http://img69.imagesh...40/78431517.jpg

http://img27.imagesh...7/4513/1fgo.jpg

---- Dodano 23-12-2009 o godzinie 14:49 ----

Ps.Można zdjąc obudowe tak, żeby jej nie uszkodzić?

Jest to bardzo bardzo trudne. Ipod wkoło ekranu jest oklejony klejem, który po jednorazowym zdjęciu szybki nie nadaje sie już do ponownego sklejenia i trzeba go umiejętnie zetrzeć i nałożyć nową warstwę (trzeba więc mieć klej). Poza tym nawet jak Ci to ktoś zrobi jakiś serwis itp, to pożegnaj się z idealnie hermetycznie czystym ekranem, ponieważ na bank będziesz miał kurz/paprochy pod szybką.

#16 peja101

peja101
  • 270 postów

Napisano 25 grudnia 2009 - 00:10

Dobra mam problem z głowy. Plam już w ogóle nie widać, więc ipoda sprzedałem koledze, a sobie kupiłem 3g 32gb.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych