Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mam juz sily ;/ PowerBook G3 Series


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 21:03

Mam wyzej wymieniony model. W srodku siedzi procesor 266MHz, 64mb ramu, 4gb dysk, 4mb karta graficzna, cd, modem. Zupadatowalem system do 8.6 jak mowiliscie w poprzednim moim poscie ale nic do nie dalo. Nadal sciagajac pliki z neta w rozszerzeniu *.sit nie dzialaja! Caly czas wywala blad o uszkodzonym archiwum. Czy moze to byc wina malej ilosci ramu? Nie mam zadnych znajomych znajacych sie na mac os'ie. W tej chwili tek komputer jest wlasciwie bezuzyteczny, nie mozna na nim nic zainstalowac ;/ Sciagnalem linuxa: ubuntu-6.06.1-alternate-powerpc.iso nagralem na plyte, probuje bootowac z cdromu(klawisz "C") i nic sie nie dzieje, jak gdyby nigdy nic odpala sie Mac OS. Nie mam juz sily do tego sprzetu a chcialbym go wskrzesic. Czy ktos jest w stanie zrobic mi to za pieniadze? Chodzi mi o doprowadzenie kompa do stanu uzywalnosci, moznosci sluchania muzyki, uzywania komunikatora obslugujacego protokol gg etc. Ewentualnie prosze o jakies wskazowki co moge jeszcze zrobic sam. Jestem jeszcze nawet nie raczkujacym w tym systemie ;/ Ktos pomoze?

#2 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 28 listopada 2006 - 21:12

to jest tzw. OldWorld Mac, na nim nie ruszą nowe wersje linuxów, niestety... Co do MacOS niestety nie znam przyczyn.. hmm a jak sie laczysz z internetem? przez jaki port w komputerze?

#3 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 listopada 2006 - 21:16

Czy moze to byc wina malej ilosci ramu?

Nie.
To wina najprawdopodobniej zwalonego Stuffit Expandera.
Spróbuj ściągnąć wersję SE stąd

#4 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 28 listopada 2006 - 21:29

Nie.
To wina najprawdopodobniej zwalonego Stuffit Expandera.
Spróbuj ściągnąć wersję SE stąd


Kurde, ze tez nie pomyslalem, a pamietam tak dobrze jak mnie szlag jasny trafial bo zawsze gdzies gubilem instalke najnowszej wersji Stuffit Expandera i nie moglem sobie nic rozpakowac... :grin:

Faktycznie to moze byc taka przyczyna.

#5 ASS

ASS
  • 75 postów

Napisano 29 listopada 2006 - 00:45

Spróbuj zainstalować system 9.2.2. Przy okazji będzie poprawnie zainstalowana wersja Stuffit Expandera, który warto zaktualizować do najnowszej wersji. Jeśli sprzęt nie jest uszkodzony, to powinno pomóc.

#6 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2006 - 01:07

6, najnowższa, darmowa wersja SE dla MacOS 9.2 to 7.0.3, do ściągnięcia z powyższego url

#7 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 29 listopada 2006 - 17:01

Jak to ściagnąć ? bo nie widze zeby tam cos do sciagania było ?:P

#8 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2006 - 18:32

????????????????

co to, przecież linki jeszcze niedawno dzialały....


zarazarazaraza

Spróbuj tu

Albo tu

#9 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 30 listopada 2006 - 22:44

Nic Zrobilem to co mowiliscie i dalej nic.Probowalem zainstalowac kilka programow dalej wyskakuje okno ze archiwum uszkodzone.Nie wiem czy cos zle robie czy naprawde nie da sie nic juz z tym sprzetem zrobic.najlepiej jak ktos z was spotkalby sie ze mna i to zrobil bo sam raczej nie dam rady nic z tym zorobic bo poprostu sie na tym nie znam na tyle!

#10 ASS

ASS
  • 75 postów

Napisano 01 grudnia 2006 - 21:29

A skąd jesteś, może ktoś mieszka w pobliżu, aby Ci pomóc. Zainstalowałeś system 9.2.2? Nawet Apple zaleca taki update w większości problemów.

#11 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2006 - 23:57

ASS IS ACE Zainstaluj 9.2 jak możesz

#12 stroju

stroju
  • 9 postów

Napisano 03 grudnia 2006 - 13:53

Jestem z Wolbromi to jest kolo Krakowa.Nie zainstalowalem 9.2.2 bo nie mam skad go wziac.

#13 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 22:57

torrent ci zostaje albo eD2k jesli masz kompa jakiegos ktorym sciagniesz go to sciagaj fakt ze to nie legalne bedzie w tym przypadku ale coz zrobic :/

#14 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 grudnia 2006 - 00:05

albo uczciwiej... z apple.pl :P...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych