Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sleep Cycle Alarm Clock - aplikacja do regulacji snu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#1 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 17:25

Witam

Sleep Cycle alarm clock

W skrócie chodzi o to, że sen każdego z nas składa się z kilku podstawowych faz. Rozumiem, że program ma na celu wybudzanie nas w najlżejszej fazie snu co skutkuje tym, że jesteśmy najbardziej wypoczęci (w przeciwieństwie do wybudzania w fazie głębokiej).

Cały pic polega na ułożeniu iPhona koło łóżka (najlepiej w trybie samolotowy, żeby nie promieniował tak bardzo) i zaśnięciu. Program będzie lokalizował na podstawie naszych ruchów w jakiej fazie jesteśmy (przy użyciu mikrofonu oczywiście). Faza głęboka wiąże się z brakiem ruchu podczas snu a lekka wręcz przeciwnie (tak to przynajmniej rozumiem). Podobno potrzeba kilku dni żeby program sie wyregulował względem naszego zegara biologicznego.

#2 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 11 grudnia 2009 - 17:44

zdziwiłą mnie jedna rzecz.... W polskim itunes są 3 komenty ; 1 na pięć gwaiazdeek, drugi na 1 , trzeci na 5. Tak jakby podstawione komenty, ale żebysmy sie nie skapnęli to jeden głupi za 1 gwiazdke, wtym wypadku znana histori z 8zł z karty. No to wchodze do hiszpańskiego sklepu itunes. Tak samo ; koment dobry , koment zły, koment dobry A us - TRZY dobre. hm. teoria spiskowa

#3 skarekrow89

skarekrow89
  • 239 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 17:46

A co jeśli lekka faze bede miał o 3 w nocy? Obudzi mnie? :D

#4 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 11 grudnia 2009 - 17:48

A co jeśli lekka faze bede miał o 3 w nocy? Obudzi mnie? :D


No - A po pijaku to mnie wcale nie obudzi LOL - będę spał i się nie ruszał.

#5 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 17:51

Bycie wypoczętym nie jest najważniejsze - najważniejsze to nie być spóźnionym! :)

Temat (na prośbę autora - adrianopel) przywróciłem do działu Aplikacje dla iPhone i iPod Touch.
adrianopel usunął swoje pytania, ja natomiast usunąłem treści z nimi związane. Nie wiem jaki był tego cel, ale niech będzie.


#6 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 18:14

Kocha takie pytania . Jak jest w AppStore to na pewno rewelka. Po upgradzie ma nawet mieć livestreama z tego co ci się śni . Miliony euro rok w rok idą na badanie snu z tego wzgledu ze to coraz większy problem ( bezsennosc). Na podstawie Twoich ruchów w nocy toco najwyżej można stwierdzić czy się odles przed pójściem do łużką czy nie. Stwierdzenie tego w której fazie snu się znajdujesz to połączenie danych o twoim oddechu, temperaturze, napieciu miesnii i pracy mózgu . Jeżeli Twój iPhone słyszy to swoim mikrofonem to program może być rewelka. Kupuj i napisz o której bedzie budzi. Jak zadzwoni po 12 h snu to nieważne w jakiej fazie będziesz to będziesz wyspany. Tylko dobudzic się nieco gorzej.

#7 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 18:51

Jakbyś bardziej zgłębił temat to byś wiedział, że ustawia się w nim godzinę o jakiej najpóźniej ma zadzwonić budzik. Jak ustawisz na 7 to na bank później nie zadzwoni. I nie ironizuj bo mam takie samo podejście do tego typu zabawek ale wyjątkowo ten program mnie zaciekawił. Jest tam poza tym mowa o jakichś +/- 30 minutach odchylenia podczas, ktorych ma nastąpić alarm. Nie wiem dokładnie o co chodzi,ale że aplikacja jest na pierwszym miejscu wsród najczęsciej kupowanych to pytam bo od tego jest forum. Albo coś jest na rzeczy albo rzeczywiście spisek :)

#8 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 11 grudnia 2009 - 19:18

Program- trzeba tylko solidnie poczekać na opinie i testy. Jest bardzo kontrowersyjny więc testy będą oj będą na pewno Dobra. W imię nauki. Cena niewielka więc biorę program.

#9 Andreas1000

Andreas1000
  • 295 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 grudnia 2009 - 21:02

Pamiętam jak miałem podobny program na n73 ale reagował na oddech. A wiecie może czy da się jakoś zrobić, by aplikacja chodziła z wyłączonym ekranem??

#10 CritiCalz

CritiCalz
  • 321 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 21:11

Będzie działała na iTouch z podłączonymi słuchawkami ? (nowe słuchawki mają mica)

#11 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 11 grudnia 2009 - 21:29

W tym programie nie trzeba mikrofonu, kolo żle napisał. Tylko akcelerometr

#12 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 22:28

Pamiętam jak miałem podobny program na n73 ale reagował na oddech. A wiecie może czy da się jakoś zrobić, by aplikacja chodziła z wyłączonym ekranem??

iPhone trzeba położyć szybką do materaca i ekran się wyłączy(czujnik zbliżeniowy). Ja dziś przetestuję tą aplikację. Zdam relację rano :D

#13 DeanDesign

DeanDesign
  • 201 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 23:30

Wypróbowałem ją dzisiaj. Ustawiłem budzik na 7:30. Telefon obudził mnie o 7:10. Histogram wygląda ciekawie. Nie wiem tylko, czy zaczął dzwonić o tej 7:10 bo ja się poruszyłem czy moja luba. Zapewne gdyby człowiek spał sam program działałby lepiej, ale ja się nie poświęcę ;) Ogólnie program ok, potestuje go przez jakiś czas.

#14 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 23:41

wogole oprawa graficzna tego budzika mi sie bardzo podoba :D przydał by sie taki dodatek na ls nie jako program tylko zintegrowany budzik systemowy bo ten systemowy jest normalny :D a ten no wyglada idealnie podniesiesz telefon w nocy :D to pokazuje ktora godzina (księżyc albo słońce) zalezy czy mamy spac dalej czy nie, tylko to ze budzi mnie wczesniej niz chce wstac mnie irytuje bo np rano obudze sie o 7.30 a wiem ze musze wstac o 8 wiec lubie poleżeć poprzewracać sie a ten dzwoni i dzwoni potem jeszcze wibruje

#15 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2009 - 07:32

Mnie obudził o 7 tak jak nastawiłem budzik, ale wg. wykresu byłem wtedy w głębokiej fazie snu. Ciekawe czy się ze mną zgra w ciągu kolejnych nocy.
http://grab.by/193m

#16 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 12 grudnia 2009 - 13:59

Niestety ekran chodzi w nocy by się app nie wyłączył i akcelerometr. Mimo że ledwo co świeci to zżera 80% baterii , ja mam iP touch nie mam ładowarki do prądu , wieczorm 100 rano 20 imo to marnotrwawstwo prądu. Dziś mnie oudziło kiedy trzeba. I fajnie się wstawało. Ale to może byż zbieg ooliczności , będę oróbował dalej.

Oto link do solidnej recenzji tego programu , mojej zresztą , zapraszam
[url=http://www.iphone-blog.pl/index.php/2009/12/12/sleep-cycle-cz-1/]Sleep Cycle – cz 1. | iPhone Blog Gry, Aplikacje, Jailbreak, Simlock | iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone 3G S[/url]

#17 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 12 grudnia 2009 - 15:19

Dołączona grafika

U mnie prezentuje sie to tak :D szkoda ze to nie wbudowany budzik systemowy ale tak btw (czy to nei wplywa na zywotnosc baterii w dłuższym okresie używania?)

#18 axyon

axyon
  • 141 postów
  • SkądRzeszów (pustynia iSpotowa)

Napisano 12 grudnia 2009 - 16:16

Jak już mi znajdzie optymalną godzinę to myślę że każdego dnia będzie dobra4me więc pare nocy będę używał a póżniej wezme za to systemowy.

#19 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 12 grudnia 2009 - 17:02

Na szczęście dzisiaj sobota...na szczęście bo budzik nie zadzwonił, bo mi się iPhone rozładował, a był podłączony do ładowarki. Ja dziękuję za takie coś.

#20 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 12 grudnia 2009 - 17:28

to macie do bani cos ;D ja nie rozladowalem telefonu jak widac

#21 marcio66

marcio66
  • 26 postów

Napisano 12 grudnia 2009 - 19:33

Strasznie jestem ciekawy jak to zadziała w moim przypadku, ale jest jeden minus - nie współpracuje to z ipodem. W monencie włączenia budzika muzyka się wyłącza. A ja bez niej nie zasne :)....Macie moze jakieś rozwiązanie?

#22 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2009 - 19:46

U mnie było 100% po nocy. Oczywiście podłączony do oryginalnej ładowarki.

#23 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 15:08

Mój post nawiązywał do tego postu.

Na szczęście dzisiaj sobota...na szczęście bo budzik nie zadzwonił, bo mi się iPhone rozładował, a był podłączony do ładowarki.

Ja dziękuję za takie coś.



#24 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 21:37

No proste. Dzisiaj przetestuje raz jeszcze.

#25 Dynamicer

Dynamicer
  • 57 postów
  • SkądNieporęt

Napisano 15 grudnia 2009 - 02:58

Testuję programik od 3 dni i woim przypadku działa wyśmienicie. Polecam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych