Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Dziwne sny.


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#26 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 posts
  • SkądCzęstochowa

Posted 26 November 2006 - 10:59

W porownaniu z moimi, z calym szacunkiem, to Wasze sny sa super realistyczne. ;) Ja generalnie kiedy opowiadam niektore moje sny znajomym to sie bardzo dziwnie na mnie patrza. Jakies przyklady? Prosze bardzo: 1. Wchodze sobie po schodach. Kazdy wie jak wygladaja schody, takie najzwyklejsze. Dzialo sie to w znanym mi miejscu, w kamienicy gdzie mieszka moja rodzina. Dochodze juz do drugiego, ostatniego pietra i dochodze do wniosku, ze czegos zapomnialem. Obracam sie, a tam schody do gory i... do gory. Nie da sie zejsc. No to zaczynam kombinowac i wpadam na genialny pomysl! Poprostu przelaze przez porecz i skacze do dziury pomiedzy nimi. Oczywiscie budze sie przed upadkiem. 2. Sen w tych samych okolicach. Tym razem siedze sobie z rodzina juz w domu. Nagle dobiega nas jakies walenie, wolania z kanalu na podworku (sam nie wiem jak do tego doszlismy ;)). Jak juz mowilem wolanie dobiegalo z kanalu to poszlismy do... piwnicy. Otwieramy drzwi, patrzymy, a tam wytacza sie srobka z nakretka, taka mala, i grozi nam roznymi rzeczami. Miewam tez sny z przesunieciami przestrzennymi, ze tak powiem. Np. ide sobie po jednej z dzielnic Czestochowy, wychodze za rog, a tam zalew w Poraju, ktory znajduje sie 25km dalej. Te i inne dziwactwa mnie nocami nawiedzaja od czasu do czasu. :)

#27 maniacco

maniacco
  • 382 posts
  • SkądPiekary Śląskie

Posted 26 November 2006 - 11:02

czesem też śni mi sięże leżę na łóżku i gapię się w sufit... ogólnie śni mi się że nie umiem zasnąć.... wiecie jaki zeschizowany człowiek się budzi ???

#28 michpis

michpis
  • 42 posts

Posted 26 November 2006 - 11:06

a ja dzis mialem taki oto sen: siedze przed monitorem i probuje wcisnac prawy przycisk myszy - nie wychodzi. zamiast manu kontekstowego komputer chce mi zmieniac nazwe pliku. klik i przeciagniecie po pulpicie - kursor rysuje selekcje. potem probuje przewinac strone www - nie dziala. patrze na mysz i juz wszystko rozumiem - mighty mouse ;)

#29 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 posts
  • SkądWarszawa

Posted 26 November 2006 - 11:35

Wnioskuję o odebranie sprzętu (maki) dla kolegi Bartman182 ponieważ nie pasuje do społeczności "think different" i zakupienie "blaszaka"

#30 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 26 November 2006 - 12:35

a mi ostatnio wlasnie kobiety itp zaczely sie snic :P jakis niespelniony musze sie czuc :D mam tez czasami tak ze ide sam przez jakis tam biegun i tak sobie poprostu ide i ide i ide i tak dojsc nie moge ...

#31 51m0n

51m0n
  • 6980 posts

Posted 26 November 2006 - 12:50

To ja też w sumie kiedyś śniłem że idę przez las z jakąś giwerą ;) , jak zacząłem z niego wychodzić to się obudziłem... swoją drogą strasznie realistyczny ten sen był :)

#32 mekintosz

mekintosz
  • 964 posts

Posted 26 November 2006 - 13:12

Bardzo prymitywne i glupie, aczkolwiek mnie rozbawilo.

Ja akuratnie chcialbym opowiedziec o jednym snie, ktory sie zdarza od czasu do czasu. Zawsze po nim budze sie zlany potem jak nie wiem co. Aczkolwiek mam z jakies 6 lat i jade na rowerze bardzo szybko po wsi Kichary Nowe blisko Sandomierza. Zblizam sie do mostu... skrecam, ale jednak nie moge wyrobic i wpadam na barierke. Po tym przelatuje przed nia i spadam. Centymetr od rzeki budze sie... Troche dziwne.
A inne sny to zalezy o czym mysle. Naprawde jak jestem czyms bardzo zdenerwowany etc. podczas dnia to potem mi sie to sni w nocy w takim stylu jakbym sie kilo marihuany napalil ;)


No nie chce nic mowic, ale mam tam rodzinke i w zeszlym roku zdarzyla mi sie taka przygoda jaka ci sie śni. Skończylo sie na tym ze dostalem 250zl odszkodowania za zlamana reke.

P.S. To co pisze wydazylo sie naprawde.

#33 51m0n

51m0n
  • 6980 posts

Posted 26 November 2006 - 13:33

P.S. To co pisze wydazylo sie naprawde.


Dobre, może jesteście połączeni jakąś więzią psychiczną tylko o tym nie wiecie ;)

#34 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 26 November 2006 - 14:47

swoją drogą strasznie realistyczny ten sen był :)


wlasnie najgorsze jest to ze czasami nie wiem czy cos mi sie snilo czy w realu tak bylo. ....

mialem pare razy taki sen ze snily mi sie osoby i pozniej te osoby na ulicy spotykalem.pierwszy raz w zyciu i za kazdym razem sie na nie gapilem ... nie wiem jak to mozliwe ze widzialem twarze ktore byly mi obce a pozniej rozpoznawalem je na ulicy... najwiekszy ^%^* wlasnie z tym jest... albo to ja nienormalny jestem albo i wy tak macie?

#35 voitek

voitek
  • 925 posts

Posted 26 November 2006 - 14:54

Ja traktuje sny jako wypróżnienie umysłu, nie znoszę jak ktoś mi opowiada sny, bo to tak, jakby opowiadał o tym, co robi rano w kiblu. Nie przywiązuję do snów żadnej wagi, mam spokojny sen i świetnie w nocy wypoczywam. :)

#36 iSylwek

iSylwek
  • 872 posts

Posted 26 November 2006 - 15:03

wlasnie najgorsze jest to ze czasami nie wiem czy cos mi sie snilo czy w realu tak bylo. ....

mialem pare razy taki sen ze snily mi sie osoby i pozniej te osoby na ulicy spotykalem.pierwszy raz w zyciu i za kazdym razem sie na nie gapilem ... nie wiem jak to mozliwe ze widzialem twarze ktore byly mi obce a pozniej rozpoznawalem je na ulicy... najwiekszy ^%^* wlasnie z tym jest... albo to ja nienormalny jestem albo i wy tak macie?


ja też mam czasami takie takie "przywidzenia" idę sobie drogą i widzę jakąś sytuację np. ktoś idzie drogą i nagle mu coś upada i wtedy mógłbym przysiądz, że już wcześniej to widziałem

a to, że spotykam dziwnie znajomych ludzi to jeszcze nic, gorzej jak do kogoś powiem cześć imię i ten ktoś mnie pyta skąd się znamy:confused:

szkoda tylko, że "takie coś" nie dzieje się regularnie bo muszę powiedzieć, że jest to świetna sprawa :cool:



a moxe ktoś z was lunatykuje? albo "chociaż" budzi się cały poobijany?

pijecie coś przed snem?

aha te dwie ostatnie pytanie nie są ze sobą powiązane.

#37 moosacho

moosacho
  • 96 posts
  • SkądHindhead

Posted 26 November 2006 - 15:39

mam historie zwiazana raczej ze spaniem- wczoraj odwiedzil nas kolega, razem ze swoja 2,5 miesieczna coreczka, no i przy jakiejs tam okazji zeszlo na temat jak to dzieci zasypiaja. Ktos powiedzial ze dzieciak znajomych zasypia tylko i wylacznie przy wlaczonej suszarce- chodzi o to ze wydaje szymy, jakis jednostajny dzwiek... juz lejemy, na to kolega mowi ze jakis czas pracowal w serwisie motocyklowym i czasami w czasie przery na lunch cieli komara. No i pracowal z nim zawodnik ktory zasypail tylko i wylacznie kiedy chodzil jakis wentylator, farelka, cos co buczalo;) wzielo to sie stad ze gdy byl niemowleciem jego mama do usypiania uzywala odkurzacza! Wlaczala dziadostwo a koles kimal! Kto starszy pamieta jakie odkurzacze byly w uzyciu jakies 25 lat temu, dla mnie hardcore! I na deser cos jeszcze- koles byl kiedys z wycieczka w elektrowni a tam szum bo turbiny pracuja itd.- nie mogl wyrobic, obijal sie o sciany, spal na stojaco! Myslalem ze nie wyrobie jak to uslyszalem!

#38 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 26 November 2006 - 15:41

ja też mam czasami takie takie "przywidzenia" idę sobie drogą i widzę jakąś sytuację np. ktoś idzie drogą i nagle mu coś upada i wtedy mógłbym przysiądz, że już wcześniej to widziałem

a to, że spotykam dziwnie znajomych ludzi to jeszcze nic, gorzej jak do kogoś powiem cześć imię i ten ktoś mnie pyta skąd się znamy:confused:

szkoda tylko, że "takie coś" nie dzieje się regularnie bo muszę powiedzieć, że jest to świetna sprawa :cool:



a moxe ktoś z was lunatykuje? albo "chociaż" budzi się cały poobijany?

pijecie coś przed snem?

aha te dwie ostatnie pytanie nie są ze sobą powiązane.


to o czym mowisz to chyba deja vu ... sny to cos innego, bo ja deja vu mam czasami ale z tymi snami to czasami boje sie pomyslec co mi sie przysni :)

a co do lunatykowania.pamietam raz taka sytuacje, wstalem podobno w nocy, poszedlem do lazienki, nalalem wody w miske postawilem pod drzwiami wejciowymi i poszedlem normalnie spac :) pisze podobno bo moja mama to widziala a ja nic nie pamietam :)

#39 wicius

wicius
  • 852 posts
  • SkądPoznań

Posted 26 November 2006 - 15:50

Heh, ja snów nigdy nie pamiętam. Jedyne, jakie zdarzają mi się, i pamiętam, to że wychodzę rano do szkoły. Śni mi się cała czynność, mycie, ubieranie, w końcu wyjście. A później budzę się koło godziny dziewiątej (do szkoły mam na 7.00 lub 7.45) i się dziwię, co ja tu robię. Niewygodne takie sny, później spóźnienia do szkoły ;]

#40 iSylwek

iSylwek
  • 872 posts

Posted 26 November 2006 - 15:56

..........................
a co do lunatykowania.pamietam raz taka sytuacje, wstalem podobno w nocy, poszedlem do lazienki, nalalem wody w miske postawilem pod drzwiami wejciowymi i poszedlem normalnie spac :) pisze podobno bo moja mama to widziala a ja nic nie pamietam :)


ja podobno jak byłem mały to zawsze zasypiałem na lóżku a później kładłem się na stole obok :roll: budziłem się na łóżku jak mnie zdjeli albo na podlodze jak spadłem ;)


a tą wodę to ci może podstawiali żebyś się obudził zanim z mieszkania wyjdziesz (podobno jak się wejdzie w wodę to się człowiek wybudzi bo inaczej może być kiszka )

OT
jak widać mam bardzo ciekawe tematy na makowych forach, kilka dni temu zaglądałem na forum.purepc.pl oglądalem galerię użytkowników- prawie wszyscy na fotkach mieli głowę wpatrzoną w monitor albo obudowe komputeru :confused:
następna sprawa tóra mnie rozbroiła to ich nowo powstały Fanclub producenta zasilaczy do komputerów :confused:


#41 51m0n

51m0n
  • 6980 posts

Posted 26 November 2006 - 15:58

wlasnie najgorsze jest to ze czasami nie wiem czy cos mi sie snilo czy w realu tak bylo. ....

mialem pare razy taki sen ze snily mi sie osoby i pozniej te osoby na ulicy spotykalem.pierwszy raz w zyciu i za kazdym razem sie na nie gapilem ... nie wiem jak to mozliwe ze widzialem twarze ktore byly mi obce a pozniej rozpoznawalem je na ulicy... najwiekszy ^%^* wlasnie z tym jest... albo to ja nienormalny jestem albo i wy tak macie?


Kiedyś miałem tak, że śnił mi się wypadek samochodowy, widziałem go tak z boku. Na następny dzień gdzieś jechałem i widziałem te auta leżące w rowie:/ To było dla mnie połączenie snu i deja vu... ale kape zaliczyłem wtedy niesamowitą - po prostu wcisnęło mnie w fotel...

#42 Bednar

Bednar
  • 241 posts
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Posted 26 November 2006 - 16:32

Ja jak byłem młodszy często lunatykowałem. Starsza mi na przykład mówiła że w środku nocy wstałem i zacząłem zdejmować jakiś zakurzony kombiwar z szafy tłumacząc ze chciałem się napić :lol: hehe albo wybiegłem do przedpokoju popatrzyłem w lustro i uciekłem przerażony do łóżka a potem jak mnie matka uspokajała to pytałem czy ten chłopiec z przedpokoju tu nie przyjdzie :lol: :lol: :lol: oczywiście wogle tego nie pamiętałem.

#43 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2111 posts
  • SkądBurr Ridge, IL

Posted 26 November 2006 - 17:27

W porownaniu z moimi, z calym szacunkiem, to Wasze sny sa super realistyczne. ;)

Ja generalnie kiedy opowiadam niektore moje sny znajomym to sie bardzo dziwnie na mnie patrza. Jakies przyklady? Prosze bardzo:

2. Sen w tych samych okolicach. Tym razem siedze sobie z rodzina juz w domu. Nagle dobiega nas jakies walenie, wolania z kanalu na podworku (sam nie wiem jak do tego doszlismy ;)). Jak juz mowilem wolanie dobiegalo z kanalu to poszlismy do... piwnicy. Otwieramy drzwi, patrzymy, a tam wytacza sie srobka z nakretka, taka mala, i grozi nam roznymi rzeczami.


Wiem, ze troche niladnie sie smiac z cudzych snow, ale ta srubka to mnie normalnie polozyla :) Akurat czytam temat z samego rana 10:19am i jak przeczytalem koncowke o tej srubce to poplulem monitor caly ze smiechu :)

Kiedyś miałem tak, że śnił mi się wypadek samochodowy, widziałem go tak z boku. Na następny dzień gdzieś jechałem i widziałem te auta leżące w rowie:/ To było dla mnie połączenie snu i deja vu... ale kape zaliczyłem wtedy niesamowitą - po prostu wcisnęło mnie w fotel...


No to ja lepiej. Zwykle na moj komorurce nie przekraczam 60 dolarow (mam 3000 darmowych minut) Pewnej nocy przysnilo mi sie ze ogladam rachunek za telefon na 297 dolarow i 25 centow. Zgadnijcie co sie stalo po poludniu. Przyszla poczta razem z rachunkiem. Otwieram, patrze sie i mnie sparalizowalo... $297,25. To nie bylo raczej Deja Vu... Jestem prorokiem rachunkow :D

Pozdr.

#44 piotr falba

piotr falba
  • 866 posts
  • SkądGdańsk

Posted 26 November 2006 - 17:41

też*lunatykuje, regularnie o 4 rano wstaje po to, żeby iść do pokoju brata i wyłączyć mu muzykę, często brat się*w tym samym momencie budzi i pyta sie co robie, ja zamiast odpowiadać szybko wychodzę (czasem zdarza się, że wybiegam) z pokoju i kłade się do łóżka... rano oczywiście niczego nie pamiętam... śmieszy mnie to, troche, bo w zasadzie to nic groźnego, nikomu krzywdy nie robie

#45 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 posts
  • SkądGdańsk

Posted 26 November 2006 - 18:45

Kiedyś miałem tak, że śnił mi się wypadek samochodowy, widziałem go tak z boku. Na następny dzień gdzieś jechałem i widziałem te auta leżące w rowie:/ To było dla mnie połączenie snu i deja vu... ale kape zaliczyłem wtedy niesamowitą - po prostu wcisnęło mnie w fotel...





No to ja lepiej. Zwykle na moj komorurce nie przekraczam 60 dolarow (mam 3000 darmowych minut) Pewnej nocy przysnilo mi sie ze ogladam rachunek za telefon na 297 dolarow i 25 centow. Zgadnijcie co sie stalo po poludniu. Przyszla poczta razem z rachunkiem. Otwieram, patrze sie i mnie sparalizowalo... $297,25. To nie bylo raczej Deja Vu... Jestem prorokiem rachunkow :D

Pozdr.


Moze jakis blad w Matriksie? :P

Mi osobiscie zdaza sie tez tak ze czasem cos mi sie sni, po kilku dniach, nawet miesiacach dzieje sie cos na moich oczach, ja staje jak wryty i sie zastanawiam "Damn, ja juz to gdzies widzialem" :P Moze Wachowscy nakrecili nie film fantastyczny tylko dokumentalny? :P

#46 Kain

Kain
  • 514 posts
  • SkądParis [FR]

Posted 26 November 2006 - 19:32

Sny prorocze... hmm... bylo kilka... pamietam jak moj s.p. dziadek byl w stanie dosc slabym, lekarze dawali mu pol roku. Mi sie przysnilo, ze dziadek umrze nastepnego dnia i kazalem sie zawiesc do niego do domu. Umarl... Snilo mi sie, ze widze jak moj brat ma wypadek, dokladnie wszysto. Jaki motor, jak ubrany, jaki kask, gdzie, z czym sie zdezyl itd itp. Wydazylo sie dokladnie tak jak mi sie snilo. Identyko... Lunatykowanie... ? Pewnego razu poszedlem wczesniej spac i po jakims czasie podobno wstalem, wzialem ciasto ze stolu i wywalilem do kosza.... :o zonk jak sie dowiedzialem :D:D Spadanie z lozka regularnie do 7-8 roku zycia. Codziennie budzilem sie obok lozka. A no i jeszcze jedno ostatnie. Czesto mi sie snilo w nocy (malutki bylem, 4 lataka moze mialem) ze sikam na kogos xD Jak sie budzilem to of korz bylo mokro i niemilo :D Potem o dziwo sie nauczylem i jak tylko zaczynalem sikac w snie to sie budzilem i lecialem do kibla.

#47 lutecki

lutecki
  • 3315 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 26 November 2006 - 19:32

Kiedyś miałem tak, że śnił mi się wypadek samochodowy, widziałem go tak z boku. Na następny dzień gdzieś jechałem i widziałem te auta leżące w rowie:/ To było dla mnie połączenie snu i deja vu... ale kape zaliczyłem wtedy niesamowitą - po prostu wcisnęło mnie w fotel...

Jakiś czas temu (parę ładnych lat) pojechaliśmy ze znajomymi do Grecji. Siedzimy sobie w pokoju, planujemy wyjście i zwiedzanie okolicy. Znajomy chciał wyjść do sklepu i nagle deja vu - mówię mu żeby uważał na kolesia który stoi za drzwiami. I co? Rzeczywiście ktoś tam stał i słuchał jak rozmawiamy :) Jeśli już jesteśmy przy deja vu to chciałbym powiedzieć, że bardzo często je miewam - nawet raz w tygodniu.

Wiem, ze troche niladnie sie smiac z cudzych snow, ale ta srubka to mnie normalnie polozyla :) Akurat czytam temat z samego rana 10:19am i jak przeczytalem koncowke o tej srubce to poplulem monitor caly ze smiechu :)

A ja nie miewam snów, nie pamiętam aby kiedykolwiek mi się coś śniło. O, przepraszam - jednak miałem jeden sen. To było zaraz po ukazaniu się poprawki 10.4.8. W tą noc w którą zaktualizowałem system śniło mi się, że włączam ponownie SU, a tam masa poprawek na 10.4.8 już czeka do instalacji :/

też*lunatykuje, regularnie o 4 rano wstaje po to, żeby iść do pokoju brata i wyłączyć mu muzykę, często brat się*w tym samym momencie budzi i pyta sie co robie, ja zamiast odpowiadać szybko wychodzę (czasem zdarza się, że wybiegam) z pokoju i kłade się do łóżka... rano oczywiście niczego nie pamiętam... śmieszy mnie to, troche, bo w zasadzie to nic groźnego, nikomu krzywdy nie robie

Znajomy kiedyś opowiadał jak jego brat lunatykował. To była jakaś strasznie śmieszna historia, ale za cholerę ie mogę jej sobie przypomnieć. Może za jakiś czas...

#48 lutecki

lutecki
  • 3315 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 26 November 2006 - 19:38

Spadanie z lozka regularnie do 7-8 roku zycia. Codziennie budzilem sie obok lozka.

Ja kiedyś dzień w dzień budziłem się odwrócony o 180 stopni niż jak zasypiałem. Co dziwne wszystko było idealnie odwrócone - poduszka, kołdra, ja...

A kiedyś też się obudziłem na podłodze.

#49 51m0n

51m0n
  • 6980 posts

Posted 26 November 2006 - 20:37

Odnośnie lunatykowania mi się przypomniało, jak kiedyś na obozie sportowym koleś mnie budzi w środku nocy i... pakuje mi się do łóżka :D Przelunatykował z jednego końca pokoju na drugi i nie dał się za cholerę wywalić - krzyczał że to jego miejsce i żebyśmy spier^#@!*& (było nas kilku w pokoju) :) W końcu wkurzyliśmy się i wywaliliśmy go za fraki do jego łóżka. Potem jeszcze raz wstał i chciał się gdzieś przejść ale po drodze się dość znacznie wywalił i zawrócił :) Na drugi dzień oczywiście nic nie pamiętał :)

#50 mpukacz

mpukacz
  • 216 posts
  • SkądLublin,Poland

Posted 26 November 2006 - 22:04

Hmm sny to fajna sprawa najfajniesze jest tzw. świadome śnienie ( da się to wyćwiczyć ) a mianowicie gdy śnimy wiemy że to sen i robimy wszystko co zapragniemy, naprawde fajna sprawa :D Najśmieszniejszy mój sen to wtedy kiedy sniło mi się że jestem na plaży czuje w rękach piasek, hmm jednak powoli zaczynam się wybudzać i coś za wyraźnie czuje ten piasek. Obudziłem się całkowicie w rękach ziemia ja cały w niej wybrudzony obok kwiatek który spadł z półki nad łóżkiem. Zonk :D




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users