Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac z Windowsem BEZ BOOT CAMPA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#26 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 18 grudnia 2009 - 00:05

Z tego co ja wiem, może się mylę ale apple nie wspiera w żaden sposób instalacji innego systemu niż OSX, owszem jest BootCamp i pakiet sterowników ale na tym ich wsparcie się kończy. BTW Szkoda że nie ma wsparcie dla XP/2003 x64 no ale nie można mieć wszystkiego.

#27 Dziadzik

Dziadzik
  • 3 postów

Napisano 18 grudnia 2009 - 00:43

jak już panowie piszecie o Final Cut Studio to mam głupie pytanie mianowicie: Final Cut Studio obsługuje natywnie pliki AVCHD bez konwersji na inne formaty ??

#28 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 18 grudnia 2009 - 00:53

jak już panowie piszecie o Final Cut Studio to mam głupie pytanie mianowicie:
Final Cut Studio obsługuje natywnie pliki AVCHD bez konwersji na inne formaty ??


Trudno tak wejść na stronę Apple i przeczytać? zamiast tego lepiej tracić czas na robienie bałaganu na forum.

Apple (Polska) - Final Cut Studio - Tech Specs and System Requirments

#29 doggy_dogg

doggy_dogg
  • 24 postów

Napisano 18 grudnia 2009 - 00:53

Jasne, że się da. Tylko po cholerę kupować Macintosha, jeśli chcemy korzystać z Windowsa? To się chyba mija z celem. Mam iMaca'a GŁÓWNIE dla OS X'a, bo rzygać mi się chciało już Windą. Jakbym chciał mieć system z Redmond to bym kupił PieCa i schował 3 tysiące do kieszeni.

#30 Dziadzik

Dziadzik
  • 3 postów

Napisano 18 grudnia 2009 - 02:53

Trudno tak wejść na stronę Apple i przeczytać? zamiast tego lepiej tracić czas na robienie bałaganu na forum.

[url=http://www.apple.com/pl/finalcutstudio/specs/#finalcutpro]Apple (Polska) - Final Cut Studio - Tech Specs and System Requirments[/url]


Szanowny Panie SUPER MODERATORZE
To było pytanie retoryczne Final Cut Studio nie obsługuje niestety natywnie formatu AVCHD nad czym ubolewam :(
Co do robienia bałaganu to nie ja pierwszy wywołałem FCS do tablicy tylko koledzy wcześniej
a moje pytanie odnosi się do argumentu po co instalować winde na na Mac'u - właśnie po to, żeby można było pracować na Pinnacle Studio, które to pracuje natywnie na AVCHD.
Zaraz ktoś napisze "przecież można odpalić winde przez boot campa lub inne narzędzia" pewnie, że można ale po zainstalowaniu samej windy user oszczedzi kilka GB na dane
pozdrawiam

#31 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 18 grudnia 2009 - 03:39

Corel vs. Other

Zgadzam sie z Waszymi wypowiedziami, ze:
1.Bez sensu kupowac Apple i...ładowac TYLKO Windowsa+Soft na Win-a.
2.Final Cut Studio jest zdecydowanie lepszy od Pinnacle.
Watek nie dotyczyl "wojny" PC vs MAC. Jakiekolwiek proby udowodnienia wyzszosci jednego nad drugim na wielu forach spełzły na niczym:)
Chcialem tylko zaznaczyc,ze ISTNIEJE MOZLIWOSC instalki Windy bez OSX.
Podałem oczywiscie przyklad,ze tanszy soft z Win niz OS X.
Nie podejmowałem sie tematu co lepsze.
Swojego 1 Maczka kupilem z 9 , moze 10 lat temu...nie uwazam sie za "znawce".
Zmuszony jestem czasem uciekac do PC-ta...niestety
Mam jednak pytanie.
Czy ktos moze mi napisac jaki Corel na Maca zastapi mi Corel 9 z PC-ta?
Zaznaczam,ze nie chodzi mi o Draw tylko PhotoPaint.
I aby bylo pytanie bardziej scisłe, chodzi mi w miare o maksymalne zblizone korzystanie z softu w stosunku do tego z PC-ta.
Pozdrawiam


Też miałem kiedyś ten problem. Gimp/Seashore lub Photoshop. Ja właśnie wybrałem Photoshopa. Mimo, że umiałem tylko podstawy, ciężko było się odzwyczaić - inna obsługa. Ale warto było - PS śmiga świetnie. Był Corel 11 (tu: CorelDraw for MAC - CorelDRAW.com masz dyskusję na ten temat). Wielu poleca zamiast Corela Adobe Illustratora, ale wielu switcherom także chodzi o PhotoPainta, który jest naprawdę przyjemnym programem. Troszkę w nim przesiedziałem... Ewentualnie możesz postawić wirtualną*maszynkę i OS9, a na nim Corel 9. Jedenastka była ponoć wielkim mułem, a 9 chodziła całkiem spoko. Oba Corele tylko na PowerPC. Możesz też zakupić jakiegoś PowerMaka G3/G4 i tylko on będzie do Corela. To już sprzęt rzędu 150 - 800 zł, ale lepiej to, niż zagracać sobie HDD przez Win, który ma służyć tylko do jednego programu, prawda?

---- Dodano 18-12-2009 o godzinie 03:41 ----
Jak nie chcesz pudła, to możesz zakupić sobie PowerBooka lub iBooka, albo iMaka/eMaka. Ale chyba lepiej przyzwyczaić się do innego programu.

#32 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 07 stycznia 2010 - 18:30

Dziekuje javazlaz za info.Masz racje, stawianie Win dla 1 programu to przesada, z drugiej korci człowieka wtedy do zakupu i stawiania nastepnego softu i nastepnego... Nie zmusze sie jednak do zakupu kolejnego produktu Appla / np. mini / dla 1 softu. Chyba tak jak piszesz najlepiej bedzie jak przesiade sie i "zmusze" do nowego oprogramowania. A tak Corel 9 "lezał " mi od zawsze do tego co potrzebuje...

#33 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 08 stycznia 2010 - 08:24

Ale dlaczego przesada? Własnie dlatego stawia się Windows na Makowce. Przesada jest kupowanie Maka jeśli będę w większości korzystać z Windowsa bo chce grać, mam tylko programy pod windę i tak w zasadzie nie wiem po co tego Maka kupuje.

#34 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 stycznia 2010 - 18:02

dla jednego programu, który ma swój jakiś odpowiednik? przesada.

#35 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 stycznia 2010 - 00:29

Uciekamy od tematu:) Mysle,ze z prostego info o fakcie mozliwosci zainstalowania Windowsa bez uzycia Virtuali /i /lub BootCamp-a dochodzimy do wojny... A miało byc,ze Win moze byc JEDYNYM systemem na Apple. Napisane ot tak dla informacji bo do dzis wielu o to pyta. Nie widze sensu dalszych wywodów, dlaczego Win na Apple. Jestem ciekaw ile razy ktos z Was powiedział...kurcze przydałoby sie na OS X, a jest tylko na Win...i nie chodzi o gry. Na koniec, jesli uzywaliscie HP C5380 to na Win sterowniki same w sobie potrafia z dolozonym oprogramowaniem robic wiele , czego nie ma w dokladanym oprogramowaniu do OSX. Dlaczego?Nie wiem!Wiem jedno, gdyby nie fakt,ze na Apple posiadamy bardzo wąską grupe softu tak na Win dostaniemy chyba wszystko, łacznie z programami bzdurnymi i xxxxxx zeby sie nie wyrazac, ktore zasmiecaja system. Pozdrawiam

#36 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 09 stycznia 2010 - 00:35

tylko że te programy nawet w wersji beta chodzą bardziej stabilnie poza tym windows jest powolny nawet na szybkim sprzęcie osx na tych 3 razy wolniejszych podzespołach chodzi szybo i stabilnie jak chcesz postawić windows to stawiaj ale to juz będzie nie to samo

#37 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 stycznia 2010 - 11:25

ArrasB - nie zainstalujesz windowsa bez boot campa bo on wymaga biosu (afair nawet 'efiksowa' 7 nie współgra z efi na maku)

Czyżbyście, jak 97% forumowiczów, wciąż mylili Bootcamp z Asystentem Bootcamp?

Boot Camp to NIE JEST Asystent Boot Camp
a że może być jedynym - to nadal żadna nowość przecież... od kiedy jest BC jest to super proste, a wcześniej był rEFIt jeszcze chyba więc...?
a że głupota - no cóż, dla niektórych płacenie za coś, czego się nie używa to głupota... kupujesz urządzenie wielofunkcyjne (drukarko-skanero-kserokopiarkę) tylko po to, żeby na nim drukować? no to bezsens, bo mógłbyś mieć za tę samą cenę lepszą drukarkę pewnie.
i nadal się pytam - od kiedy ilość idzie w jakość?
tak samo jak na os x nie ma pewnych programów, tak i pod windę nie ma pewnych programów pewnie
albo są odpowiedniki, ale mocno gorsze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych