Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac z Windowsem BEZ BOOT CAMPA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 30 listopada 2009 - 23:00

Idzie Szanowna Braci. Nie opisuje co i jak bo nie wiem,czy to legalne. Ale da sie samego Wina bez OS X postawic. Pozdrawiam. Jesli to legalne to opisze we watku.

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 23:01

A dlaczego nie legalne ? Mac to zwykły PC tylko cena X3

#3 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 30 listopada 2009 - 23:47

tak, zgadzam sie.Ma do tego 3 x wolniejsze podzespoły i 3x jest ładniejszy oraz...3 x trudniej dostac do niego soft:)

#4 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopada 2009 - 23:51

No ok fajnie że się da tylko pytanie po co ?

#5 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 30 listopada 2009 - 23:55

Zeby uzywac Pinnacle , a nie b. drogie Final Cut Studio.Zna ktos inna alternatywe FCS za cene 300zł na OS X? Oczywiscie zaznaczam,ze chodzi o HD, BluRay / no ale rozmijamy sie z watkiem/.

#6 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 30 listopada 2009 - 23:55

Też się zastanawiam po co, bo nie widzę w tym logiki.

#7 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 listopada 2009 - 23:59

3 razy droższy? do tego w przypadku iMaka (który nie jest skrzynką pod biurkiem tylko rozwiązaniem all-in-one jakby ktoś zapomniał jeszcze)? trudniej dostać soft? soft albo jest, albo go nie ma - w czasach kiedy można wszystko kupić przez internet dostępność softu raczej nie jest problemem, chyba że czegoś nie rozumiem (dla mnie dostępność, a fakt istnienia softu to 2 różne sprawy). 3 razy wolniejszy? ocb? no i oczywiście, że się da

#8 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 grudnia 2009 - 00:12

Zeby uzywac Pinnacle , a nie b. drogie Final Cut Studio.Zna ktos inna alternatywe FCS za cene 300zł na OS X? Oczywiscie zaznaczam,ze chodzi o HD, BluRay / no ale rozmijamy sie z watkiem/.


Pinnacle to taki zamiennik FInal Cut Studio jak maluch jest zamiennikiem Porshe, też silnik z tyłu.
Jak już koniecznie chcesz używać softu windzianego to pod boot campem czy VirtualBoxem tez można
A przede wszystkim płacić jak twierdzicie 3x tyle za komputer żeby używać go tylko dla windowsa to jest nie do końca dla mnie zrozumiałe... zwłaszcza że kolejnym argumentem jest używanie tańszego oprogramowania :-)

#9 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 01 grudnia 2009 - 00:24

Ktoś kupuje nowe Porshe (iMac), wyjmuje silnik (OSX) i wstawia mniejszy od Mercedesa (Windows), żeby pasowała instalacja gazowa (Pinnacle). No fajnie - tylko pogratulować pomysłowości :D Ale gdzie tu jest logika?

#10 janhalb

janhalb
  • 937 postów

Napisano 01 grudnia 2009 - 09:52

"Pytanie: Czy z medycznego punktu widzenia jest możliwe, żeby mężczyzna urodził dziecko? Odpowiedź:Pewnie tak, tylko PO CO?" Skoro argumentem za Win są mniejsze koszty oprogramowania, to po kiego grzyba wydawać (jak sami mówicie) 3 razy więcej na komputer? Nie prościej (taniej, łatwiej i bez wątpienia legalnie) kupić po prostu przyzwoitego peceta?

#11 Numb

Numb
  • 256 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 grudnia 2009 - 16:44

W takim razie gdzie jest sens kupowania 3x droższego, 3x wolniejszego, 3x ładniejszego komputera (dla wyglądu ?) tylko po to, żeby postawić na nim Windowsa ? Wydaje mi się, że Maca się kupuje żeby mieć na nim zainstalowanego Mac OS X, no i może jakiegoś windowsa na Bootcampie w charakterze systemu który ma pomóc w przejściu z jednego systemu do drugiego. Więc po co kupiłeś maca ? Żeby zainstalować na nim windowsa, pod którego jest napisane twoje ulubione Pinnacle Studio ? To się mija z celem. Równie dobrze mógł byś kupić sobie wypasiony komputer w tej samej cenie, i pewnie był by wydajniejszy niż Maczek którego kupiłeś...

#12 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 01 grudnia 2009 - 16:49

A poza tym kto powiedział, że musisz mieć Final Cut STUDIO ? Co ma Pinnacle czego nie ma chociażby iMovie, a nawet jak nie ma iMovie, to z pewnością ma wiele więcej Final Cut EXPRESS którego można już dostać max do 800-900 zł, a jeżeli brać pod uwagę używane wersje 3,5 to koszt już w ogóle nie wielki :)

---- Dodano 01-12-2009 o godzinie 16:50 ----
No, chyba, że kolega myślał, że jak kupuje iMaka, to już ma zainstalowanego Final Cut Studio 3 z licencją na 10 komputerów ;)

#13 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 01 grudnia 2009 - 20:21

]
No, chyba, że kolega myślał, że jak kupuje iMaka, to już ma zainstalowanego Final Cut Studio 3 z licencją na 10 komputerów ;)


Jestem za :)
To jest świetny projekt marketingowy - iMac 27 z zainstalowanym FCS3 ale z licencją na jeden komputer. Może za 2 lata taki pakiet pojawi się na rynku ;)

#14 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 01 grudnia 2009 - 21:58

No, do 27ki to byłoby coś :) Albo wybór: Final Cut Pro lub Logic Pro za darmo :D Jakby tak było, to jutro by u mnie stał :rolleyes:

#15 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 grudnia 2009 - 22:17

a najlepiej to gdyby dodawali maka pro za darmo... do ipoda oczywiście

#16 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 01 grudnia 2009 - 23:26

3 x trudniej dostac do niego soft:)


No sorry ale ja mam do maka tyle softu że chyba nie jestem już w stanie zmienić systemu na żaden inny, bo znalazłem to co chciałem - Jeden program jedna funkcja - Zero problemów. I nie wyobrażam sobie nawet zmiany głupiego klienta FTP na inny.

#17 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 17 grudnia 2009 - 02:06

Zgadzam sie z Waszymi wypowiedziami, ze: 1.Bez sensu kupowac Apple i...ładowac TYLKO Windowsa+Soft na Win-a. 2.Final Cut Studio jest zdecydowanie lepszy od Pinnacle. Watek nie dotyczyl "wojny" PC vs MAC. Jakiekolwiek proby udowodnienia wyzszosci jednego nad drugim na wielu forach spełzły na niczym:) Chcialem tylko zaznaczyc,ze ISTNIEJE MOZLIWOSC instalki Windy bez OSX. Podałem oczywiscie przyklad,ze tanszy soft z Win niz OS X. Nie podejmowałem sie tematu co lepsze. Swojego 1 Maczka kupilem z 9 , moze 10 lat temu...nie uwazam sie za "znawce". Zmuszony jestem czasem uciekac do PC-ta...niestety Mam jednak pytanie. Czy ktos moze mi napisac jaki Corel na Maca zastapi mi Corel 9 z PC-ta? Zaznaczam,ze nie chodzi mi o Draw tylko PhotoPaint. I aby bylo pytanie bardziej scisłe, chodzi mi w miare o maksymalne zblizone korzystanie z softu w stosunku do tego z PC-ta. Pozdrawiam

#18 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 17 grudnia 2009 - 10:36

Idzie Szanowna Braci.
Nie opisuje co i jak bo nie wiem,czy to legalne.
Ale da sie samego Wina bez OS X postawic.
Pozdrawiam.
Jesli to legalne to opisze we watku.


Teraz zrozumiałem. Tu nie ma znaku zapytania. Po prostu chciałeś poinformować, że można postawić Win bez OS X?
Wielu członków "szanownej braci" już to wie, ale wielu często o to pyta.
Myślę, że jest to jak najbardziej legalne, tylko nie ma wsparcia Apple na ten rodzaj instalacji. Co do legalności, pytałbym w Microsoft w razie wątpliwości. Apple nie ma tu nic do tego. Sytuacja odwrotna do instalowania OS X na PC, kiedy w grę wchodzi licencja.


Pozdrawiam

#19 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 17 grudnia 2009 - 11:19

Myślę, że nie zabrania bo nie może w tą stronę. Jednak instalować na siłę tylko Win na iMacu jest bez sensu. Lepiej już go sprzedać, kupić gustownego blaszaka i jeszcze na Win zostanie :lol: No chyba, że chodzi o wygląd, np. w firmie obsługującej klientów dla których estetyka jest ważna, wtedy ma to jaki taki sens. Pozdrawiam

#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 grudnia 2009 - 17:56

Czemu miałoby być nielegalne? I skąd pomysł, że 'nie ma wsparcia Apple'? Czyżbyście, jak 97% forumowiczów, wciąż mylili Bootcamp z Asystentem Bootcamp?

#21 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 17 grudnia 2009 - 19:39

Zadzwoń sobie do Apple i spytaj co masz zrobić, masz tylko Windows, nie masz os x to się dowiesz skąd pomysł o braku wsparcia? Pozdrawiam

#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 grudnia 2009 - 20:27

A, o tym mówisz. Myślałem, że w sensie braku wsparcia instalacji w ten sposób.

#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 grudnia 2009 - 21:08

1) GG jest głupie. 2) Ten wątek, jak zostało wcześniej zauważone, jest tylko oznajmieniem, że się da, a nie wyjaśnieniem, ale znaj moją dobroć: 3) włożyć płytkę, odpalić z niej komputer i po prostu zainstalować. Jak na pececie.

#24 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 grudnia 2009 - 21:37

Chcialem tylko zaznaczyc,ze ISTNIEJE MOZLIWOSC instalki Windy bez OSX.

ale to nie jest ani jakaś nowość, ani tajemnica
w internecie instrukcji do tego masa, a i samo postępowanie specjalnie odkrywcze nie jest (wkładasz, instalujesz)

#25 remiremix

remiremix
  • 2 postów

Napisano 17 grudnia 2009 - 23:31

No ok. ale jak go odinstalować ? Albo jak później zainstalować Leoparda :) Bo po zainstalowaniu windowsa raczej możemy jedynie boot campa tylko z płyty wgrać , czy sie mylę ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych