Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

vpn w orange


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 24 listopada 2009 - 08:18

Witam,

znalazlem http://www.myapple.p...em-z-sieci.html

jednak w linku podanym przez Lobo nie ma odpowiedzi na pytanie jak skonfigurowac vpn a jedynie apn. W BOK otrzymywalem sprzeczne odpowiedzi, nie za bardzo wiedzieli co mowia. Do rzeczy, teoretycznie uruchomili mi vpn, jednak nie wiem jak mam je uaktywnic w iphone. Czy mam korzystac z L2TP, PPTP a moze IPSec? Jaki wpisac serwer, konto, haslo i jak maja byc ustawione inne parametry?
Bardzo przeszkadza mi to, ze kompresuje obrazki gdy korzystam z iPhone jako modemu w MacBooku.

Z gory dzieki za pomoc, na BOK chyba nie mam co liczyc :(

#2 seker

seker
  • 192 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 listopada 2009 - 12:08

z tego co znalazłem w sieci to wystarczy umieścić wpis w miejscu APN - zamiast standardowego "internet" należy tam wpisać "vpn".

Z dodatkowymi ustawieniami chyba nie trzeba kombinować. Zerknij jeszcze na temat:
http://www.myapple.p...apn-orange.html
jakby co to spróbuj dogadać się z którymś z tych użytkowników na PW

#3 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 24 listopada 2009 - 19:48

wyglada na to, ze trzeba miec zjailbreakowanego iphona, ale dzieki! pozdr. T.

#4 seker

seker
  • 192 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 listopada 2009 - 21:31

jailbreak'a chyba nie trzeba tak do końca... można wgrać profil z odpowiednimi ustawieniami apn do internetu.... prawdopodobnie możesz to zrobić na stronce help.benm.at i sam konfigurujesz profil, ale nie jestem pewien czy będzie działać... w szukajce wpisz hasło zmiana apn to powinien wyszukać coś dla foników nawet bez JB

#5 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 25 listopada 2009 - 02:46

iPhone i iPod touch: Konfigurowanie sieci VPN

#6 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 25 listopada 2009 - 10:22

wyglada na to, ze trzeba miec zjailbreakowanego iphona, ale dzieki!
pozdr. T.


A wiesz przynajmniej o co pytasz? VPN sluzy do ( bezpiecznego) laczenia sie z prywatnymi sieciami. Konfiguracje powinien Ci podac administrator sieci do ktorej sie laczysz. JB nie jest potrzebny. VPN na iP uzywam dosyc czesto - dziala bez problemu. Lacze sie do sieci mojej firmy.

pzdrw
//T

#7 seker

seker
  • 192 postów
  • SkądToruń

Napisano 25 listopada 2009 - 13:12

A wiesz przynajmniej o co pytasz? VPN sluzy do ( bezpiecznego) laczenia sie z prywatnymi sieciami. Konfiguracje powinien Ci podac administrator sieci do ktorej sie laczysz. JB nie jest potrzebny. VPN na iP uzywam dosyc czesto - dziala bez problemu. Lacze sie do sieci mojej firmy.

pzdrw
//T


No własnie nie wiem czy do końca tak jest... To co podałeś to jest jedno z rozwiązań które zazwyczaj się stosuje.
Wczoraj pogooglowałem troszkę i znalazłem wiele informacji (niestety niewiele nt. ustawień) dotyczących łączenia przez VPN z internetem przez sieć komórkową. Nie chodzi tutaj o to, żeby połączyć się z siecią prywatną, lecz po to żeby ominąć kompresję np. obrazków.

Żeby to zrobić trzeba się skontaktowac z operatorem, który zmieni nam rodzaj połączenia co w przypadku orange następuje zmiana APN i zamiast internet należy bodajże wpisać vpn. Z tego co zrozumiałem to również był sposób na uzyskanie zewnętrznego IP u providera oraz jakiś czas temu można było dzięki temu ominąć limity transferu danych w orange. Niestety bez JB ciężko się dobrać do ustawień APN.

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale jeśli znajdzie się jakiś spec to prośba o korektę mojej wypowiedzi.

#8 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 25 listopada 2009 - 16:03

Czyli wpisujac inny APN jestes w stanie dostac IP route'owalne w internecia i transfery nie sa bilingowane (?). Taki tajny APN o ktorym nikt nie wie :-) Chyba sam nie wierzysz w to co mowisz. Tak jak pisalem wczesniej, VPN sluzy do tworzenia wirtualnych, bezpiecznych tuneli pomiedzy hostami lub sieciami. A jaki to moze miec wplyw na kompresje obrazkow (?). Tego kompletnie nie rozumiem. I ostatnia sprawa. Taka sama ilosc danych przeslana przez lacze otwarte i tunel VPN bedzie roznie bilingowana przez operatora. Ilosc danych przeslanych przez VPN bedzie oczywiscie wieksza. Czyli jest relatywnie drozej. //T

#9 seker

seker
  • 192 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 listopada 2009 - 11:08

dyndas... zamiast jajka sobie ze mnie robić poczytaj w googlach

Orange Free bez limitów - TELEPOLIS.PL
z tego art. polecam kilka zdań...

" (w sensie klient) może jednak poprosić o bezpłatne włączenie usługi VPN, czyli dodatkowego punktu dostępu."
"Po tej operacji wystarczy tylko zmienić w ustawieniach modemu parametry APN, nazwa użytkownika i hasło na vpn i Orange Free zaczyna działać zarówno bez kompresji zdjęć, jak i bez limitu transferu."


nie wiem jednak czy to jest naprawione czy nie i jak jest z legalnością ominięcia limitów.

poniżej jeszcze kilka wypowiedzi z innego forum odnośnie Orange Free, działania sieci P2P i niskich transferów:

- "Zadzwoń do BOK i poproś o uruchomienie VPN ( to da Ci zewnętrzne, bezpośrednie IP) i tunelowanie nie będzie potrzebne "
- " APN z "internet" zmieniany jest na "VPN" przez co twój komputer widziany jest bezpośrednio z internetu ( omijasz między innymi serwer proxy operatora), jedyny minus to to, że limit się szybciej wyczerpie, chyba, że będziesz zmieniał sobie APN dostępowy wedle potrzeb"
- "po kontakcie z biurem obsługi i uruchomieniu opcji vpn + odpowiedniej konfiguracji klienta dostępowego - transfer wreszcie jest dość rzeczowy. Nastąpił skok z 2-8KB/s do 85-300KB/s"


Z tego co wyczytałem to jest tak jak napisałeś... we wszystkich wypowiedziach się jednak pojawia informacja o szybszym wyczerpaniu limitów (jeśli takowe są).

Edit.... poszukałem jeszcze troszkę i polecam:
Nowe limity Orange Free - nawet 37 GB - TELEPOLIS.PL

Jest tam mowa o "lejku" o którym jest mowa również w poprzednim artykule. Dodatkowo podaję link do instrukcji aplikacji orange http://www.orange.pl...017/4113501.pdf w której to jest mowa o ustawieniu punktu dostępowego jako VPN

#10 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 26 listopada 2009 - 17:36

Szkoda ze nie zacytowales pierwszego akapitu tego posta:

Jeden z naszych czytelników przesłał do nas linki z ogłoszeniami domorosłych informatyków, którzy twierdzą, że potrafią raz na zawsze usunąć limit transferów z usługi Orange Free. Za swoją usługę życzą sobie oni 30 zł i wykorzystują przy tym kontynuowany od lat błąd w systemach taryfikacyjnych Orange.

Transfery 80-300KB/s... Przeciez to lipa jest.... Byc moze nawet kiedys bylo to mozliwe ale wyraznie jest napisane ze to byla jakas dziura w systemie. Nie wierze ze Oragne jej nie usunal.

//T

EDIT. I mialem racje, ze chodzi o supertajnynikomunieznanyiniebilingujacy APN :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych