Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki Windows wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#51 Fiod

Fiod
  • 290 postów

Napisano 20 listopada 2009 - 17:33

Myślę, że nie będę zbyt często używać tego Windowsa, ale wiem, że na pewno taka potrzeba zajdzie. Stąd mam pytanie - którego Windowsa mam wybrać - XP, Vistę czy 7?
Parametry mojego MB to:
2.26 GHz Intel Core 2 Duo, 2 GB 1067 Mhz DDR3, nVIDIA GeForce 9400M, 250 GB dysk twardy.


Oczywiście XP, vista i vista2 aka win7 to szmel.

#52 maalta

maalta
  • 24 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 listopada 2009 - 14:58

Podlącze sie pod pytanko które tu padło wcześniej, potrzebuję kupić Windowsa 7 tylko dla używanego jefdnego programu (100% niezbędny program w robocie) i takie pytanko :

- Mac Book Pro 2.8 ze Snow Leopard i jaką wersje wybrac 32 czy 64 bit (nie mam o tym zielonego pojęcia)

Z góry dzieki za pomoc

---- Dodano 23-11-2009 o godzinie 15:00 ----
Diodatkow do powyzszego pytanka sprawdziel w swoim Macu ze:

64-bitowe jądro i rozszezenia - nie

Ma to jakies znaczenie ??

#53 1mysliwy1

1mysliwy1
  • 99 postów

Napisano 13 maja 2011 - 19:39

Witam! Po półtora roku odświeżę trochę temat, a myślę, że dużo mogło się w tym czasie zmienić. Muszę kupić Windowsa bo niestety nie ma zamienników używanych przeze mnie programów. Na Win będę pracował około 30% czasu spędzanego przy komputerze. Mam mbp z prockiem 2,3 i5 i 4gb ramu. Napiszę czym się kieruję przy wyborze pomiędzy Win Xp a Win 7. 1.Cena - xp 250, win 7 350. Na allegro często pojawiają się aukcje z widą za 50-100zł gdzie sprzedają niezarejestrowanego win z jakiegoś innego kompa. Na poprzedniej stronie wspomniano o licencjach. Jak to teraz wygląda, czy użycie OEM na innym komp. pomimo, że łamie licencję nie jest niezgodne z prawem? 2.Łatwość instalacji. Jest taka sama w przypadku obu tych systemów? 3.Sterowniki. Czy po zainstalowaniu Win 7 lub Win XP na którymś z nich lepiej działają te sterowniki pozwalające obsługiwać gładzik, podświetlanie klawiatury i ekranu, sieci wifi? 4.Cztałem o NTFS i FAT, będę musiał wybrać NTFS ze względu na wielkość przeznaczonego miejsca na dane. Czy któryś z tych systemów jakoś wspiera bardziej Mac OS i pozwala uzyskać efekt jak w przypadku FAT? 5.Wind będzie służył do nauki, będę pobierał różne programy, które wiem, że działają na 100% pod XP. Czy mam pewność, że programy działające na XP będą działały na Win 7? 6.Załóżmy, że wybiorę Win 7. 32 czy 64b przy tej samej cenie? Nie rozumiem za bardzo różnicy - chodzi tylko o różnicę w ilości pamięci RAM, którą widzi? Byłoby fajnie, gdyby ktoś podzielił się jakimiś refleksjami na temat używania win na macu. Edit: W moim przypadku niestety ceny za granicą windowsa wychodzą na niekorzyść;/ Jeśli chodzi o office to korzystam z OpenO mało ergonomiczny, ale mi wystarcza. Niestety na windowsie są programy, których niestety nikt się nie pokusił o zrobienie na inne systemy operacyjne. EDIT2: Boxa chyba mnie się nie opłaca. Myślę, że wybiorę win 7, tylko naprawdę nie mam pojęcia czy wybrać 32 czy 64bit.

#54 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 13 maja 2011 - 20:24

Używałem na Parallels (4, 5 i 6) Windowsa XP, teraz używam na Parallels 6 Win7 32-bit. Nie testowałem tego żadnymi benchmarkami, ale odnoszę wrażenie, że Win7 działa szybciej. Odnośnie 1 - zakup samej naklejki jest niezgodny z licencją - Windows na tym numerze będzie działać, ale będzie nielegalny, więc po co wydawać na to pieniądze. Jeśli zamierzasz używać Windowsa we wersji OEM, to zwróć uwagę, że podczas aktywacji "przywiąże" się on do twojego Macbooka i nie będziesz mógł go legalnie przenieść na inny komputer. Kiedyś były zapisy w licencjach od wersji OEM, że nie wolno ich używać na maszynach wirtualnych, ale dzwoniłem w tej sprawie do Microsoftu i obecnie można legalnie używać wersji OEM na maszynie wirtualnej, ale nadal jest ona "przywiązana" do konkretnego komputera. Jeśli chciałbyś przenieść w przyszłości Windows na inny komputer, to pozostaje Ci wersja BOX - niestety droższa. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że kupiłem wysyłkowo Win7 Ultimate Box w wersji angielskiej w UK (wyszło około 50% ceny w PL) i po prostu doinstalowałem język polski. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w tej cenie mam wersję 32-bit i 64-bit.

#55 Icemanpl

Icemanpl
  • 236 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 maja 2011 - 20:43

Pobierz za darmo ze strony MS Windows 2003 Server. Masz legalną wersje trial na 180 dni. Po tym czasie ogarniesz już, że da się żyć bez produktów MS. Nie płać za jakikolwiek symulator systemu operacyjnego spod znaku MS. Co do Office 2011 na MAC'a, to powiem Ci, że jest tak samo fajny jak jedyna słuszna i ergonomiczna wersja tego pakietu na winde, czyli Office 2003. Kup sobie lepiej Office 2011 dla MAC. To w Twoim przypadku będą najlepiej wydane pieniądze.

#56 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 13 maja 2011 - 20:54

Równie dobrze mogę napisać że wystarczy zainstalować darmowego Ubuntu, żeby szybko uświadomić sobie że można żyć bez produktów Apple i być szczęśliwszym niż kiedykolwiek wcześniej.

#57 Icemanpl

Icemanpl
  • 236 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 maja 2011 - 20:58

A u nas bułki są po dwa pięćdziesiąt. Równie błyskotliwe i na temat ;)

#58 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 14 maja 2011 - 12:31

Napiszę czym się kieruję przy wyborze pomiędzy Win Xp a Win 7.
1.Cena - xp 250, win 7 350. Na allegro często pojawiają się aukcje z widą za 50-100zł gdzie sprzedają niezarejestrowanego win z jakiegoś innego kompa. Na poprzedniej stronie wspomniano o licencjach. Jak to teraz wygląda, czy użycie OEM na innym komp. pomimo, że łamie licencję nie jest niezgodne z prawem?

To jest niezgodne z licencja, i tak naprawdę, postawienie takiego systemu, na komputerze niededykowanym, jest nielegalne.
W sumie, masz system który się aktywuje, ale jest "piratem", czyli z polskiego na nasze - masz to samo jakbyś postawił pełnego pirata na korporacyjnym numerze.

2.Łatwość instalacji. Jest taka sama w przypadku obu tych systemów?
3.Sterowniki. Czy po zainstalowaniu Win 7 lub Win XP na którymś z nich lepiej działają te sterowniki pozwalające obsługiwać gładzik, podświetlanie klawiatury i ekranu, sieci wifi?

Win7 jest lepszy, wersja Pro jest kompatybilna z większością programów starszych. Wszystko działa, Apple zapewnia pełne drivery dla sprzętu dla XP/W7.

4.Cztałem o NTFS i FAT, będę musiał wybrać NTFS ze względu na wielkość przeznaczonego miejsca na dane. Czy któryś z tych systemów jakoś wspiera bardziej Mac OS i pozwala uzyskać efekt jak w przypadku FAT?

Niestety musisz posłużyć się programami zewnętrznymi np. MacDrive na W7, aby osiągnąć pełna wymianę (zapis/odczyt) dla obu systemów.

5.Wind będzie służył do nauki, będę pobierał różne programy, które wiem, że działają na 100% pod XP. Czy mam pewność, że programy działające na XP będą działały na Win 7?

Było - wyżej. W wersji W7Pro na pewno.

6.Załóżmy, że wybiorę Win 7. 32 czy 64b przy tej samej cenie? Nie rozumiem za bardzo różnicy - chodzi tylko o różnicę w ilości pamięci RAM, którą widzi?

Osobiście wybrałem W7 32 bity, ale tylko ze względu na niekompatybilność z moimi opłaconymi programami antywirusowymi.
Nie mam zamiaru ponownie płacić za wersje 64 bitowa :)

Używam zarówno Office 2010 (na W7), jak i iWork (na Mac) jak i OpenOffica (na obu) - i mam problemy z odczytem, edycja na dokumentach.
One jednak nie są do końca kompatybilne ze sobą.
Tak wiec decyzja zależy wyłącznie od tego co i dla kogo piszesz.
Jak na zewnątrz, dokumenty, prace itede - MS Office.
Jak coś mniej oficjalnego, gdzie formatowanie i style nie są ważne - OpenOffice.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych