Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dell przebił Apple - nowy laptop, dwukrotnie cieńszy od MacBook Air


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#51 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 12 listopada 2009 - 20:47

Hmmm. Skoro jest 2x cieńszy od MBA to chyba nie będzie problemu złamać go na kolanie :P. Na forum Della pojawią się tematy: "Oparłem się o laptopa, pękł mi. Co zrobić, co z gwarancją?" Wiecie trzeba znać czasem umiar i nie kopiować jak HP i nie odchudzać jak Dell aż tak. Podstawową wadą dla mnie jest zwiększenie wymiarów.Co z tego że jest cieńszy jak i tak pewno objętościowo jest zbliżony do MBA. No i jest brzydki :P

#52 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 12 listopada 2009 - 20:55

Hmmm. Skoro jest 2x cieńszy od MBA to chyba nie będzie problemu złamać go na kolanie :P. Na forum Della pojawią się tematy: "Oparłem się o laptopa, pękł mi. Co zrobić, co z gwarancją?" Wiecie trzeba znać czasem umiar i nie kopiować jak HP i nie odchudzać jak Dell aż tak. Podstawową wadą dla mnie jest zwiększenie wymiarów.Co z tego że jest cieńszy jak i tak pewno objętościowo jest zbliżony do MBA. No i jest brzydki :P


I na dodatek "cienki" inaczej.

---- Dodano 12-11-2009 o godzinie 21:08 ----

Dla mnie brak czytnika płyt oraz jeden port USB całkowicie dyskwalifikują Air. A jeśli już musiałbym kupić coś lekkiego wolałbym jakiegoś netbooka z przekątną 10-11 cali. Dla mnie lepsze i kilkakrotnie tańsze. Oczywiście netbook nie zapewni mi takiej wydajności. Ale po co mi wydajność na notebooku/netbooku?


Ale zważ na to że ile osób, tyle opinii na temat co komu jest potrzebne. Mnie akurat 10-11 cali w ogóle nie interesuje, bo już na 13" nie jest komfortowo, ale jakoś ostatecznie ujdzie. Mniej nie chcę nawet za darmo. A ten Dell to niby ma czytnik płyt i kilka USB, bo nie doczytałem...? :P
Mnie akurat w tym Dellu nie podoba się nic, bo nie posiada on nic czego by nie posiadał AIR, a cenę ma że hohohoooo. Gorszy procesor, gorsza bateria (dla mnie akurat to jest ważne), paskudny jak nie wiem co. Zakładam się że po zainstalowaniu W7 na jednym i na drugim to MB Air dostanie wyższą notę w microsoftowym teście wydajności. Tak było i w super-hiper laptopie który kupiłem mojej żonce do pracy. No mówię Ci fuuuuul wypas.... Vaio, C2d 2.2GHz, 4GB RAM, 500GB HD, Radeon HD, BT, i takie tam. Zainstalowany W7 Home premium 64 bit. Macbook z W7 32 bit i 2GB go zjada na śniadanie w teście wydajnościowym. Tak samo będzie w walce pomiędzy Air i Dellem. Skoro mają taką samą cenę, to czy nie lepiej kupić Air i mieć ładniejszy komputer z o niebo lepszą baterią, procesorem i mieć możliwość postawienia obu systemnów ? Jakiż to killer, który wyskoczył jak d... zza krzaka po dwóch latach i jest praktycznie w każdym calu gorszy od swojej "ofiary"?

#53 krl.krl

krl.krl
  • 522 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2009 - 21:50


Ale zważ na to że ile osób, tyle opinii na temat co komu jest potrzebne. Mnie akurat 10-11 cali w ogóle nie interesuje, bo już na 13" nie jest komfortowo, ale jakoś ostatecznie ujdzie. Mniej nie chcę nawet za darmo. A ten Dell to niby ma czytnik płyt i kilka USB, bo nie doczytałem...? :P


Napisałem, że moja opinia dotyczy zarówna Air jak i Della. Potem po prostu zostałem zapytany czego mi brakuje w Air.
A co do reszty posta - no jeśli wyznacznikiem jest wydajność i wygoda to faktycznie najlepszym wyborem będzie MacBook z matrycą 15-17 cali. Ale nie Air.
Po prostu uważam (moje_prywatne_niezmienne_zdanie) że jeśli głównym wyznacznikiem jest rozmiar oraz waga to najlepszym wyjściem będzie netbook. Sam się przymierzałem do kupna Samsunga n110 ale stwierdziłem że przenośny komputer nie jest mi potrzebny.

#54 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 listopada 2009 - 09:34

ja tylko dodam, że netbook, jest bardzo niewygodny. Jeśli rozmiar jest najważniejszym kryterium, to zdroworozsądkowo wygra Air - ma duży ekran, pełnowymiarową klawiaturę i konfigurację na poziomie poprzedniego białasa.

#55 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 13 listopada 2009 - 09:46

ja tylko dodam, że netbook, jest bardzo niewygodny. Jeśli rozmiar jest najważniejszym kryterium, to zdroworozsądkowo wygra Air - ma duży ekran, pełnowymiarową klawiaturę i konfigurację na poziomie poprzedniego białasa.


Ależ oczywiście. Tylko chyba osoba mocno nierozsądna czy mająca awersję do jabłuszek lub ktoś zupełnie nieświadomy obecności na rynku MB AIR zdecyduje się kupić ZA TE SAME PIENIĄDZE (!) komputer na którym można postawić tylko jeden system operacyjny (Linuxów nie biorę pod uwagę), z gorszym prockiem, baterią, paskudny itp itd tylko dlatego że to cieńszy Dell.

#56 Adrix

Adrix
  • 13 postów

Napisano 13 listopada 2009 - 18:17

Widać ostra walka Della z Apple trwa dziś zobaczyłem coś takiego [url]http://www.technonews.pl/Technonews/1,94439,7249682,Zino_HD___sliczny_pecet_od_Della.htmlczy[/url] nie mogą realizować własnych pomysłów jak nie killer aira jakby to nie brzmiało :) to teraz ,,konkurencja" dla maca mini

#57 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 13 listopada 2009 - 18:31

ten komp to jakieś nie porozumienie chyba dell strzelił sobie nim w stopę

#58 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2009 - 23:38

Ciekawe co się stanie jak bardziej się oprzesz na tą klawiaturę. Mam nadzieje że gwarancja to będzie uwzględniała.


Bardzo prawdopodobne. Bo akurat jeśli o gwarancję i support techniczny chodzi, to Dell bezsprzecznie prowadzi, w szczególności jeśli o Polskę chodzi. W naszym kraju zapomnij o jakimkolwiek serwisie w domu bądź firmie, jeśli nagle padł Ci macbook. A jak Ci padnie laprop della, dzwonisz i przyjeżdżają z dosłownie całym takim laptopem w częściach, i wymienią co tylko będzie trzeba, od ręki i na miejscu. Co więcej, rzuć takim dellem o ścianę, a wymienią na nowy. Ot, mają trochę sensowniejsze podejście do GWARANCJI :)

#59 Young Gunner

Young Gunner
  • 31 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 listopada 2009 - 02:13

Trochę to dziwnie wygląda, i pewnie nie jest zbyt wygodne w użyciu. Co jak co, ale MBA wygląda po stokroć lepiej niż to cudo od Della

#60 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 15 listopada 2009 - 02:21

Dell to jeszcze pikuś w porównaniu do tego co zrobił HP wypuszczając nowy model laptopa o nazwie Envy. Dla wszystkich zainteresowanych

Dołączona grafika

Premium Laptop, Professional Audio Laptop | HP Envy

#61 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 15 listopada 2009 - 02:33

Dla mnie jedynie istotne jest to, że jednak i MBA doczekał się (jakiejkolwiek) konkurencji..

Tez jestem zaskoczony, ze zabralo to tylko 2 lata.

---- Dodano 15-11-2009 o godzinie 02:42 ----

Dlatego zamiast jechać Dell'a, firmę którą szanują chociażby za podejście do klientów i serwis, nie oceniam tego rozwiązania.

To zes dowalil. Kazdy wie, ze Dell traci glownie przez fatalny serwis, a tylko troche przez minimalnie wyzsze ceny od HP.

---- Dodano 15-11-2009 o godzinie 02:45 ----

dokladnie. W ogole jaka idea przyswieca temu komputerowi?
Macbook Air, z tego co widac nie okazal sie jakims niewypalem, ba, pomimo swojego braku CD co wielu krytykowalo okazal sie komputerem o duzej, nawet bardzo duzej popularnosci. O czym to swiadczy? O tym ze ludzie nie patrza juz tylo na bebechy, ale tez i na inne rzeczy(moze nawet bardziej).
Mobilnosc stala sie wazniejsza - nawet za duzo wyzsza cene.
I tu pytanie - co tez dell wyprawia? Czy Macbook Air, ze swoimi niecalymi 2cm grubosci jest za gruby? Czy widzimy zeby ktos narzekal "moglby byc cienszy"? Ja nie zauwazylam. Wiec jaka jest idea robienia chudszego za cene lepszego? Gdyby Dell zamiast cudowac z wychudzaniem zwyczajnie zrobil swoj rownie dobry, moze nawet lekko grubszy ale lepszy i tanszy komputer, bylby on hitem. A tak skonczy jak cala reszta Apple killerow.
Kopiowac tez trzeba umiec.

Dokladnie. Ta firma sie mota, zdaja sie nie rozumiec dlaczego klienci nie chca ich kupowac.

#62 _marcin

_marcin
  • 31 postów

Napisano 17 listopada 2009 - 09:26

W firmach sporo jest komputerów i sprzętu tej marki.Wygląd za mną nie przemawia taki jakiś połamaniec z tego laptoka.Z racji tego zakup Della w moim przypadku odpada o parametrach się nie wypowiadam to kwestia odpowiedniej konfiguracji.

#63 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 stycznia 2010 - 18:37

Dla mnie bzdurą jest cena.. Rozumiem, że można zrobić maleńki komputer i będzie on raczej słaby.. Ale znalazłem taki artykuł, gdzie jest napisane, że już Komputronik ma na niego wyłączność i będzie tam kosztował 8 599zł... że się tak wyrażę.. ŁAT??!! Jak robią netbooki, to robią je malutki, słabe, ale tanie. 1100-1300zł i mamy asuska eee, ktory pomimo idiotycznej nazwy trzyma 6h na bateryjce. A to? Ponad 8,5 klocka za 1,4GHz??? Teraz, kiedy HP sprzedaje procki i7? I jeszcze przypomnę, że dell jest cięższy od MBA. Może 200g to nie jest dużo.. Ale wydawać by się mogło, że po 2 latach obecności MBA na rynku mogli wymyślić coś o wiele bardziej nowatorskiego.

Podsumowując, to nie jest żadne przebicie.. To jest jedynie dorównanie na zasadzie, tu damy lepiej, ujmiemy gdzie indziej, suma sumarum wychodzi jeden pies - tyle, że absurdalnie drogi..

#64 lef

lef
  • 279 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 stycznia 2010 - 19:17

A ja myślę, że nie miał być ani wydajny, ani lekki, a zwyczajnie, ekhm, szokujący. Udało się, jest co najmniej oryginalny, miło się ogląda, fajnie by się pokazywało znajomym. Ale mieć bym nie chciała, nawet, gdyby był te 2x tańszy. Mimo, że aktualnie żyję ze swoim Dellem i dzięki temu sprzętowi zakochałam się w firmie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych