Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Dell przebił Apple - nowy laptop, dwukrotnie cieńszy od MacBook Air


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1 zbieraj

zbieraj
  • 1016 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 09 November 2009 - 07:51

Dell zaprezentował oficjalnie ultracienki komputer przenośny - model Adamo XPS. Wyposażone m.in. w 13,4-calowy wyświetlacz i procesor Core 2 Duo urządzenie można kupić (w wersji podstawowej) za 1799 USD.

Dell w ostatnim czasie oszczędnie dawkował informacje na temat notebooka Adamo XPS. Dzisiaj jednak zaprezentował go oficjalnie.

Komputer cechuje się niemal dwukrotnie mniejszą grubością niż słynny MacBook Air, który w najgrubszym miejscu mierzy 1,93 cm. Wynosi ona zaledwie 9,99 mm, natomiast waga wyposażonego w aluminiową obudowę sprzętu to 1,4 kg. Co interesujące, aby otworzyć górną pokrywę nie trzeba przesuwać żadnych zatrzasków czy haczyków lecz przesunąć palcem po umieszczonym na jej krawędzi sensorze.

Dołączona grafika

Użytkownik otrzymał do dyspozycji 13,4-calowy podświetlany diodami LED wyświetlacz LCD, 1,4-gigahercowy procesor Intel Core 2 Duo, 4 GB pamięci RAM, zintegrowany układ graficzny GMA 4500, 128-gigabajtowy dysk typu SSD, moduły 802.11a/g/n WiFi i Bluetooth 2.1, multidotykowy touchpad, dwa porty USB 2.0 oraz możliwość podłączenia do zewnętrznego wyświetlacza za pomocą nowoczesnego wyjścia DisplayPort.

Całość może być zasilana akumulatorem pozwalającym na ponad 2,5 godziny pracy (dostępna jest również pojemniejsza wersja, dzięki której czas ten może być dwukrotnie dłuższy) i pracuje pod kontrolą 64-bitowego systemu Windows 7 Home Premium.

Dołączona grafika

Nowy komputer Della można będzie kupić (w podstawowej wersji) za 1799 USD. Powinien się on pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku.

źródłó: Ultracienki laptop Dell Adamo XPS już bez tajemnic - Aktualności IDG.pl

#2 Numb

Numb
  • 256 posts
  • SkądWrocław

Posted 09 November 2009 - 08:08

Klawiatura - widać, że kopia z japca. Jak dla mnie dziwnie wygląda ten laptop ;c

#3 jaco88

jaco88
  • 781 posts

Posted 09 November 2009 - 08:15

Klawiatura - widać, że kopia z japca. Jak dla mnie dziwnie wygląda ten laptop ;c


jeżeli juz kopia to napewno nie z japca tylko z Sony Vaio oni pierwsi zastosowali taką klawiature :)

zastanawia mnie czy bedzie się wygodnie pracowało na takim lapku z klawiaturą ustaioną pod takim kątem :roll:

#4 robalcfg

robalcfg
  • 495 posts

Posted 09 November 2009 - 08:18

Z tym przebił to bym nie przesadzał. Faktycznie jest mniejszy, ale jaką zrobili z niego pokrakę, to inna sprawa. Cieńszy jest dzięki temu, że go przydłużyli, przez co ma tą dziwną podstawkę. Zresztą sami zobaczcie, jak to wygląda w porównaniu do Macbook Air: Dell Adamo xps versus MacBook Air. No i ten 1,4 GHz, to śmiech na sali, jak na te czasy. Jakoś mnie to nie przekonuje, taki "chłyt" marketingowy, nic więcej. Na kolana to pewnie i wygodne ułożenie, ale praca przy biurku musi być wyjątkowo uciążliwa, z rękoma cały czas w powietrzu. No i to Dell, który z roku na roku, schodzi na psy.

#5 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 09 November 2009 - 08:19

na biurku pewnie tak, na kolanach...nie wiem. No subiektywnie Dell ładniejszy. Podstawka dzwina ale ten kąt klawiatury trzeba by w praktyce ocenić. W końcu biała Apple Keybord też pod pewnym kątem jest ułożona, w dodatku dość*wysoką ma niższą krawędź nie uważam jej za niewygodną. Wręcz przeciwnie lubię ustawić klawiatury pod katem, w końcu nie darmo klawiatury mają*nóżki ;)

#6 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 09 November 2009 - 08:34

Czyl otrzymujemy komputer ktory jest bardzo cienki - prawdopodobnie takz edosc lek. Czyli zrozumiale, ze komputer przenosny... Ja nie wiem jak Wy, ale 2.5h na bateri w komputerze ktory ma byc przenosny? A tak to, to nawet ladny :)

#7 darek

darek
  • 513 posts
  • SkądKraków

Posted 09 November 2009 - 08:44

Ale gdyby na laptopie było logo Apple zamiast Della to byście się podniecali jak małe dzieci na widok zabawek i słodyczy. Mi się laptop podoba, fakt dziwnie wygląda rozłożony, ale to zapewne założenia projektu, nie pracowałem, a nóż jest wygodnie.

#8 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 09 November 2009 - 08:48

Ale gdyby na laptopie było logo Apple zamiast Della to byście się podniecali jak małe dzieci na widok zabawek i słodyczy.

Mi się laptop podoba, fakt dziwnie wygląda rozłożony, ale to zapewne założenia projektu, nie pracowałem, a nóż jest wygodnie.



Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka z laski swojej?
Laptop z 2.5h bateria nie jest dla mnie laptopem. I tyle :)

Po za tym, zrobili dosc dziwna konstrukcje i szczerze mowiac jestem dosc sceptycznie nastawiony do takiego ukladu rak (w powietrzu). Musialbym popracowac przy czyms takim aby dac sie przekonac.
Wiec czy to dziwne, ze krytykuje sie cos co niby aspirue do dobrego lapka a z drugiej strony ani nie jest wydajne ani nawet nie wiadomo czy wygodne...

#9 Smoczy

Smoczy
  • 4066 posts
  • SkądRzeszów

Posted 09 November 2009 - 09:01

jeżeli juz kopia to napewno nie z japca tylko z Sony Vaio oni pierwsi zastosowali taką klawiature :)


Sony i Apple stosują klawiatury od tego samego producenta,wiem to od znajomka z Sony,mi się nie podoba,wygląda jakoś dziwnie...

#10 janhalb

janhalb
  • 937 posts

Posted 09 November 2009 - 09:12

Ale gdyby na laptopie było logo Apple zamiast Della to byście się podniecali jak małe dzieci na widok zabawek i słodyczy.


No właśnie to samo chciałem napisać :-)

Laptop z 2.5h bateria nie jest dla mnie laptopem.


Zwróć uwagę, że to "tańsza wersja", w tekście jest o tym, że można też kupić z baterią trzymającą 2X dłużej.


Po za tym, zrobili dosc dziwna konstrukcje i szczerze mowiac jestem dosc sceptycznie nastawiony do takiego ukladu rak (w powietrzu).


A ja wszystkie klawiatury (łącznie z Apple Alu, na której pracuję na co dzień) ustawiam pod większym kątem (nawet specjalną podstaweczkę sobie w tym celu wmyśliłem :lol: ) - więc naprawdę "de gustibus...".

#11 robalcfg

robalcfg
  • 495 posts

Posted 09 November 2009 - 09:34

Ale gdyby na laptopie było logo Apple zamiast Della to byście się podniecali jak małe dzieci na widok zabawek i słodyczy.
(...)

Nie przesadzaj. Wiecznie ten sam tekst, w każdym temacie, ktoś musi strzelić. Jesteś na forum związanym z produktami Apple, w tematach masz do czynienia głównie z rozwiązaniami Apple, więc się nie dziw, że spotkasz się z takimi opiniami. Tobie akurat się ten model podoba i najwyraźniej nie jesteś wielkim fanem rozwiązań Apple. To jednak, nie daje Ci uprawnienia, żeby w taki sposób obrażać innych. Nie Tobie oceniać, czy wyrażone opinie są słuszne, bo każdy ma swoje zdanie. Twoje domniemania, mało mnie interesują, więc na drugi raz pomyśl co napiszesz. Nie jestem zagorzałym fanem Apple, jak ktoś mi podsunie lepsze rozwiązanie, to z chęcią na nie przystanę. Jak Ci się nie podoba, że ludzie tutaj są zwolennikami rozwiązań Apple, to polecam odwiedzać fora, które nie są ukierunkowane na jedną markę. Przedstawiłem jasne argumenty, podpierające moją wstępną ocenę produktu, więc daj sobie spokój z tym trollowaniem.

#12 molsar

molsar
  • 360 posts

Posted 09 November 2009 - 09:50

waszytko jedno jakby wygladal, moze byc i cieki jak kartka papieru bo i tak to tylko PECET :] heheh

#13 virgin71

virgin71



  • 12562 posts
  • SkądWrocław

Posted 09 November 2009 - 09:55

przepraszam was, ale...
za $1799 mamy w MBA:

2.13GHz Intel Core 2 Duo processor with 1066MHz frontside bus
2GB Memory
128GB solid-state drive1
NVIDIA GeForce 9400M graphics
5h bateria

Natomiast Dell w tej cenie proponuje nam Adamo:

1,4-gigahercowy procesor Intel Core 2 Duo
4 GB pamięci RAM
układ graficzny GMA 4500
128GB ssd
2,5h bateria


Pomimo, że sam komputer jest IMHO piękny i bardzo cienki (dlaczego taki ciężki??=), to jednak nie wiem jak z funkcjonalnością, przez udziwnienie otwarcia (dzięki temu zaoszczędzili na rozmiarze). Nawet komentarze PCtowców są niepochlebne jeśli chodzi o design.
Komputer prawdopodobnie nie jest dobry na "lap" tylko na "desk", więc bardziej desk-top, nic lap-top... ale tego nie wiem.

Poza RAMem (i drugim portem USB!!) komputer wszystko ma gorsze niż MBA w tej cenie, przy czym jeśli chodzi o procesor, to jest przepaść!

właśnie wygooglałem moi drodzy największą wadę adamo... FSB 800MHz!! kpina, szczególnie, że chcą to porównywać do MBA...

#14 netruner

netruner
  • 564 posts
  • SkądKraków

Posted 09 November 2009 - 10:04

Ciekawe co się stanie jak bardziej się oprzesz na tą klawiaturę. Mam nadzieje że gwarancja to będzie uwzględniała.

#15 zbieraj

zbieraj
  • 1016 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 09 November 2009 - 10:06

Virgin, szkoda, że nie ma już punktów pod profilami - za całą wypowiedź bym Ci dodał +1 :). Dla mnie jedynie istotne jest to, że jednak i MBA doczekał się (jakiejkolwiek) konkurencji. Jak się sytuacja rozwinie, to Apple znowu nas zaskoczy jeszcze nowszym produktem :). Innymi słowy - bez konkurencji, nie ma rozwoju. Mi się marzy wprowadzenie holograficznych netbooków... E tam, mogę sobie te jeszcze z 10 lat poczekać :). Technologia jest, teraz pytanie kto pierwszy wykorzysta je w komputerach osobistych...

#16 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 09 November 2009 - 10:07

moment moment szczerze to gdyby to było apple to byśmy usłyszeli: a gdzie napęd cd? a czemu taki dziwny kształt? display port? a gdzie dvi i vga? 2,5 h na baterii? 1,4 GHz? jak zwykle wpakowują stare procesory i liczą jak za złoto? GMA 4500? kpina! tylko 2 USB!? fajny patent z otwieraniem, ale nie wart ceny może i cieńszy ale konkurencja ma po prostu mniejszy zgapił to i tamto etc. etc. pozdrawiam ;) ogólnie - ciekawy, ale większy od Air'a a patent z otwieraniem jest naprawdę ciekawy wygląd - hm, musiałbym na żywo - nie jestem przekonany do takiego kształtu

#17 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 09 November 2009 - 10:16

a ponoć*nie patrzymy na cyferki ;) swoją drogą*żyłem w przekonaniu że to forum nie jest forum zwolenników Apple a zwykłych użytkowników... Virgin masz rację, Dell nie popisał się, poza grubością*laptopa niczym szczególnym. Zapewne tak niskie taktowanie to wybór niższej temperatury. Widocznie na 10mm grubości nie da się*za bardzo odprowadzić*temperatury z wyżej taktownych procesorów, a to duży błąd konstrukcyjny i przerost formy. Zrobić*komputer cienki dla sztuki można traktować*jako prototyp, jednak powienien jeszcze posiedzieć*na deskach kreślarskich, gdzie powinni porpacować*nad wyższym taktowaniem. Szkoda. Zastanawiam sie*jak pracuje na nim 64bitowa Siódemka. Jednak nawet o ile system działa sprawnia to nowoczesne programy mają poważne wymagania, często nieadekwatne do możliowści i nie wiem jak 1.4GHz sobie poradzi w codziennej pracy. Z trzeciej strony...nasze procecory chyba niezbyt często wchodzą na 100% na obu rdzeniach. Tak czy inaczej , może i cikawe i tylko jako ciekawostkę*można to rozpatrywać. Mniemam że Dell ma słabo opracowane chłodzenia, podstawka....może i wygodna, może i nawet praktyczna...ale wytrzymałość to inna sprawa. Powinni zostawić*to jako ciekawostkę, na finalny produkt to zdecydowanie za wszcześnie i jeżeli będą*problemy z wytrzymałością*podstawki to będzie to większa kpina niż Apple kiedykolwiek zgotowała swoim użyszkodnikom.

#18 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 09 November 2009 - 10:26

na 1.4 GHz bym szczerze mówiąc nie patrzył, bo to ma być też raczej dodatkowy komputer, a nie komputer do pracy w 3DS'ie ;] Pytanie tylko jak Win 7 będzie działał mając takie zasoby bo na moim netbooku, to procesor często potrafi wskakiwać na okolice 100% (ale nie jest też dwurdzeniowy, no i Windows przez to 32 bitowy) jednak chyba jakieś testy robili więc...

#19 feuerfest

feuerfest
  • 3417 posts
  • SkądMonachium, DE

Posted 09 November 2009 - 10:29

Mam nadzieje ze nie beda tego reklamowac jako pogromcy MBA. Bo juz widac ze skonczyloby to jak te wszystkie iphone-killery :P

#20 virgin71

virgin71



  • 12562 posts
  • SkądWrocław

Posted 09 November 2009 - 10:45

Pamiętajcie też, że FSB 800 to już bardzo stara technologia, także pomimo, że są tam 4GB ramu, to jest to DDR2, a nie 3, więc RAM strasznie traci na wydajności również. Atom dual core 1,66GHz na FSB667, 2GB ram pozwala na komfortową pracę w świeżym win7. Po zainstalowaniu antywira+ OO, komputer zaczyna długo myśleć i praca jest, ale nie komfortowa. Spodziewam się podobnych wrażeń na c2d 1,4@800, pomimo zwiększonego ramu... Jak na bardzo wysoką cenę (podstawowy MBA to już tylko $1500, a Apple ma jeszcze zniżki studenckie itp.) to komputer jest niewymiernie słaby - taka moja opinia.

#21 rafaello87

rafaello87
  • 403 posts
  • SkądBielsko - Biała

Posted 09 November 2009 - 10:50

ktoś wcześniej napisał o pojemniejszej baterii za dopłatą. Z moich obserwacji wynika, że większa bateria zawsze wystawała z tyłu laptopa(w PC). Wiecie jak jest w tym przypadku??

#22 jaco88

jaco88
  • 781 posts

Posted 09 November 2009 - 11:03

moze lepiej jak by zrobili matryce 10" wtedy był by to mega mały i mega cienki netbook a w takim nie wyamga się np. duzej mocy obliczeniowej a mniejsza matryca była by mniej energo-chłonna i wyłuzył by się czas pracy na baterii :)

#23 emigrant

emigrant
  • 2397 posts
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Posted 09 November 2009 - 13:53

moment moment
szczerze to gdyby to było apple to byśmy usłyszeli:
a gdzie napęd cd?
a czemu taki dziwny kształt?
display port? a gdzie dvi i vga?
2,5 h na baterii?
1,4 GHz? jak zwykle wpakowują stare procesory i liczą jak za złoto?
GMA 4500? kpina!
tylko 2 USB!?
fajny patent z otwieraniem, ale nie wart ceny
może i cieńszy ale konkurencja ma po prostu mniejszy
zgapił to i tamto

etc. etc.
pozdrawiam ;)


Haha dokładnie tak by było. Przcież tak było z rev A a co najśmieszniejsze ci co najwięcej brzechali na Aira później go kupili, nie będę pisał nicków kto, ale są tu tacy :).
W styczniu wyjdzie nowy Air bo musi wyjść i znów będzie to samo pewnie, ale mam już przygotowane materiały na tych co brzechali i później kupili Aira. Jak zaczną w styczniu znów brzechać to podsunę im ich własne posty z przeszłości. :)

ps. ten dell to jakaś pomyłka. To już zdecydowanie wolę ten poprzedni model Adamo.

#24 luck1985

luck1985
  • 924 posts
  • SkądPoznań

Posted 09 November 2009 - 15:00

Z tym przebił to bym nie przesadzał. Faktycznie jest mniejszy, ale jaką zrobili z niego pokrakę, to inna sprawa. Cieńszy jest dzięki temu, że go przydłużyli, przez co ma tą dziwną podstawkę. Zresztą sami zobaczcie, jak to wygląda w porównaniu do Macbook Air: Dell Adamo xps versus MacBook Air. No i ten 1,4 GHz, to śmiech na sali, jak na te czasy. Jakoś mnie to nie przekonuje, taki "chłyt" marketingowy, nic więcej. Na kolana to pewnie i wygodne ułożenie, ale praca przy biurku musi być wyjątkowo uciążliwa, z rękoma cały czas w powietrzu. No i to Dell, który z roku na roku, schodzi na psy.



Dell schodzi na psy? A apple ?

Jakby Dell pokazal magic mouse, byly by podobne txt i w ogole masakra jakas ,niski profil , nie wygodne -nkt nie mial w rece , ale juz bym czytal , ze nie wygodna.
Ale juz pare oosb zwrocilo na ten fanboyizm uwage ;]

#25 robalcfg

robalcfg
  • 495 posts

Posted 09 November 2009 - 15:26

Dell schodzi na psy? A apple ?
Jakby Dell pokazal magic mouse, byly by podobne txt i w ogole masakra jakas ,niski profil , nie wygodne -nkt nie mial w rece , ale juz bym czytal , ze nie wygodna.
Ale juz pare oosb zwrocilo na ten fanboyizm uwage ;]

Następny, ręce opadają...
W pracy mam do czycznienia z Dell'ami, w domu stawiam na Apple. Oceniam wg własnych doświadczeń. Daj innym mieć swoje zdanie, na ten temat i przestań klepać o fanboy'ach, bo to standardowy argument wszystkich, którym argumentów brak.
Swoją drogą, to nie ja mam w avatarze logo Apple...




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users