Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przeinstalowć system ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 kar123

kar123
  • 6 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 18:13

Witam Niedawno dostałem macbook`a model A1278 (wymiana sprzętu w firmie). Tylko jest problem bo chciałbym przeinstalować system bo pełno w nim jakiś śmieci. Tylko problem tkwi w tym że nie mam do niego żadnych płyt ani z systemem ani ze sterownikami. Dodam że jest to moja pierwsza styczność z makiem i kompletnie nie wim jak sie do tego zabrać. Czy mogę poprostu zainstalować windowsa bez leoparda (króry teraz jest zainstalowany) i skąd wziąść sterowniki ?? Dzięki za pomoc

#2 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 18:16

Możesz zainstalować tylko windows, sterowniki do Visty i XP znajdziesz na stronach Apple. Do Win7 będą później, ponoć w tym roku jeszcze. A jakbyś jednak chciał Mac OS X spróbować to jest on częścią tego komputerem, zapytaj tych co ci go dali o płytkę z systemem. Aha, jeszcze jedno, Windows XP musi być co najmniej z wbudowanym SP2.

#3 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 listopada 2009 - 18:30

Jak byś miał tego mac'a uczciwie to nie mialbys takich problemów.

#4 kar123

kar123
  • 6 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 18:35

Ze go dostałem to dla ciebie jest nie uczciwe :confused: O Polsko wszędzie ta ludzka zawiść

#5 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 18:40

W sumie to najlepiej jak kupisz sobie najnowszy system 10.6 Snow Leopard i jeśli stary miał licencję na leoparda 10.5 to wszystko będzie legalne, w porządku itd. a cena to ok. 129 zł. Pozdrawiam

#6 kar123

kar123
  • 6 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 18:56

W sumie to wolałbym zainstalować Windowsa. Patrzyłem na stronce Apple ale nie moglem znaleść sterowników do windowsa. A w szukajce tez nic nie wyskakuje

#7 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 listopada 2009 - 19:00

sterowniki są na płycie z systemem w necie musisz ich na własną rękę szukać albo poproś osobę, która ci dała laptopa żeby ci dała do niego również płytki - to raczej nie powinien być wielki problem

#8 kar123

kar123
  • 6 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 19:26

Już pytałem o płytkę do tego kompa ale szanse na jej znalezienie są niestety bliskie zeru :sad:

#9 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 19:37

Myślałem że w tym są również te sterowniki:
Apple - Downloads - Application Updates - Boot Camp Update 2.1 for Windows XP

Jeśli nie to nie wiem skąd je ściągnąć.

#10 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 01 listopada 2009 - 19:43

Postawić windowsa na kompie Appla - barbarzyństwo i herezja!!!! Masz jeszcze szanse na rozgrzeszenie - kup, skombinuj oryginalny system do tego kompa. (skombinuj= rozpoznaj z czym byl kupiony i taki system skombinuj, nie inny) Zapewniam, ze powrot do windowsa zdecydowanie si odwlecze, nawet do "nigdy". Zdecydowanie sie oplaca. Tak będziesz mial dziwadło, ni to mak, ni to piec. Szkaradzieństwo!

#11 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 01 listopada 2009 - 19:52

1. Idziesz do sklepu i kupujesz Snow Leoparda kosztuje GROSZE w porównaniu z siódemką mikrosyfu. 2. Wkładasz płytkę z Snow Leopardem i uruchamiasz instalator. 3. Jak masz jedno oko i ucho i do tego jesteś niepełnosprawny umysłowo to i tak uda Ci się zainstalować system. To wszystko - nie istnieje problem sterowników czy directx'ów Zainstaluj sobie jeszcze VLC Media Player. Resztę - znaczy wszystko ZNAJDZIESZ na tym forum... szukaj.

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 listopada 2009 - 19:57

yahol - bez przesady głupotą to by było gdyby go kupił i chciał tylko windowsa mieć na nim a tak... z drugiej strony - jak już się ma to głupio nie spróbować chociaż

#13 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 20:02

Jak już padło VLC w tym wątku do dodam że pod Snow Leopardem nowe VLC 64-bitowe ma problemy z polskimi znakami w napisach. Ja wróciłem do starszej 32bitowej wersji VLC 1.0.1 i działa ok. Dodam że sprawdzałem najnowszą stabilnoą wersję chyba 1.0.2 jak i najnowsze nightly builds i w obu są problemy z polskimi znakami.

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2009 - 03:31

Ja mam 1.0.2 i działa bez miauknięcia, łącznie z poprawnym wyświetlaniem napisów.

#15 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 02 listopada 2009 - 12:14

Ja mam 1.0.2 i działa bez miauknięcia, łącznie z poprawnym wyświetlaniem napisów.


To ciekawe, u mnie nie, nie od razu te napisy się krzaczą ale po chwili oglądania dopiero, gdzieś około po 10-20 sekundach, zresztą w innych wątkach na tym forum ludzie też mieli podobne problemy także coś w tym musi być.

#16 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2009 - 12:36

Postawić windowsa na kompie Appla - barbarzyństwo i herezja!!!!


Steve Jobs by się mocno zdziwił. Apple od dawna chwali się w reklamach, że na intelomakach można zainstalować Windows i nawet ułatwia migrację, rozwijając Bootcamp. A ile kasy płynie od windowsiarzy, co kupują maki ze względu na ładny wygląd… (i w pakiecie Mac OS, którego w ogóle nie potrzebują!)

Mac jest dziś takim odpicowanym pecetem, na którym można zianstalować prawie wszystko. Nie odbieraj ludziom prawa wyboru.

#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2009 - 13:03

E no, może 'barbarzyństwo' i 'herezja' to nieco za mocne słowa, ale rozumiem ideę - jak ktoś chce komputer pod Windowsa, inne rozwiązania są po prostu tańsze - mocno tańsze.

#18 kar123

kar123
  • 6 postów

Napisano 02 listopada 2009 - 16:23

Reasumując mam dwie opcje albo zakupić Leoparda.Szczerze nie jestem expertem (co chyba widać, bo i nie każdy nim jest i nie każdy musi nim być, bo po to sa np. takie fora żeby poradzic sie mądrzejszych) ale wolał bym windowsa bo mam już większe doświadczenie w pracy z tym systemem i mi tam pasuje. Tak więc jak sformatuję dysk i zainstaluje windowsa powiedzmy XP sp2 to sterowniki sa w zawarte w tym bootcamp mam racje czy się mylę ??

#19 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopada 2009 - 16:24

sterowniki są na płycie z systemem

w necie musisz ich na własną rękę szukać



#20 kar123

kar123
  • 6 postów

Napisano 05 listopada 2009 - 23:37

A czy moge poprostu sobie sciągnąc z netu Leoparda np. z rapida i go zainstalowac czy to bedzie działało bez problemu ??? A potem przez tego bootcampa zainstalowac XP czy Vistę ???

#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 listopada 2009 - 02:04

Możesz, ale tylko taką wersję, jaka była dostarczana z Twoim komputerem.

#22 Bestian

Bestian
  • 17 postów
  • Skądz piekła rodem

Napisano 07 listopada 2009 - 02:32

Podlacze sie pod temat. Mam takowy problemik. Moj ojciec ma Macbooka PRO zkonca 2006r. (2,16; 1Ghz; 120GB, ATI) na nim jest TIGER. Chcielismy zainstalowac Snow Leo ale sie okazalo, ze nie mozna zrobic updatu tylko trzeba kupic BOXa. Nie mam tyle kasy wiec odpada. A nie chce piracic MACA bo sie na tym nie znam. Mialem zainstalowany na tym MACu WIN XP przy pomocy BOOT CAMPA 1,3b. Licencja jak oczywiscie wszyscy wiedza wygasla i moge sie teraz podetrzec. W miedzyczasie usunalem WIN XP bo Ojciec byl niepowazny i siec domowa miala wiecej wirusow niz dupa azjatyckiego kurczaka... Trwalo to jakis czas i teraz on by chcial na swoim booku WIN 7 a ja bedac glupi powiedzialem mu, ze sie da. Tylko dzis przeczytalem komunikat, ze na tym modelu nie ma wsparcia dla teg systemu. I tu zaczyna sie moje pytanie (w paru czesciach). 1. Udalo mi sie znow zainstalowac RECZNIE WIN XP ale oczywiscie nie mam sterownikow ERGO gdzie je moge znalezc (wszystkie strony jakie probowalem maja juz wygasle linki) 2. Czy moge zainstalowac jednak WIN 7 i czy ktos wie gdzie beda do tego sterowniki (wiem, ze nie ma oficjalnego wsparcia jeszcze. 3. Probowalem zainstalowac WIN 7 dzis, ale podczas instalacji daje mi do wyboru jedna z dwuch (NIEWIDOCZNYCH poza numerkami opcji) i kaze sie zdecydowac. Problem w tym, ze nie dziala ani klawiatura booka ani ta bezprzewodowa po USB. Ktos cos rozumie ??? To tyle na razie.... Dobranoc.

#23 Korek

Korek
  • 32 postów

Napisano 25 listopada 2009 - 01:02

Sterowniki są na płycie z leopardem , spróbuj zassać boot campa ,wydaje mi się że na płycie oryginalnej właśnie tam są instalowane drivery P.S zainstaluj sterowniki przed instalacja service packa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych