Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana wielkości partycji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#26 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • 110 postów

Napisano 04 listopada 2009 - 16:27

Rozmawalem dzis z gosciem z firmy, gdzie kupilem imaca. Jest informatykiem. I dowiedzialem sie od niego, ze windows zastrzegl sobie pewne prawa. Tj. ze nie mozna na komputerze z maca zainstalowac windowsa na dysku wiekszym niz 30gb. to znaczy ze maksymalna wielkosc dysku (bootcampa) Windowsowego to 30gb,a reszte przeznaczyc trzeba na Mac OS. Czy to prawda? Co o tym sadzicie? Byc moze to jest powod dla krotego nie dziala mi system windows?

#27 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 04 listopada 2009 - 16:51

Rozmawalem dzis z gosciem z firmy, gdzie kupilem imaca. Jest informatykiem. I dowiedzialem sie od niego, ze windows zastrzegl sobie pewne prawa. Tj. ze nie mozna na komputerze z maca zainstalowac windowsa na dysku wiekszym niz 30gb. to znaczy ze maksymalna wielkosc dysku (bootcampa) Windowsowego to 30gb,a reszte przeznaczyc trzeba na Mac OS. Czy to prawda? Co o tym sadzicie? Byc moze to jest powod dla krotego nie dziala mi system windows?


Pierwsze słysze.
Myślę, że gdyby tak było to niedałoby sie w Bootcamp Assistant ustawić partycji >30gb..
Sam mam teraz Windows7 postawione na partycji 40gb, a mój kumpel miał XP (teraz Vista) na 60gb.

#28 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 04 listopada 2009 - 17:19

Zbitka informacji, do tego pomieszana :)
32 GB to limit dla partycji FAT32. (zaznaczony na bootcampie)
Windows nie potrafi formatowac wiekszych partycji na FAT.
NTFS nie ma takich ograniczen.

I druga:
Bootcamp domyslnie (o ile mnie skleroza nie myli) formatuje w FAT32,
- i w jednym i wdrugim przypadku, tzn. przy 32 i przy wiekszej pojemnosci dla windowsa, trzeba ponownie sformatowac dysk instalatorem.

Moze ci nie dzialac, jezeli dysk nie jest porawnie zamontowany (sformatowany) blad dysku!

#29 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2009 - 17:23

Gość "jest informatykiem", szacun.

#30 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • 110 postów

Napisano 04 listopada 2009 - 17:53

32Gb to maksymalny rozmiar dla Bootcampa, jeśli mamy w planie korzystanie z funkcji przenoszenia danych pomiedzy windowsem a macem. Jeśli natomiast nie interesuje nas ta opcja to nie ma najmniejszych ograniczeń. Zgadza się?

#31 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2009 - 07:22

Nie. To maksymalny rozmiar partycji FAT, tylko i wyłącznie.

#32 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 05 listopada 2009 - 07:53

Gość "jest informatykiem", szacun.


Krótkie i treściwie podsumowanie tegoż informatyka ;). Szacun.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych