Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

TypeTrainer4Mac uczy bezwzrokowego pisania po polsku!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 listopada 2006 - 18:12

No więc jest wreszcie pierwszy makowy program uczący pisać bezwzrokowo w klawiaturze programisty, czyli, po ludzku mówiąc, z altami. TypeTrainer4Mac Ale uwaga, uwaga, wymaga instalacji poprawionej klawiatury programisty, bo ta z systemu jest zepsuta, i z zacnym TypeTrainerem nie robi. Poprawiona klawiatura jest zawarta w folderze programu, instalujcie więc, i uczcie się, czas już najwyższy skończyć z tym dziobaniem dwoma palcami w klawiszki...
Program nie jest co prawda przetłumaczony (wkrótce pojawi się polski manual), bo się na tłumaczeniu programów nie znam, jak ktoś się zna, Heidi na ten przykład, może z Autorem programu pogadać, i przetłumaczyć, ot, co.
Porada: jeśli kto chce się uczyć na wesoło, niech poszuka utworów niejakiego Barańczaka, poety, pt. mankografy. Owe mankografy są np. dołączane do pecetowego programu nauki do pisania Mistrz Klawiatury... :D
  • Psychopulse lubi to

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 14 listopada 2006 - 19:11

a na dodatek freeware! już odpalam :D

#3 klakier

klakier

    The Man That Walks Alone


  • 1 327 postów
  • SkądPiła, Poland

Napisano 14 listopada 2006 - 19:28

wof ale sier namachalem :D no niezle niezle ale niestety to tylko taki tester szybkosci bardziej nizli program do pomocy szybkiego pisania jak to na windzie jest typemaster czy jakos tak, a szkoda bo po odpaleniu zapowiadal sie fajnie

#4 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 14 listopada 2006 - 19:39

Niom, zapowiadał się fajnie... ALE: 1.) nie ma modułu treninowego, uczącego (przedstawienie ustawień palców) 2.) NIE MA TEKSTÓW. To podstawowa wada. Na zlepkach liter nauka jest chyba mniej efektywna, a już na pewno nudna. 3.) nie ma urozmaiceń - przez cały czas klepiesz tekst - nie ma gierek, nie ma różnych rodzajów zadań (zlepki liter, opowiadania, wiersze, specjalnych ćwiczących konkretne umiejętności...) 4.) nie ma statystyk. Jak dla mnie jednak odpada... Nadal bezkonkurencyjny pozostaje Mistrz Klawiatury spod Windows...

#5 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 listopada 2006 - 20:47

W ostatnim zdaniu tekstu zasugerowałem Wam, mackontenctwo, skąd wziąć znakomite ćwiczenia. TT pozwala wgrać dowolny plik tekstowy. Oczywiście, że nie udzielę odpowiedzi na pytanie, czy wspomniane mankografy Barańczaka są dołączane do demo programu Mistrz Klawiatury, więc... jazda do roboty. Co do gierek, no to cóż, TT uczy pisać, a przy gierkach to se możeta chłopy pazurki obgryzać, a nie naukę uskutecznić. Ot, co. Co do przestawienia palców, to chyba jednak ma. Paluszki są ponumerowane, od kciuka (1), do małego (5). Trza się ino pogapić. Co do statystyk, to są one zapisywane w pliku tekstowym po każdej sesji. Na biurku. Dosyć szczegółowe.

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 14 listopada 2006 - 21:49

Ano racja... chciałem od razu wypróbować i nie doczytałem do końca ;)

#7 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 listopada 2006 - 21:55

No. Program jest naprawdę OK, bo nie przebajerowany, robi tylko to, co trzeba. Autor powinien nieco jeszcze przemyśleć interfajans, ale i tak, jak na donationware, jest w porządku. Moja 9-letnia córka chwali, a to jest -- rzecz jasna -- najlepsza rekomendacja :D

#8 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 14 listopada 2006 - 22:13

W mordę. Ale ciężko pisać. Jak się pozbyć starych nawyków? :) Chyba będę musiał ćwiczyć ze 3h dziennie przez 2 lata, żeby sobie z tym poradzić :)

#9 karakuli

karakuli
  • 32 postów

Napisano 16 listopada 2006 - 09:13

Witam! Program bardzo dobry ale mam problem - gdzie się ustawia lekcje? Ciągle mam te same litery. I co do statystyk - bardzo fajne, tylko brak ilości popełnionych błędów. Ale wogóle to tego szukałem. --- karakuli

#10 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 16 listopada 2006 - 13:12

Naciśnij guzik Select. Z szuflady z literkami wybierz te, które chcesz ćwiczyć. Albo -- otwórz TextEdita, tam napisz sobie lekcję, zapisz plik i wrzuć go do okna programu (tam, gdzie jest napisane, by wrzucić plik :D). Ta druga droga pozwala Ci ćwiczyć umiejętności na dowolnych tekstach, z przemowami prof. Geremka włącznie...
  • karakuli lubi to

#11 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 listopada 2006 - 15:41

O, super! Już zasysam - na pewno się przyda, bo na windzie jakoś nigdy nie miałem na to czasu ale trzeba wreszcie skończyć z pisaniem z oczyma wlepionymi w klawiature zamiast w ekran ;)

#12 karakuli

karakuli
  • 32 postów

Napisano 17 listopada 2006 - 11:28

Dziękuję

Naciśnij guzik Select. Z szuflady z literkami wybierz te, które chcesz ćwiczyć. Albo -- otwórz TextEdita, tam napisz sobie lekcję, zapisz plik i wrzuć go do okna programu (tam, gdzie jest napisane, by wrzucić plik :D). Ta druga droga pozwala Ci ćwiczyć umiejętności na dowolnych tekstach, z przemowami prof. Geremka włącznie...


Faktycznie. A polskie czcionki też z tekstu? Bo wybrać się chyba nie da. Ale wogóle super. Uczę w szkole i do tej pory miałem problem z programem na maca do uczenia pisania. Teraz jest świetnie. Żeby jeszcze statystyki zapisywał na moim biurku ;-)
---
karakuli

#13 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 listopada 2006 - 11:33

żeby się jeszcze klawiatury tak w panterze nie przełączały...

#14 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 grudnia 2009 - 11:59

o spoko, przyda sie :-) widze ze odswiezylem watek o jakies 3 lata hehe




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych