Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SKProduct i problem z priceLocale


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 21 października 2009 - 22:47

Probuje wlasnie rozgryzc 'in app purchases', wszystko ladnie/pieknie :) do momentu kiedy chce uzyskac kwote za produkt. Postepuje wedlug wytycznych Apple, pobieram cene i chce ja miec w formie kwoty dla danego sklepu. NSNumberFormatter *numberFormatter = [[NSNumberFormatter alloc] init]; [numberFormatter setFormatterBehavior:NSNumberFormatterBehavior10_4]; [numberFormatter setNumberStyle:NSNumberFormatterCurrencyStyle]; [numberFormatter setLocale:product.priceLocale]; NSString *formattedString = [numberFormatter stringFromNumber:product.price]; ale pojawia sie problem (ewidentna wina Apple :) - jak zwykle nie zauwazylo Polski i innych krajow w ktorych nie ma 'prawdziwego' appStore) a mianowicie w polskim AppStore kupuje sie w Euro, a priceLocale oczywiscie pokazuje pl_PL czyli w zlotowkach i zamiast np. "0.99 E" dostaje "0.99 zl" co jest bardzo mylace. Oczywiscie nie jest to tylko w polskim sklepie, a po przegooglowaniu okazuje sie ze jest jeszcze pare innych krajow (np. indie :). gdzie wystepuje podobny problem. Na forum developerskim tez nie ma nic (oprocz zapytan innych:). moze ktos ma pomysl jak to obejsc ? (oprocz oczywiscie calkowitego zrezygnowania z pokazywania waluty, co jest planem B, jak nic innego nie wymysle :)

#2 MrBo

MrBo
  • 58 postów
  • SkądBallincollig, Irlandia

Napisano 22 października 2009 - 08:54

Zrob lokalna lookup table z warunkiem na panstwa w ktorych rozliczenie jest robione w innej walucie.

#3 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 22 października 2009 - 10:22

no tak, tylko ja nie wiem o wszystkich panstwach w ktorych wystepuje ten problem. bardziej myslalem o sposobie zeby sprawdzic w ktorym regionie dokonywany jest zakup...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych