Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podcast MyApple Odcinek #6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 kwietnia 2006 - 00:43

Sponsorem tego odcinka jest MacBook PRO.
W tym epizodzie podcastu MyApple znajdziecie m.in:

- drugi odcinek historii Apple (odcinek cyklu) - prowadzi Code
- wywiad z jednym z pierwszych posiadaczy MacBook?a PRO w Polsce, Pawłem Tkaczykiem, o ?Apple i nie tylko? (słychać wkurzający wiatraczek z mojego komputera, zapomniałem przełączyć źrodła dźwięku, ale da się sluchać ), link do jego atykułu Windows i MacOS X na MacBook Pro ? moje boje
- Grzegorz Wolański opowiada o NewsTickerze i TextWranglerze ( jego email to: grzegorz [małpa] wolanski [kropka] name)
- Krzysztof Burak o wrażeniach z giercenia na MacBook?u PRO ( grał w Battlefield 2 )
- nasza podcastowa automatyczna sekretarka - nagraj się

Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy nagrali dla nas materiał

Nasz email: podcast [at] myapple [dot] pl

Muzyka wykorzystana to:
Transfuzjon - utwory "Złodziej" oraz "Remix"

Ściągnij

#2 db

db
  • 771 postów

Napisano 20 kwietnia 2006 - 08:35

Wielkie dzięki za tego Podcasta, naprawde bardzo pozytywnie :) Wyjaśnił mi sporo niejasności co do MacBooka :wink:

#3 krysia

krysia
  • 20 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 kwietnia 2006 - 12:05

Przemion, z każdym odcinkiem coraz lepiej. Jeśli można prosić to w wywiadach staraj sie mówić głośniej. Szóstki słuchałam na szufelce spacerująć po mieście i ruch uliczny często wycinał mi twoje pytania. A troche głupio co chwila dawać głośniej i ciszej.
Pozdrowienia. Czekam na siódemkę.

#4 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 20 kwietnia 2006 - 18:21

A troche głupio co chwila dawać głośniej i ciszej.

Dokładnie, to rzecz nad którą warto by było popracować ;)
Czasami musiałem pogłaśniać, żeby usłyszeć słowa Przemiona czy Code a potem jak mnie uderzyła muzyka... ;)

#5 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2006 - 19:32

Pomysł z wywiadem jest doskonały. Więcej takich :)
Świetnie się tego słucha, gratuluję i pozdrawiam.

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 kwietnia 2006 - 20:07

Dziękuje wam bardzo serdecznie za komentarze (chyba będe teraz zakładał wątki równolegle na forum, aby uzyskać więcej komentarzy, bo to stymuluje do dalszej pracy - jak słuchacie innych podcastów i lubicie je, to wejdźcie na ich stronę, napiszcie emila, cokolwiek, o tym sie zapomina często, ale tylko dzięki słuchaczom takie inicjatywy istnieją). Na stronie podciasta też można zostawiać komentarze :D

Co do poziomów nagrania, ech dałem ciała, ale się poprawię. To istotne, mnie też to irytuje, gdy zmieniane są poziomy nagrania.

Zaczynam sie zastanawiać coraz poważnej nad porządnym mikrofonem do nagrywania.... Znaczy już nad tym myśle od jakiegoś czasu, ale nie chce źle wydać kasy i tyle. Jak słyszeliście Code znacznie lepiej brzmi, i tak już będzie (zadziwiająca jest jakość mikrofonu wbudowanego w kamere, może za bardzo "zbiera" tło, ale jakóść do podcastu - SUPER!). Smai móżecie teraz porownać jakość dźwięku, dobry mikrofon i mikser - Grzegorz Wolański, sygnał z kamery to Code i Krzysztof Burak, a ja zwykła kamerka USB Logitecha. Tylko, że kamerka ~250 PLN, sprzęt Grzegorza około 1.000 PLN (ale móżna taniej, w granicach 500, za mikser, mikrofon, itp, jednak troszkę gorzej - chyba!, nie wiem na ile "troszke"), i kamery (to już różnie, ale pewnie powyżej 2.000 PLN. Znaczy mikrofon jakiś kupię i tak, (na kamere mnie nie stać), jednak nie wiem czy chce mieć ten mikser zakichany... (a porządnych testow mikrofonów USB nie znalazłem).

A pozatym, trzeba pracować nad "że, tak powiem", "yyyyyyy", i innymi "xxxxxxxxx" ;-)

A swoje makowe historyjki możecie nagrywać i przysylać nam :D

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 kwietnia 2006 - 13:35

Zdecydowanie polecam kamerę ;) Stosunek cena/jakość chyba nie do pobicia - a był to w sumie przypadek :twisted:

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwietnia 2006 - 19:50

ten odcienek podcastu myapple strasznie mi sie podobal, i z dzwiekiem chyba bylo lepiej i ogolnie tez ;) robicie postepy - gratuluje :)

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 listopada 2006 - 02:17

Komentarze

krismiszcz kwi 20th, 2006 at 1:45 pm
Super, kolejna dobra robota

Grzegorz Wolański kwi 20th, 2006 at 2:31 pm
Rozkręcamy się.

Ja już wyszukuje soft do zamówienia i zrecenzowania.

pawlik kwi 20th, 2006 at 9:20 pm
Świetne )

pawlik kwi 20th, 2006 at 9:34 pm
Hm, chciałbym jeszcze zaproponować jedną rzecz. Sam niestety nie jestem posiadaczem żadnego produktu Apple, jednak staram się swoją wiedzę nadrabiać czytając różne ?jabłuszkowe? serwisy, ale do rzeczy. Moglibyście trochę więcej mówić o ?cudach? Mac OS X? Chodzi mi o rozwiązania, które dla użytkowników windowsa/linuxa mogą wydawać się dziwne, zaskakujące, ciekawe, przydatne. Ot takie ciekawostki z jabłkowego systemu.

Michał kwi 22nd, 2006 at 6:08 pm
Kolejny dobry odcinek waszego podcastu. Jestem pod wrazeniem! Powalajaca jest teraz jakos dzwieku. Wreszcie czysto, bez zaklóceń. Brawo, jestescie najlepsi.

Jestem z Wami prawie od poczatku (od 2. odcinka) i ciagle czekam na nastepne odcinki!

Trzymajcie sie, nagrywajcie dalej!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych