Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podcast MyApple Odcinek #1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 listopada 2006 - 01:10

Nasz pierwszy podcast, chwilowo bez Code?a, bo obaj jesteśmy zabiegani. Przepraszam, za ?przyduszony? głos, jestem troszkę chory, ale leczę się podcastując.

Była mowa m.in. o:
- Windows XP on an Intel Mac, czyli ponad 11 tyś dolarów czeka?
- informacje o patentach Apple w zakresie ?urządzeń dotykowych? - link 1, link 2, link 3, link 4
- SheepShaver, to open-source emulator środowiska PowerPC, dla Intelomaców. Pozwala to na uruchomienie systemow od 7.5.2 do 9.0.4 na maszynach z procesorem Intel.
- pakiet iLife ?06 i wychwalany przeze mnie Garageband
- nowy polski podcast o Apple - AppleNews (może polączymy siły ?!)
- dane z noworocznego Keynote dotyczące sytuacji finansowej Apple
- oraz mowa o tym, że szukamy osób zainteresowanych współtworzeniem podcastu MyApple

Czekamy na Wasze kometarze, spostrzeżenia, uwagi (zwłaszcza audio).
Nasz email: podcast [at] myapple [dot] pl

Ściągnij

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 listopada 2006 - 01:12

Komentarze

Przemion lut 19th, 2006 at 1:07 pm
Komentarze przez przypadek byly zablokowane, tylko, dla zarejestrowanych użyszkodników. Odblokowałem możliwość zostawiania komentarzy.

Komentujecie, chwalcie, punktujcie za błędy i co tylko wam przyjdzie do głowy.

Pozdrawiam
Przemion

_sys lut 19th, 2006 at 1:49 pm
Mnie trochę przynudzały statystyki. Tu biliony, tu miliony . Panie, to podcast czy matematyka . Cieszy możliwość dosłania swoich wypociń co na pewno kiedyś uczynię (może nawet niedługo). Super sprawa ten myapplowy podcast.

A w Hochlandii pustki .

code lut 19th, 2006 at 5:26 pm
Dobra robota Przemion
Już wkrótce nagramy kolejny odcinek w którym i ja się poudzielam.

elrobsono lut 19th, 2006 at 5:58 pm
OK, podcast całkiem fajny Jak dla mnie troszkę za cicho, ale ogólnie jest dobrze. Przemion się czasami powtarza, ale jest to do zniesienia.

piotrek / savek lut 19th, 2006 at 7:31 pm
Całkiem fajnie Mi się podoba, chyba na dobre zaczynam słuchać podcastów mam już 2 w czytniku Pozdrawiam

Przemion lut 19th, 2006 at 8:20 pm
A i powiedziałem źle, ech?

Odnośnie sterowania - ?odsuwanie palców od siebie? to jest powiększenie (zoom in), w drugą stronę jest odrotnie oczywście. (dzięki YooYoo).

Dzięki za komentarze? postaramy się poprawiać ogólne wrażenie.

Pozdrawiam

code lut 20th, 2006 at 8:57 pm
Piszcie czego oczekujecie w następnych odcinkach.
Czy wolicie krótsze odcinki a częściej czy dłuższe ale za to rzadziej.

_sys lut 21st, 2006 at 8:10 pm
Wolimy dłuźsze częściej .

mekintosz lut 23rd, 2006 at 2:27 pm
?Z racji tego że prowadzi sam Przemion, z racji tego że troche??

Poza tym wpadek nie widze, super podcast, w dodatku moglibyście robić wywiady itp. z uzytkownikami maców i nie tylko na temat apple, a w przysszłości może jakis video podcast z recenzjami sprzetu itp. Ja tez wole dlugie podcasty, a narazie bede probowal wypocic cos na temat historii apple (dla mniej wtajemniczonych)

P.S. Mówi się ?aj lajf? czy ?i lajf? (to samo do imaca itp.) ?

code lut 23rd, 2006 at 9:24 pm
Się czyta ?aj lajf? po amerykańsku

Michał z Włocławka lut 27th, 2006 at 5:41 pm
Baaardzo fajny podcast. Po jego wysluchaniu (PMA-001) zmienila sie moja opinia co do Mac?ów. Kocham je! A jesli chodzi o wasz podcast: Bardzo profesjonalnie, od strony technicznej tez fajnie zrobione. Z zaciekawieniem sluchalem tego 40 min ?przemowienia? . Szczegolnie spodobala mi sie ta piosenka, ktora zostala odtworzona ?na chwile przerwy? . Prosze, podajcie mi jej tytul.

Dziekuje, trzymajcie tak dalej!
Wasza strone dodaje do ulubionych w IE i iTunes

Przemion mar 1st, 2006 at 2:55 pm
Piosenka to Frou Frou - Let Go

Michał z Włocławka mar 3rd, 2006 at 3:49 pm
Dziekuje!



#3 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 13 listopada 2006 - 11:17

A co to do DIABLA jest PMA-001! I reszta dziwnych numerkow. Wyglada jak numer katalogowy w bazie danych, a nie informacja. Skojarzylo mi sie z artykulami w Bazie Wiedzy Microsoftu, nie wiem czemu, hyhy.. Chyba ze jest to informacja wewnetrzna dla administratorow, to prosze ja filtrowac. Bo wyglada co najmniej nieelegancko, by nie powiedziec, nie-makowo. :)

#4 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 13 listopada 2006 - 11:42

PMA = Podcast MyApple ;)

#5 Jacklon

Jacklon
  • 148 postów
  • SkądŁódź / Sieradz

Napisano 13 listopada 2006 - 13:50

Podoba mi się podcast. Po pierwsze gratulacje za odwagę (ja tam chyba bym nie dał rady mając świadomość o ogromie odbiorców) oraz za przekaz merytoryczny. Mam pytanie lingwistyczne /zapis fonetyczny/: mówisz "AJ FOTO" (iPhoto), "AJ MUWI" (iMovie), "AJ DIVIDI" (iDVD) natomiast już "I LAIF" (eLive -> iLive) - tu chyba też powinno być "AJ" -> "I". Też usłyszałem "I BUK" -> czemu nie "aj buk"? Przepraszam jeśli sie nadmiernie czepiam - najmniejszych zastrzeżeń poza powyższymi nie mam. I jedno pytanie: Steve chwali sie jakimiś informacjami o giełdzie, ilości sprzedanych iPodów, muzyce w iTunes... Co to nas interesuje? Ja nie jeste wyznawcą Apple'a a jego użytkownikiem. Wiem, że jest jakieś podłoże marketingowe, ale czy naprawdę aż tak trzeba nas tymi danymi napychać?

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 listopada 2006 - 13:56

Spokojnie to są stare odcinki ;) Jestem w fazie przenoszenia tego do vB.

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 13 listopada 2006 - 13:56

Hehe, już zwracaliśmy uwagę na wymowę w innym wątku - w kolejnych podcastach jest lepiej ;)

#8 Jacklon

Jacklon
  • 148 postów
  • SkądŁódź / Sieradz

Napisano 13 listopada 2006 - 14:05

Właśnie zauważyłem, że są następne. Przepraszam za post bez wcześniejszego zagłębienia tematu. Tak powoli PMA mnie zaczęło nakręcać czy by czegoś z Krajowego tematu photo -> post processing. Gdzie się mogę dowiedzieć czy coś takiego już aby nie istnieje?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych