Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro ATI X1900 - Problem z instalacją Windy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 12 listopada 2006 - 00:32

Witam! A u mnie tak to wygląda(wygladało) - Mac Pro 3GHz z grafiką ATI X1900XT i (ważne w tym przypadku ACD 23'), najnowszy Boot Camp, wszysko zaaktualizowane, partycja dla Windy postawiona, gotów do instalacji, restart i dupa- czarny ekran. Sugestia serwisu - instalator Windy nie widzi monitora( choć pod PC-tem go widział przez pó roku...) - podpiąć grafikę pod "zwykły" monitor. Dzięki Bogu mam jeszcze starego poczciwego CRT, przepiąłem, jest!Wybrałem partycję do instalacji, kochany format C:, kopiowanie plików do instalacji na twardziela, restart i kolejna dupa - czarny ekran, ale dysk coś mieli, tyle ,że nie wiem( nie widzę ) co:/Dzwonię po ludziach, że podpiąć grafikę inną, bo ona nie pracuje może w tym trybie graficznym, w którym podajemy Windowsowi klucz produktu, nazwę użytkownika i przyszłe hasło administratora itd, itd...- niestety nie mam takiej możliwości, więc próbuję za ktorymś razem po restartach wpisywać klucz i dane w ciemno, klika razy sie coś udaje, ponieważ przy drugiom restarcie instalatora pojawia się obraz, instalacja jest na ukończeniu, teraz wystarcza podać hasło do zalogowania, tyle tylko, że nie wiem jakie, ponieważ nie udało mi się go ustalić "w ciemno". Hasła tzw.uniwersalne nie działają, więc zaczynam od zera!:sad: I znowu format, restart, ciemny ekran itd, itd. Bawiłem się tak ze 30 razy( bez przesady )i za którymś razem udało mi się odpalić niedokończoną instalkę Windowsa, przy pomocy boot menadżera (przycisk ALT przy starcie). No i jakoś cudem poszło (chociaż wcześniej już tej metody kilkakrotnie próbowałem). Same użytkowanie Windy, też stanowiło z początku problem, gdyż monitor ACD wieszał mi się przy starcie, tak że musiałem go za każdym startem odłacząć z wtyczki zasilania, aby raczył coś wyswietlić(!).Oczywiście tu wina braku sterowników instalowanych razem z Boot Campem do Apple'owego monitora, a wobec tego brak poprawnej komunikacji przez USB między Makiem a monitorem. Na szczęscie sterowniki WinACD załatwiły - wydaję się - problem;)Jedyną ciekawostką pozostaje fakt, że podczas startu Windy nie widać charakterystycznego ekranu z logiem i paskiem postępu, tak jakby karta ATI, kompletnie nie zapodawała sygnału w trybie VGA monitorowi ACD ( mojemu staremu Soniaczowi CRT zapodaje w tym momencie). W sumie nie jest to jakiś tam problem, ale jedynie przypomina mi o tym, żebym nie pozbywał się zawczasu monitora CRT, bo inaczej z ponownej instalacji Windy nici:/ Może ktoś spotkał sie z tym problem i może powymieniamy razem uwagi. Mam też nadzieję, że chłopaki od Boot Campa wezmą pod uwagę fakt, że ktoś może używać Maka i Apple Cinema Display równocześnie...;)

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 16 listopada 2006 - 22:31

Nie wielu z nas ma do dyspozycji taką maszynę, ale jak widać i to ma swoje minusy ;)

#3 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 18 listopada 2006 - 19:28

Coś drgnęło... ;) Naczytałem się "netowej" literatury z całego świata i wszyscy mieli te same problemy, przy tej konfiguracji. Niektórzy pożyczli monitory CRT od kumpli;) No ale coś na dniach drgnęło, bo goście z Apple'a wyprodukowali nowy firmware EFI , właśnie pod kątem problemów z Boot Campem - zainstalowałem to i teraz ekran boot - menagera pojawia się niemal natychmiast po naciśnięciu klawisza "Alt"(wcześniej czekałem prawie 15 sekund!:/), no i co najważniejsze, pojawił się ekran z paskiem postępu z logo Windows XP w czasioe startu systemu na LCD-ku Apple'a:)Może wreszcie instalacja Windwsa przebiegnie bez przygód, a tymczasem wolę nie sprawdzać...;) Ciekawi mnie tylko w jaki sposób ta poprawka w firmwarze, zadziałała na pojawienie się obrazu za pośrednictwem sygnału cyfrowego( monitor CRT podłączony przejsciówka DVI-d-sub działał w zasadzie bez zarzutu...:confused: ).Może jakiś hardware'owiec pokusi się o analizę, bo ja tego nie ogarniam...?;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych