Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z CS4 & Quark na Snow Leo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#26 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 listopada 2009 - 13:33

Najglupsze w tym wszystkim jest to, ze aplikacja sie wiesza jesli
---- Dodano 09-11-2009 o godzinie 12:33 ----
Hektor - uyzwasz do zarzadzania fontami systemowy Font Album - u mie dziala on naparwde dobrze i pozwala piekie adminitrowac calymi zasobami, bledami itd.
jestem w ogole zadowolony z jego dzialania sporo czytalem i potrafi on naparwde dobrze dzialac z taka iloscia fontow bo aktywuje te potrzebne tylko kiedy sa uzywane w appllikacji.

W koncu tez pogrupowalem katalogi fontow w nim i dzieki backupowaniu katalogu
/Users/user/Library/FontCollections/
Juz nie Gina mi ciagle i nie musze je trzymac w osobnych katalogach.


ale to bylo tak na marginesie




ja uzywam Linotype Font Explorer jest bardzo przejzysty i dla mnie idealny
swoja droga ze ja uzwaym max 400 fontow i mam fonty podzielone na klientow jesli w dluzszym czasie nie robie cos dla konkretnego klienta to jego katalog wylaczam dzieki temu caly system moim zdaniem jest stabilniejszy bo jak ma wczytywac tyle fontow na raz to traci rozum...
Zawsze byly w roznych systemach problemy z wieksza iloscia fontow dlatego nigdy nie przekraczalem 400 sztuk bo wsumie wiecej nie jest potrzebne w danej chwili.

#27 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 listopada 2009 - 13:50

tak pamietam pamietam, ale ale obecnie z uporem maniaka powtarzam, ze nie zauwazylem takich problemow pod 10.5 co mnie niezywkle ucieszylo. Zarządzanie fontami pod OS X 10.5 było naprawdę profesjonalnie zrobione i uwzględnia automatyczną aktywację fontu przy wywołani aplikacji. Dla pewności kontaktowałem się z inżywnierami Adobe i Apple i każdy z nich potwierdził mi bezproblemowość takiego rozwiązania w obecnych aplikacjach pod systemem OS X 10.5. stąd radośnie działam... Publikowalem tez kiedys na forum te odpowiedzi Adobe i Apple. Osobiście też pod 10.6 nie widze, z wyjatkiem tego jefdnego idiotycznego z oknem spotlight. Co do ilości fontów zajmuje się kreacja stale porównuję i dobieram różne fonty, stale też pracuje na archiwach stad włączanie i wyłączanie ciągłe fontów jest dla mnie bardzo niewygodne.

#28 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 listopada 2009 - 14:34

Co do ilości fontów zajmuje się kreacja stale porównuję i dobieram różne fonty, stale też pracuje na archiwach stad włączanie i wyłączanie ciągłe fontów jest dla mnie bardzo niewygodne.


ok to rozumiem :)
czyli mowisz ze mimo to ze jakis font jest zainstalowany/zafajkowany w programie do zarzadzania fontow mimo tego nie jest wczytany do systemu jedynie tylko wtedy jak jest uzyty w jakims dokumencie?

#29 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 listopada 2009 - 14:55

Zrob test:

1. Zresetuj komp.
2. sprawdz doklanie ilosc pamieci uzywanej
3. Przenes wszystkie fonty na pulpit – ozywiscie te dodatkowe nie systemowe i Adobe do pracy.
4. zresetuj komp.
5. Sprawdz dokladnie ilosc pamieci uzywanej.

Gdzies posialem pelna dokemntacje od Appla ne ten temat potem poszukam powiesilem tez na tym forum jak to studiowalem.

Tutaj znalazlem taki link na szybko.
Mac OS X 10.5 Leopard font management

Apple jasno powiedzialo w @, ze obecnie moge miec tyle fontow ile chce, beda one automatycznie aktywowane jesli jakas aplikacja o nie poprosi. potem sa tez wylaczane.

Adobe tez napisal, ze moge miec ich ile chce w tej konfiguracji i nie powinienem miec problemow. Ale do dzis nie wyjasnili mi dlaczego fonty znikaja z listy jesli jest ich "nieco" wiecej, w widoku najwiekszego pogladu ustawionego w prferencjach

#30 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 listopada 2009 - 14:58

Zrob test:

1. Zresetuj komp.
2. sprawdz doklanie ilosc pamieci uzywanej
3. Przenes wszystkie fonty na pulpit – ozywiscie te dodatkowe nie systemowe i Adobe do pracy.
4. zresetuj komp.
5. Sprawdz dokladnie ilosc pamieci uzywanej.

Gdzies posialem pelna dokemntacje od Appla ne ten temat potem poszukam powiesilem tez na tym forum jak to studiowalem.

Tutaj znalazlem taki link na szybko.
Mac OS X 10.5 Leopard font management

Apple jasno powiedzialo w @, ze obecnie moge miec tyle fontow ile chce, beda one automatycznie aktywowane jesli jakas aplikacja o nie poprosi. potem sa tez wylaczane.

Adobe tez napisal, ze moge miec ich ile chce w tej konfiguracji i nie powinienem miec problemow. Ale do dzis nie wyjasnili mi dlaczego fonty znikaja z listy jesli jest ich "nieco" wiecej, w widoku najwiekszego pogladu ustawionego w prferencjach



rozumiem no to w takim razie mozna zainstalowa i 5000 fontow i nic nie powinno sie dziac

#31 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 listopada 2009 - 15:00

no tak to opisali. Jak znajde ten dokumnet to podesle znow.

---- Dodano 10-11-2009 o godzinie 11:29 ----
aktualizacja 10.6.2 - Problemy zniknęły!
Mam też wrażenie, że okna place działają więcej niż błyskawicznie. :)
Problem musiał być w zarządzaniu fontami.

Fajnie, że naprawiali to i to już drugiej poprawce.


Teraz do pracy!

#32 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 10 listopada 2009 - 09:46

Super, na to wlasnie czekalem !

#33 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 12 listopada 2009 - 22:40

Ok dlugo sie nie nacieszylem, PROBLEM POWROCIL !!!!!!!!!!

#34 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 listopada 2009 - 13:33

Oj to zle odszczekalem support Adobe.

#35 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 listopada 2009 - 14:34

Ok dlugo sie nie nacieszylem, PROBLEM POWROCIL !!!!!!!!!!


Tobie ewidentnie jakis font robi problem albo program do ich zarzadzania.
Ja nadal mam wszystkow porzadku..

#36 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 13 listopada 2009 - 14:40

Nie rozumiem jaki to ma zwiazek z fontami skoro przy wrzucaniu zdjecia bez jakichkolwiek fontow robi mi crash'a

#37 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 listopada 2009 - 14:44

Jesli zdjecia w pliku jpeg to mialem tak na samym poczatku ale naprawili ten problem. Problem tkwi w icc. Pomagalo ustawienie opcji aby pomijal Icc w pliku. Wyslij ten plik jpeg do Adobe.

#38 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 13 listopada 2009 - 14:47

Sa to zdjecia .jpg zapisane w Photoshop CS4 do .eps'a , bez jakichkolwiek fontow

#39 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 listopada 2009 - 15:13

Troche sie gubie w tym co napisales. PS wywala sie jak wrzucasz jpeg do PS czy jak Eksportujesz do EPS w kompresji JPEG? Jesli wywala sie kiedy wrzucasz ro wlasnie o tym pisze. Byl taki problem i polegal na zagniezdzonym ICC. Po wrzuceniu takiego pliku jpeg do PS powodowalo natychmiastowy crash. Ps po porstu znikał. Adobe to wyjaśniało i poprawiło w 11.0.1.

#40 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 listopada 2009 - 15:19

Nie rozumiem jaki to ma zwiazek z fontami skoro przy wrzucaniu zdjecia bez jakichkolwiek fontow robi mi crash'a


no a jednak ma skoro czysciles cash fontowy onyxem i pomoglo to musi miec :)
sprobuj tak zrobic ze wywalasz wszystkie fonty zostaw tylko systemowe i zresetuj kompa i zobacz czy nadal tak dziala...

#41 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 13 listopada 2009 - 15:19

Ok moze niejasno sie wyrazilem. Photoshop dziala wysmienicie, nie mam zadnych problemow z PS, problem wystepuje u mnie jedynie w Illustratorze, podrzac uzywania opcji UMIESC (PLACE) . Nie widze tutaj powiazania z fontami ani z ICC bowiem wrzucane przezemnie pliki to .EPS'y zapisane wczesniej w Photoshopie CS4 ( u mnie na maku ) . Problem wystepuje tylko przy uzywaniu SPOTLIGHT przy wrzucaniu pliku :/

#42 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 listopada 2009 - 16:12

Icc to pisalem o jpeg bo nie zrozumialem Ciebie. Podeslij ten EPS. Mozesz? U mnie działa na razie wszystko ok.

#43 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 13 listopada 2009 - 16:25

Niewiem czy jest sens bo ten sam .eps raz dziala a raz nie.

PLIK do pobrania : Download A01201.eps from Sendspace.com - send big files the easy way

#44 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 listopada 2009 - 20:37

Niewiem czy jest sens bo ten sam .eps raz dziala a raz nie.

PLIK do pobrania : Download A01201.eps from Sendspace.com - send big files the easy way


plejsuje sie ladnie

#45 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 14 listopada 2009 - 12:57

No ja wiem, placuje sie ladnie. Ale wedlug mnei to nei ma znaczenia jaki plik umieszczamy tylko jak to robimy. Jezeli umieszczam plik klikajac na poszczegolne foldery i wyszykuje go w ten wlasnie sposob to nie ma szans ze Illustrator mi sie zatnie. Natomiast gdy ten sam plik umieszcze uzywajac SPOTLIGHT , wtedy jest problem. Po instalacji upgrade'u z Apple ktory niedawno wyszedl, problem nie pojawia sie tak czesto ale sie pojawia! No chyba juz musze sobie dac spokoj bo nie ma na to rady. Troche jestem zawiedziony tym wszystkim

#46 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 14 listopada 2009 - 23:32

No ja wiem, placuje sie ladnie. Ale wedlug mnei to nei ma znaczenia jaki plik umieszczamy tylko jak to robimy. Jezeli umieszczam plik klikajac na poszczegolne foldery i wyszykuje go w ten wlasnie sposob to nie ma szans ze Illustrator mi sie zatnie.

Natomiast gdy ten sam plik umieszcze uzywajac SPOTLIGHT , wtedy jest problem. Po instalacji upgrade'u z Apple ktory niedawno wyszedl, problem nie pojawia sie tak czesto ale sie pojawia!

No chyba juz musze sobie dac spokoj bo nie ma na to rady. Troche jestem zawiedziony tym wszystkim


ja szukalem go po stpotlightcie i mimo tego ladnie wchodzi.

#47 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 listopada 2009 - 07:03

U mnie tez ladnie ten plik wchodzi po spotlight w oknie place. A co do rodzaju pliku to ma to znaczenie. NIe wiem dlaczego ale ma, u mnie np. w Ai mialem problem z umieszczeniem pliku fish.psd z PS samples, a z ai nie bylo problemow. Teraz jak na razie dzila wszsytko ok, tzn, wszystkie pliki wchodza dobrze. Moze wwal preferencje spotlight w \User\lib\pref\. Zrestartuj kompa i sprawdz czy dalej jest problem.

#48 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 listopada 2009 - 10:26

Spróbuj też tego użyć aby sprawdzić problemy z fontami.
Extensis - Download Search Results




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych