Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak drukarki Adobe PDF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2009 - 09:21

Witam

Po zainstalowaniu Adobe CS4 Design Premium nie zainstalowały się drukarki postscript jak to miało w przypadku chociażby CS3 i u innych osób które mają CS4. System to Snow. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem

Pozdawiam

---- Dodano 07-10-2009 o godzinie 10:28 ----
bardzo proszę o zamknięcie wątku i skasowanie bo znalazłem jednak w taki w którym może ktoś mi pomoże. No chyba że ktoś wcześnie znajdzie odpowiedz na mój problem tuta :)

Pozdrawiam

#2 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 07 października 2009 - 12:42

Adobe - Printer drivers for Macintosh

#3 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 października 2009 - 14:11

U mnie podobny problem występuje w momencie uaktualniania Acrobata do wersji 9.1.3 - wtedy znika mi drukarka Adobe PDF. Pracuje na Snow Leopard. Znacie rozwiązanie tego problemu?

#4 rzientek

rzientek
  • 1 postów
  • SkądRadzionków

Napisano 22 października 2009 - 18:56

Support Adobe

dostałem odpowiedź z pomocy technicznej adobe:
[url=http://kb2.adobe.com/cps/509/cpsid_50981.html]Acrobat 9 "Save As Adobe PDF" Support in Mac OS X Snow Leopard (v10.6).[/url]

#5 marmac500

marmac500
  • 5 postów

Napisano 16 września 2010 - 07:39

Musisz miec ADPDF9.PPD skopiowany z Tigera lub: [url=http://hotfile.com/dl/39866455/c68e5b4/ADPDF9.PPD.html]Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: ADPDF9.PPD[/url]
skopiuj tego PPDka do library/printers/PPDs/contents/resources. Nastepnie wchodzisz w System Preferences/Print&fax dodajesz(+) dowolna drukarke z listy wchodzisz w jej wlasciwosci i podmieniasz driver wskazujac (library/printers/PPDs/contents/resources/ADPDF9.PPD). Zmienisz nazwe drukarki (lub nie). To wszystko.

#6 Czornyj

Czornyj
  • 40 postów

Napisano 16 września 2010 - 12:02

Warto nadmienić, że CS od dłuższego czasu zapisuje piękne PDFy zgodne z wszelkimi szykanami standardów PDF-X, więc nie ma konieczności drukowania PostScriptów i distillowania ich później do PDF. Osobiście od kilku lat nie tknąłem destylarki, a mimo tego wszystkie blaszki zaświecone mam bezbłędnie.

#7 marmac500

marmac500
  • 5 postów

Napisano 17 września 2010 - 08:35

więc nie ma konieczności drukowania PostScriptów i distillowania ich później do PDF.


Niestety w ten sposob nie ma pelnej kontroli wypuszczania plikow do druku. Co z separacjami, dodatkowymi kolorami, liniatura itp?. Zreszta np. w Quarku nie ma takiej opcji i bez drivera ani rusz.

#8 Czornyj

Czornyj
  • 40 postów

Napisano 17 września 2010 - 09:32

Niestety w ten sposob nie ma pelnej kontroli wypuszczania plikow do druku. Co z separacjami, dodatkowymi kolorami, liniatura itp?. Zreszta np. w Quarku nie ma takiej opcji i bez drivera ani rusz.

RIP-om naświetlarek od dawien-dawna nie robi najmniejszej różnicy, czy dostarczymy separację w kompozycie, czy każdy kanał z osobna, to samo tyczy się kolorów spotowych. Liniaturę od niepamiętnych czasów ustawiają na RIP-ie świetliki i nie ma potrzeby jej definiować, wystarczy podać na zleceniu. Skwarek od wersji 7 również ma opcję eksportu PDF-X.

#9 marmac500

marmac500
  • 5 postów

Napisano 20 września 2010 - 08:48

Puszcze mimo uszu tego... Skwarka.
Nie bede sie wdawal w szczegoly, ale to wszystko zalezy od specyfiki pracy. W moim przypadku (i nie tylko) musze miec pelna kontrole nad plikami przed wypuszczeniem, a export pdf do konca tego nie zapewnia (m in. brak podgladu). W pewnym sensie jestesmy chyba ofiarami wojny Adobe z Apple o flasha.

#10 anita501

anita501
  • 2 postów

Napisano 01 października 2010 - 17:04

Cieszę się że trafiłam na ten wątek, może mi coś doradzicie, bo chyba nie jestem na czasie z pdf-ami :) Do tej pory robiłam pliki postscriptowe na sterownikach Agfa Avantra 44 z Illustratora 10, które zamieniałam w Distillerze na pdfy. No ale zakupiłam nowy sprzęt (Macos X 10.6.4) i mam problem, bo nie wiem jakie sterowniki mogłabym tu zainstalować (chodzi mi o jakieś uniwersalne, żeby nie było problemów drukując w różnych drukarniach) no i... jak to się robi? :) Poradzono mi, żebym robiła PDF/X bezpośrednio z Illustratora (CS5), tak też zrobiłam ale jest mały problem- one ważą o wiele więcej niż te robione starym sposobem (tzn. ps zamieniony na pdfa w distillerze). Czy tak rzeczywiście jest że PDF/X waży dużo więcej?

#11 Czornyj

Czornyj
  • 40 postów

Napisano 02 października 2010 - 12:22

Poradzono mi, żebym robiła PDF/X bezpośrednio z Illustratora (CS5), tak też zrobiłam ale jest mały problem- one ważą o wiele więcej niż te robione starym sposobem (tzn. ps zamieniony na pdfa w distillerze). Czy tak rzeczywiście jest że PDF/X waży dużo więcej?


Zastosuj standard PDF/X-1a:2001. Jest to standard z zaimplementowanym modelem wczesnego zarządzania barwą, gdzie dane nie są otagowywane. W nowszych standardach do każdego z obrazów dołączane są profile, które w przypadku tablicowych profili CMYK ważą ok. 1-2MB, to potrafi mocno zwiększyć wielkość dokumentu, szczególnie z dużą ilością zdjęć i po spłaszczeniu.

#12 anita501

anita501
  • 2 postów

Napisano 02 października 2010 - 14:04

Właśnie ten standard wybierałam. W ustawieniach zrobiłam brak kompresji przy mapach bitowych a kolejnym razem kompresja max jakość ale to i tak nie pomogło. W obu przypadkach plik ważył ok. 6 mega, dla porównania robiony postscript + distlller ważył 400 kB. Może po prostu tak jest, że PDF/X zawsze waży więcej niż tradycyjny postscript, jak myślisz?

#13 marmac500

marmac500
  • 5 postów

Napisano 06 października 2010 - 07:47

Zainstaluj sobie Adobe0 "ADPDF9" zamiast Avantry (wg. istrukcji powyzej 4 post) i bedziesz miala pelna kontrole nad pdfami generowanymi przez Distilera.

#14 patykosky

patykosky
  • 2 postów

Napisano 30 czerwca 2011 - 19:07

Musisz miec ADPDF9.PPD skopiowany z Tigera lub: [url=http://hotfile.com/dl/39866455/c68e5b4/ADPDF9.PPD.html]Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: ADPDF9.PPD[/url]
skopiuj tego PPDka do library/printers/PPDs/contents/resources. Nastepnie wchodzisz w System Preferences/Print&fax dodajesz(+) dowolna drukarke z listy wchodzisz w jej wlasciwosci i podmieniasz driver wskazujac (library/printers/PPDs/contents/resources/ADPDF9.PPD). Zmienisz nazwe drukarki (lub nie). To wszystko.


dzięki za pomoc!Z tym że przy wersji Mac Os X 10.6.8, wchodząc do System Preferences/Print&fax nie widać tej drukarki. Niemożna jej również dodać za pomocą "+" wystarczy skopiować do /Users/"twój login"/Library. W Ai CS4 nie było problemu. Pojawiła się zaraz po tej operacji, w ID CS4 było trzeba na nowo włączyć program. Strach się bać jak to będzie wyglądać w LION-ie

#15 mektub

mektub
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2011 - 11:56

Odświeżam wątek. Mam ten problem na Lionie, brak drukarki postscript Adobowej. Te sterowniki podane wcześniej niestety nie działają. Czy ktoś ma na to sposób?

#16 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 sierpnia 2011 - 12:57

kiedyś już podawałem na to sposób (link poniżej). instalowałem 6 dni temu tę drukarkę na lion'ie. mam nadzieję że ci się uda

http://myapple.pl/dt...-printer.html#5




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych