Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Stare forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 07 listopada 2006 - 22:51

Tak dla przypomnienia ci ktorzy jeszcze nie maieli okazji poznac starego forum

http://archiwum.myapple.pl/index.php

a dla tch co znaja przypomnienie jak bylo.....

IMO bylo lepiej....


A tu nowe

http://www.new.myapp.../cmps_index.php

#2 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 07 listopada 2006 - 23:01

Moim zdaniem nowe forum wcale nie jest takie złe... Kwestia przyzwyczajenia... Stare znam dość dobrze, bo odwiedzałem je jeszcze jako gość, żeby co nieco poczytać ;) Jedyne czego mi brakuje na chwilę obecną to galerii i download... Myślę, że fajnie byłoby, gdyby się znów pojawiły :)

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 listopada 2006 - 00:53

IMO bylo lepiej....

Może było ładniej (mieliśmy zrobiony template)
Ale zdecydowanie od strony technicznej było gorzej - czego nie zawsze doświadczał użytkownik.
Myślę że jak zostaną zakończone prace nad wyglądem to będzie duuużo lepiej niż kiedyś.

#4 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 08 listopada 2006 - 00:58

no też myślę, że było ładniej, ale chyba nie ma sensu tego więcej powtarzać :) prace nad nowym trwają, wygląd się troszkę-milsze dla oka kolorki :) no, ale przypomniało mi się o tym shoutbox- kiedy to wróci? czy to może dalszy plan?

#5 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 08 listopada 2006 - 06:52

Może było ładniej (mieliśmy zrobiony template)
Ale zdecydowanie od strony technicznej było gorzej - czego nie zawsze doświadczał użytkownik.
Myślę że jak zostaną zakończone prace nad wyglądem to będzie duuużo lepiej niż kiedyś.



nNo wlasnie czyli zmiana nastapila po to zeby bylo latwiej adminowac a nie po to zeby uzytkownikowi bylo lepiej... moim zdaniem nie ma nic lepszego od starego forum

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 08 listopada 2006 - 08:01

Technicznie, czyli nie tylko w kwestii "adminowania" czy "moderowania". To także bezpieczeństwo (phpBB by przemo jest dziurawe - juz byly zresztą hakerskie wjazdy), szybkość działania, stabilność (w starym forum często pojawiały się błędy z bazą danych), łatwość poruszania się po forum (menu z dzisiejszymi postami, nieczytanymi, mozliwosc cytowania z odnosnikiem do oryginalnej wypowiedzi, itd, itp)

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 listopada 2006 - 10:33

Chodziło głównie o momenty kiedy forum nie działało poprawnie, baza danych była w strzępach - w sumie w każdej chwili mogliśmy wszystko stracić. Backupy musiałem robić CODZIENNIE! Teraz (nie licząc wyglądu) wszystko jest lepiej. Lepsza funkcjonalność, bezpieczeństwo, szybkość, stabilność. Myślę, że jak już skończymy prace nad całością to zmienisz zdanie i zapomnisz raz na zawsze o starym silniku ;)

#8 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 08 listopada 2006 - 11:05

A ja myślę że na razie trzeba poczekać aż nowe forum objawi się w całej krasie. Bo jak można tęsknić za starym i mówić że było lepsze, ładniejsze skoro nie widziało się nowego? Cierpliwości Panowie i Panie, niedługo święta, więc kto wie, może jakiś prezencik będzie ;)

#9 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 17 listopada 2006 - 06:22

Ja tam bylem bardzo przyzwyczajony do starego, ale mysle, ze nowy jest o swiele "czystszy" bardziej intuicyjny i jakby szybszy w obsludze. Mysle, ze jak wrzucimy porzadny layout (mam na mysli cos niezbyt odbajerowanego w grafike, aczkolwiek mile kolory i estetyka) to forum myapple bedzie blyszczec jak Sloneczko w internecie :D Pozdr.

#10 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 21 listopada 2006 - 08:54

A ja tesknie za starym i czekam az Chuk Norris napisze skrypt ktory sprawi ze stare forum nie bedzie juz tak dziurawe (akurat tu to latke a nie skrypt) i ktory bedzie umieszczal posty na obu forach.

Mozna nawet przywyknac, chociaz punkty "pomogl" i wyruznienie postu takiego delikwetna innym kolorem, bylo o niebo lepsze niz "punkty reputacji, ktore sa pokazywany w jakis dziwny sposob i nowy user bez przeczytania "tutoriala" nie skapnie sie o co chodzi.

/EDIT

Ktos napisal na staryn forum(bodajze Przemion) ze jak bedzie cos tam z gadzetami robic to nowe forum bedzie dopiero w lipcu, jego proroctwo sie sprawdzilo (o ile mnie pamiec nie zawodzi).

A poza tym na nowym forum KONIECZNIE MUSZĄ BYĆ IKONKI SYSTEMU I PZREGLĄDARKI UŻYTKOWNIKA ! ! ! (przynajmniej wg. mnie)

I dlaczego jest vBulletina nie Invision Power Board :?: Moze cos przeoczylem :?:

#11 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 listopada 2006 - 10:47

A ja tesknie za starym i czekam az Chuk Norris napisze skrypt ktory sprawi ze stare forum nie bedzie juz tak dziurawe (akurat tu to latke a nie skrypt) i ktory bedzie umieszczal posty na obu forach.

W przypadku phpBB to raczej niemożliwe ;)

Mozna nawet przywyknac, chociaz punkty "pomogl" i wyruznienie postu takiego delikwetna innym kolorem, bylo o niebo lepsze niz "punkty reputacji, ktore sa pokazywany w jakis dziwny sposob i nowy user bez przeczytania "tutoriala" nie skapnie sie o co chodzi.

Coś kosztem czegoś.

A poza tym na nowym forum KONIECZNIE MUSZĄ BYĆ IKONKI SYSTEMU I PZREGLĄDARKI UŻYTKOWNIKA ! ! ! (przynajmniej wg. mnie)

Może niektórzy nie chcą aby inni widzieli z jakiego systemu/przeglądarki korzystają.

I dlaczego jest vBulletina nie Invision Power Board :?: Moze cos przeoczylem :?:

A dlaczego IPB a nie vB?
Po wielu namysłach, porównaniu ofert oraz jakości obu skryptów podjęliśmy decyzję o tym że przenosimy się na vB.
Trochę już czasu minęło od tych zmian, ale Cię naszło ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych