Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wrapper do sqlite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 01 października 2009 - 23:10

Hej, czy ma ktoś doświadczenie z jakimś wrapperem do sqlite? Może jest jakiś odpowiednik javowego hibernate? Albo chociaż zestaw klas ułatwiających zabawę z bazami danych. Dodam, że chodzi mi konkretnie o sqlite, niestety w moim przypadku coredata odpada (przynajmniej narazie) z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam pt

#2 Strzałek

Strzałek
  • 25 postów

Napisano 02 października 2009 - 12:32

Hej Dusker ;)

Objective-C: SQLite Wrapper : Th30z – Coding on the Fly

Używałem prze pewien czas czegoś takigo. Zwykła abstrakcja dla API z C, nie jest to żaden ORM i myślę że raczej takich nie znajdziesz, bo też nie ma sensu pisać czegos takiego jeżeli jest CoreData.

#3 BartMax

BartMax
  • 39 postów

Napisano 02 października 2009 - 14:01

Na oficjalnej stronie Programu Deweloperskiego jest przyklad aplikacji o nazwie "SQLiteBooks" Mysle ze ze zrozumieniem kodu nie bedziesz mial problemu. I bez problemu da sie go uzyc we wlasnych aplikacjach.

#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 października 2009 - 14:42

Generalnie obsługa SQLite jest tak prosta że nie potrzeba wrapperów.
Wspomniany wyżej przykład (chyba przerobił go każdy kto uczył się programować przed wejściem CoreData), pokazuje jak obsługiwać wygodnie SQLite.

Jeżeli jednak szukasz czegoś gotowego to obejrzyj ten projekt sqlitepersistentobjects - Project Hosting on Google Code - kiedyś się nim interesowałem, ale straciłem to zainteresowanie po wieściach o implementacji CoreData

#5 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 października 2009 - 15:19

Wynikiem wczorajszej nieprzespanej nocy jest nawiązanie współpracy z FMDB :) Więc jeśli ktoś szuka przyjemnego i prostego wrappera do sqlite gorąco polecam FMDB. dzięki i pozdrawiam pt




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych