Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki Ipod dla siostrzeńca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#26 Zephi

Zephi
  • 192 postów

Napisano 24 września 2009 - 20:47

Nie przesadzajmy, recydywy w szkolach to jakis stereotyp. Nie mowie, ze nie ma takich szkol, wszystko oczywiscie zalezy od ludzi, ale generalnie szkoly trzymaja poziom i staraja sie bandytow po prostu wyrzucac. Moje gimnazjum bylo porzadne, nie mialem nigdy zadnych problemow typu wymuszanie pieniedzy, bicie czy zlodziejstwo, nigdy tez nie slyszalem o takich przypadkach, chociaz paru przyslowiowych dresow w historii szkoly bylo. Zgodzic tez musze sie ze stwierdzeniem, iz mlodziez jest coraz gorsza, rocznik 94 jest jeszcze w porzadku, ale 95 w wiekszosci przypadkow to totalna dzieciarnia, bedac w 3 gimnazjum strasznie rzucalo mi sie to w oczy. Pierwszaki biegajace po korytarzu, zabawy i zarciki na poziomie 2 klasy podstawowki, masakra. Az boje sie pomyslec co bedzie jak te szczyle przyjda do mojego liceum. Co do tematu, iPhone da rade, sprawi wiele radosci, dobra decyzja.

#27 Endi

Endi
  • 414 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 września 2009 - 20:54

Zgodzic tez musze sie ze stwierdzeniem, iz mlodziez jest coraz gorsza, rocznik 94 jest jeszcze w porzadku, ale 95 w wiekszosci przypadkow to totalna dzieciarnia, bedac w 3 gimnazjum strasznie rzucalo mi sie to w oczy. Pierwszaki biegajace po korytarzu, zabawy i zarciki na poziomie 2 klasy podstawowki, masakra. Az boje sie pomyslec co bedzie jak te szczyle przyjda do mojego liceum.


Niestety, masz racje.

A co do kradzieży i tym podobnych rzeczy, to może mam takie wrażenie na podstawie mojego gim. w mojej dzielnicy Warszawy (sam, mimo, że mam trochę znajomych takich dresów, czy innych pseudo-gangsterów, troche się boję po zmroku wracać do domu...). Więc, jeżeli owy trzynastolatek nie mieszka w okolicy podobnej do mojej, to chyba nie musi sie aż tak przejmowac.

#28 Skinnyp

Skinnyp
  • 169 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 września 2009 - 21:07

ja swojemu siostrzeńcowi kupiłem na KOMUNIĘ toucha 8gb. nie rozstaje się z nim na krok. po 5 miesiącach uszkodzeniu uległ jedynie kabel :) ale to nie jest chyba duży problem. jak wspomniałem, mój siostrzeniec jest dużo młodszy od Twojego (komunia to 8 lat? :P ), jest mega zadowolony. dokupił sobie później pokrowiec taki jak ten: http://www.equip-u.c...al_bella-2T.jpg + smycz, dzięki temu nie spadnie i nie potłucze się o podłogę. kupuj toucha, w moim przypadku (a konkretniej mojego siostrzeńca) to był*najlepszy wybór

#29 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 24 września 2009 - 21:15

Wszystko zależy od tego jak się ktoś zachowuje. Ja na przykład jak chodziłem do podstawówki ( 13 lat to jeszcze podstawówka, tak ? ) i miałem jakąś fajną rzecz/zabawkę to nie szpanowałem przy wszystkich i nie mówiłem jaki jestem świetny itp. Dzisiaj jak widzę dzieciaki na ulicy czy przed szkołą to niestety jest dużo takich którzy pokazują sprzęt, chwalą się nim itp... Takie zachowanie może niestety doprowadzić do jakieś kradzieży czy coś :D Tak więc, jeżeli twój siostrzeniec taki jest ( szpaner ) zaopatrz go również w MobileME gdzie jest funkcja find my iphone ;)

#30 kiler129

kiler129
  • 403 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 24 września 2009 - 22:13

Nie no nie ukradna tak szybko :) Nie jest obecnie w szkolach tak zle. Chodze do normlanej szkoly i codziennie mam przy sobie MacBooka Pro, iPoda Touch i HTC Dream - nikt jak do tej pory sie tym zbytnio nie "zainteresowal". Zalezy tez jak sie podchodzi do tego - jesli ktos sie prosi zeby dostac w zeby i stracic sprzet to juz odrebna kwestia.

#31 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 24 września 2009 - 22:23

wcale niekoniecznie.. ja w tej chwili ide na studia, wiec okres mojej pdostawowki to nie byl do konca czas ipodow etc, ale sam padlem ofiara "skrojenia" - mimo ze telefonem (jak na tamte czasy - pierwszy telefon z kolorowym wyswietlaczem na polskim rynku, bodaj mitsubishi) swiecilem w szkole, to poza jej murami mialem schize na kazdym rogu czy mi go ktos nie capnie jak bede rozmawial. mysle wiec ze potencjalny zlodziej kieruje sie raczej wygladem i wiekiem ofiary, czesto nie wiedzac co sie kryje w kieszeni ;) wracajac do tematu - zgadzam sie z 13 letnim kolega ktory sie wypowiedzial chyba na poprzedniej stronie - jesli Twoj siostrzeniec nie jest jakos specjalnie uzalezniony od muzyki, to ipod nano mija sie z celem. Dobrym pomyslem natomiast bedzie ipod touch, bo to juz jest troche jak przenosna konsolka. Podejdz go tez od strony tego, co lubi w wolnym czasie robic.. Bo jesli kocha grac (co w tym wieku jest chyba na porzadku dziennym:) ), to moze lepiej ten 1000zl zainwestowac w konsole..?;) pzdr

#32 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 25 września 2009 - 13:46

95 w wiekszosci przypadkow to totalna dzieciarnia, bedac w 3 gimnazjum strasznie rzucalo mi sie to w oczy. Pierwszaki biegajace po korytarzu, zabawy i zarciki na poziomie 2 klasy podstawowki, masakra. Az boje sie pomyslec co bedzie jak te szczyle przyjda do mojego liceum..


"szczyle" No wiesz wypraszam sobie ja jestem rocznik 95. Jak chodzi o głupie żarciki to ty chyba klasę integracyjną obserwowałeś.

#33 Drzewo97

Drzewo97
  • 12 postów

Napisano 25 września 2009 - 13:59

Ja mam toucha 8gb i jestem zadowolony. muzyka 6,5gb a reszta jeden film i gry. mi to w zupełności wystarcza. gry ma bardzo fajne, ale przydała by sie jakaś gift card na zrobienie update softu (nadal mam 2.3 albo cos takiego cos z 2 nie wiem, nie mam go teraz przy sobie) mam go hmmm... miesiąc? i jestem nadal szczęśliwym posiadaczem. do tego ładowarka (apple albo inna do samochodu) i pokrowiec z belkina i wszystko gra i buczy!

#34 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2009 - 14:57

Chodze do normlanej szkoly i codziennie mam przy sobie MacBooka Pro, iPoda Touch i HTC Dream - nikt jak do tej pory sie tym zbytnio nie "zainteresowal".


Wiesz, nauczycielom pewnie dają spokój:)

"szczyle" No wiesz wypraszam sobie ja jestem rocznik 95. Jak chodzi o głupie żarciki to ty chyba klasę integracyjną obserwowałeś.


Ze złą opinią o rocznikach po-94 zgadzam się, kiedyś takie zachowanie widziałem przechodząc koło podstawówki, teraz widzę to w gimnazjum.
A twoja odpowiedź niestety potwierdza to.

#35 Zephi

Zephi
  • 192 postów

Napisano 25 września 2009 - 20:44

No tak, powiedz cos o mlodszych, to sie oburza i zwala na "dalnow" usprawiedliwiajac sie tekstem "ja taki nie jestem". Jak juz poprzednik slusznie zauwazyl: twoja wypowiedz potwierdza regule. Owszem, sa normalni w twoim wieku, ba, znam osobiscie nawet 96 oraz 97, naprawde bardzo dojrzalych jak na swoj wiek. Czlowiek staje sie tym, z kim przebywa, dlatego mlodzi cale dnie spedzajac ze starszymi, czyli z nami, sa bez porownania do reszty rowiesnikow.

#36 kiler129

kiler129
  • 403 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 25 września 2009 - 21:35

Wiesz, nauczycielom pewnie dają spokój:)

Nauczycielom może i dają ale bynajmniej (na szczęście) nauczycielem nie jestem (i być nie zamierzam).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych