Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

VLC - problem z przycinaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 patrykens

patrykens
  • 25 postów

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:48

od jakiegoś czasu (nie pamiętam od której wersji) podczas oglądania filmów VLC przycina raz na około 10-20 sekund, nie jest to zależne od obciążenia procesora ani jego temperatury, czasem skutkuje zresetowanie VLC i włączenie filmu od nowa. Zauważyłem również, że częściej się to zdarza jeżeli mam uruchomione Transmission, które dodatkowo znacznie ogrzewa mi lapka mimo małej zajętości procesora. Zdarza się to wszystko na MacBooku Unibody z końcówki 2008 roku.

#2 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 sierpnia 2009 - 16:56

dysk twardy ci nie wyrabia. ja jak tyram cos z neta to filmy ogladam z ramdiska

http://dl.getdropbox...ramdisk-vlc.jpg

#3 patrykens

patrykens
  • 25 postów

Napisano 29 sierpnia 2009 - 17:01

Hmmm, a co jeżeli odtwarzam film z lapa a ściągam na dysk zewnętrzny ? I co z przypadkiem kiedy żaden program oprócz VLC nie jest otwarty a jednak filmy przycinają ?

#4 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 sierpnia 2009 - 19:01

ile masz miejsca wolnego na HDD w laptopie

#5 patrykens

patrykens
  • 25 postów

Napisano 29 sierpnia 2009 - 19:22

na systemowej partycji 31GB na partycji z danymi 53GB, dysk zewnętrzny się nie liczy tu chyba więc nie napiszę ile ;)

#6 Opoya

Opoya
  • 63 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2009 - 20:33

Mi tak zacinał się przy oglądaniu z zewnętrznego dysku FW, Z wewnętrznego jest OK (ten sam film, ten sam VLC).

#7 patrykens

patrykens
  • 25 postów

Napisano 29 sierpnia 2009 - 21:06

od dzisiaj popróbuję coś z tym RAMDISKiem i zobaczę czy będzie jakaś różnica :) dziękuję wszystkim za pomoc :) dobranoc

#8 degas

degas
  • 32 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 września 2009 - 00:44

Witam. Mam podobny problem czy ktoś znalazł jakieś rozwiązanie?

#9 whiteone

whiteone
  • 11 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 września 2009 - 17:57

Hej, dla VLC w wersji 1.0.1 VLC -> Preferences (wybieramy All) -> Input / Codecs -> Access modules -> File Tu zmieniamy wartość cachu dla mediów czytanych z pliku, ja zmieniałem z 300 na 2000 ms i jest już wszystko ok. Pozdrawiam

#10 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 września 2009 - 19:36

@feuerfest - o czym ty chrzanisz, dysk się nie wyrabia, filmy z ramdyska, zastanów się co za bzdury wypisujesz.

#11 surogaci

surogaci
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2009 - 20:53

Ja dokładnie mam to samo! Dysk 7200, 4GB ramu, core2duo 2.0 i vlc się tnie. czasami nawet quicktime. Dzieki whiteone za podpowiedź!

#12 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 września 2009 - 21:05

Jeśli nie pomaga zwiększenie bufora co wcześniej było opisane, to widocznie jakieś systemowe sprawy, bo ja zauważyłem ze mi się nawet mp3 zacinają w VLC (może nie tyle zacinają co jakieś dziwne przeskoki mam), a filmy dość często w Mplayerze, a dokładnie w PYMplayerze, ale reguły nie ma, raz się często zacina, a raz w ogóle, a innym razem raz albo dwa razy. I to nie wygląda żeby było związane z kodekami, no chyba że VLC i Mplayer wykorzystują te same kodeki.

#13 delosk8

delosk8
  • 13 postów

Napisano 30 września 2009 - 23:10

mam ten sam problem... najlepsze jest to, ze jak zostawię kompa włączonego na dłuższy czas np. na noc to rano już jest ok. Tak samo mam z filmami w *.flv z różnych portali np. Youpo**. Chodzą ładnie, a po chwili jak zaczną slajdować to tragedia. Mogę pozamykać wszystkie programy i nic nie pomaga. Zostawię kompa na noc na czuwaniu i rano już chodzą ok. Znajomy mówi, że jedyna rada to nowy system, ale musiałbym specjalnie kupić napęd do Mac'a bo mam wersję Air no i tak to odwlekam....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych