Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z fix gps po upgrade iPhone do 3.0- rozwiązanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 seleros

seleros
  • 3 postów

Napisano 18 lipca 2009 - 16:23

Znalazłem proste rozwiązanie tego kłopotu, który jest opisywany na różnych forach, nie znalazłem nigdzie rozwiązania, więc dzielę się swoimi przemyśleniami. Metoda jest lekko na około ale jest bardzo prosta i skuteczna. 1 wyłączamy w ustawieniach geolokalizacje- plus taki że bateria wytrzymuje dłużej. 2 wchodzimy do nawigacji lub google maps- program wyświetli komunikat o wyłączonej usłudze i odeśle nas do ustawień. Klikamy na dymek program się zamyka otwierają się ustawienia. Włączamy geolokalizacje i wchodzimy do programu, który przed chwilą się zamknął. 3 cieszymy sie fixem gps w kilka sekund

#2 yaro12

yaro12
  • 13 postów

Napisano 19 lipca 2009 - 22:06

Niestety - nie zadziałało w moim przypadku. Czekałem 15 minut pod niebem i nic

#3 Buebaka

Buebaka
  • 586 postów

Napisano 19 lipca 2009 - 22:15

Ponieważ jest to przypadek incydentalny, ewentualnie przypadkowe działanie fixa niewynikającego z tego o czym wspomniał kolega. Nie zmienia to faktu, że warto spróbować. Mógłby powstać ogólny temat o sposobach użytkowników na łapanie fixa w przypadku takich usterek. Swoisty "przepis babci Jadzi" :-)

#4 HellGoat

HellGoat
  • 55 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 lipca 2009 - 14:06

Ja też miałem ten problem po odtworzeniu softu 3.0. Męczyłem się z tym jakiś czas i w końcu się udało. Zrobiłem dokładnie tak. 1. W BossPrefs włączyłem EDGE. 2. Wszedłem do ustawień, i wyzerowałem ostrzeżenia. 3. Uruchomiłem Maps, i dałem by zlokalizował pozycję, udało mi się to w 5 sek. 4. Wszedłem do Navigona, i złapał sygnał po paru sek. 5. Zamknąłem Navigona, wszedłem do BossPrefs i ponownie wyłączyłem EDGE 6. Znów uruchomiłem Navigona. Wszystko śmiga póki co. Mam nadzieję że komuś to też pomoże.

#5 mirmaxel

mirmaxel
  • 66 postów
  • SkądMazury

Napisano 21 lipca 2009 - 19:01

Mnie pomogło.Zrobiłem zgodnie z opisem wyżej i efekt był od razu.Dzięki HellGoat.

#6 Buebaka

Buebaka
  • 586 postów

Napisano 21 lipca 2009 - 20:00

Jak nie mogłem złapać zasięgu w IDA to robiłem podobnie - włączałem xGPS żeby mieć fixa i się udawało. Tylko że mi nie był potrzebny do tego Edge. Jednak jest to metoda nie usuwająca problemu tylko go omijająca (w sposób bardzo niewygodny). Ja na szczęście, jak się później okazało, miałem tylko problem z iDą, natomiast z Sygic`em już jest wszystko ok. Jeśli mimo wszystko nie mogę złapać fixa - włączam motionX GPS i ono załatwia całą sprawę (bez Edge). Raz złapany zasięg wystarczy na cały czas korzystania z nawigacji.

#7 chris125

chris125
  • 238 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 21 lipca 2009 - 20:06

mi navigon bez zadnych problemów lapie fixa i naviguje od razu po włączeniu bez zadnych robionych dodatkowych ruchów pallcem :)

#8 HellGoat

HellGoat
  • 55 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 lipca 2009 - 23:21

Użycie tego sposobu również eliminuje potrzebę ponownej zabawy w te wszystkie punkty. Ja zrobiłem to tylko raz i od tej pory działa mi wszystko.

#9 mr-hammond

mr-hammond
  • 479 postów

Napisano 21 lipca 2009 - 23:50

Ida raz łapała fixa raz nie, a Navigon działa zawsze , troszke to dziwne i nie rozumiem tego , ale ważne że działa.

#10 azta

azta
  • 122 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 14:27

do niedawna mialem navigona i sygica moze to nie ma zadnego zwiazku ale od czasu jak wywalilem navigona miewam problemy z utrzymaniem zasiegu przez sygic, zaczal tez sie gubic w miejscach gdzie wczesniej (przed odinstalowaniem navigona) rowno mnie prowadzil zainstaluje chyba navigona i zobacze czy bedzie lepiej

#11 christian22

christian22
  • 6 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 10:43

jedno pytanie… jestem poczatkujacym uzytkownikiem iPhone 3gs 4.1 z cydia i jb. Czy ktos uzywa może nawigacji TomTom w iPhone?. Uzywam wersji aplikacji 8.300 (538812), Mapa: ‘Eastern_Europe’ v850.2821, Jezyk: Polski. Po wybraniu celu wyswietla mi się informacja „ Funkcja GPS fix w tej chwili nie dziala. Czy chcesz uzyc ostatniej znanej lokalizacji?” Czy wiecie może o co chodzi? W czym leży problem i jak mozna to naprawic? Może trzeba jakos włączyć GPS? W każdym bac razie dziekuje za pomoc. Pozdrawiam christian22@wp.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych