Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wzmacniacz sygnału GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 crazy_maly

crazy_maly
  • 12 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 lipca 2009 - 15:01

Standardowo bardzo długo trwa znajdywanie w moim iPhonie sygnału GPS (ponad 20min), czy istnieje urządzenie, najlepiej bezprzewodowe które wzmacnia sygnał GPS w iPhonie, aby ten wyłapywał szybciej sygnał ?

#2 Daniolol

Daniolol
  • 22 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 15:15

wyjść na dwór ?

#3 Shakal

Shakal
  • 753 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 09 lipca 2009 - 15:16

(ponad 20min)


Rzeczywiście długo..., można kupić nieoficjalnie moduły GPS do iPhone (pod wtyk) lub z tego co słyszałem niektóre działają z bluetooth lecz nie znam dokładnie nazw poszukaj w Google ;)

wyjść na dwór ?


Pomogłeś...

#4 crazy_maly

crazy_maly
  • 12 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 lipca 2009 - 15:38

w ramach sprostowania: 20min lapie mi jak jestem na dworze, w budynku wogule nielapie.

#5 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 09 lipca 2009 - 16:00

w ramach sprostowania: 20min lapie mi jak jestem na dworze, w budynku wogule nielapie.



...zresetuj całego ipka tj "odtwórz" w itunesie, po całej operacji wejdź w ustawienia iphona i je zresetuj, po czym narazie nie rob jailbreak-a tylko po testuj jak ci się sprawuje gps na czystym iphone, będziesz wiedział czy to wina jakiegoś oprogramowania z cydi albo problem z twoim sprzętem.

p.s

Ja jeszcze dłużej niż 15 sek nie czekałem na fixa nawet w bardzo pochmurny dzień.

Pozdrawiam...

#6 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lipca 2009 - 19:55

...zresetuj całego ipka tj "odtwórz" w itunesie, po całej operacji wejdź w ustawienia iphona i je zresetuj, po czym narazie nie rob jailbreak-a tylko po testuj jak ci się sprawuje gps na czystym iphone, będziesz wiedział czy to wina jakiegoś oprogramowania z cydi albo problem z twoim sprzętem.

p.s

Ja jeszcze dłużej niż 15 sek nie czekałem na fixa nawet w bardzo pochmurny dzień.

Pozdrawiam...


Bzdura!
Jeśli łapie fixa to iPhone jest ok. To wina operatora który nie dostarcza danych dla aGPS albo masz wyłączony net w iphonie

#7 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 19:59

a ja zauważyłem prawidłowość - jak mam JB i pewnie jakieś programy poinstalowane to jest rzeźnia - dzisiaj w ogóle nie pokazywał mojego położenia (na zewnątrz budynku), jak tylko wróciłem do domu - restore i jest OK (nawet w budynku)

#8 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lipca 2009 - 22:56

Moze masz jakąś wifi z namiarami w skyhooku w zasięgu ? GPS nie bardzo chce w budynkach działać

#9 crazy_maly

crazy_maly
  • 12 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 lipca 2009 - 10:06

Po restarcie na telefonie bez jailbreak rowniez problem z zasiegiem, nawet na google map pokazuje mi punkt w ktorym jestem z bardzo duza granica błędu. Czy oddawał ktoś na gwarancji iPhone z powodu złego działania GPS-u ?

#10 8850

8850
  • 142 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipca 2009 - 08:06

Pierwszy raz włączasz nawigację i GPS i telefon wyszukuje 15 minut. Włączasz go za 10 godzin. i znajduje sygnal momentalnie. Im częściej będziesz właczasz GPS tym szybciej telefon będzie znajdywał fixa. Wg. mnie wszystkie iphony tak działają. GPS wogóle nie działa w budynkach i to żaden, tak samo jak wjedziesz do lasu lub jest bardzo nisko poziom chmur burzowych. Mam nawigację IDA (Syngis) i również jak jak jadę jest spora granica błędów. Wszystko wynika raczej z ulomności modułu GPS w iphonach i innych telefonach, bo jak GPS może być sprawny skoro antenka jest miniaturowa. Wyłacznie zewnętrzne dedykowane duze i ciężkie GPS z wielkimi antenami zewnętrznymi podłaczonymi do auta mają sens do profesjonalnej nawigacji. Jailbrake nic do tego nie ma tak samo jak liczba zainstalowanych aplikacji. Tak samo reset nic nie powinien dać. Większość ludzi myśli że po restore zmieni sie sytuacja, ale po prostu wcześniej szukali fixa GPS kilka razy i pobral sobie już dane do lokalizacji z serwerów GSM operatora dlatego za kolejnym razem GPS właczy się bardzo szybko

#11 fryta1979

fryta1979
  • 148 postów

Napisano 14 lipca 2009 - 06:53

8850 HOWGH ]:) a teoriom spiskowym JB mówimy NIE !!!

#12 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 14 lipca 2009 - 10:22

Pierwszy raz włączasz nawigację i GPS i telefon wyszukuje 15 minut. Włączasz go za 10 godzin. i znajduje sygnal momentalnie. Im częściej będziesz właczasz GPS tym szybciej telefon będzie znajdywał fixa. Wg. mnie wszystkie iphony tak działają. GPS wogóle nie działa w budynkach i to żaden, tak samo jak wjedziesz do lasu lub jest bardzo nisko poziom chmur burzowych. Mam nawigację IDA (Syngis) i również jak jak jadę jest spora granica błędów. Wszystko wynika raczej z ulomności modułu GPS w iphonach i innych telefonach, bo jak GPS może być sprawny skoro antenka jest miniaturowa. Wyłacznie zewnętrzne dedykowane duze i ciężkie GPS z wielkimi antenami zewnętrznymi podłaczonymi do auta mają sens do profesjonalnej nawigacji. Jailbrake nic do tego nie ma tak samo jak liczba zainstalowanych aplikacji. Tak samo reset nic nie powinien dać.
Większość ludzi myśli że po restore zmieni sie sytuacja, ale po prostu wcześniej szukali fixa GPS kilka razy i pobral sobie już dane do lokalizacji z serwerów GSM operatora dlatego za kolejnym razem GPS właczy się bardzo szybko



...ja nie narzekam, wrecz przeciwnie jestem bardzo usatysfakcjonowany! Juz tak nie mardz na modul ipka bo nie jest zle. Mam tomtom xl one ktorego okolo miesiaca testowalem na rowni z moim iphone 3GS i nie zauwarzylem zadnej roznicy! Jeździłem w kazdych warunkach pogodowych i może przez ten okres czasu ip zgubił zasieg tylko raz to na bardzo krotki moment. Ja nie chce tutaj na sile chwalic iphona ale takie sa po moich testach fakty. Dodatkowy plus na korzyść jabluszka jest blyskawiczne lapanie fixa(za kazdym razem w ipku odbywalo sie to szybciej).

Dlatego proszę Cie nie pisz mi o sensie profesjonalnej nawigacji bo wlasnie od trzech dni ciezkiego GPS z wielkimi antenami zew. podlaczonymi do samochodu trzymam w szufladzie w zamknietym budelku gotowy na sprzedaz;) nie mam pojecia czy przyczyna mojego zadowolonie jest mozliwie lepszy, poprawiony modul GPS w nowym iphone...nie wiem , ale po miesiącu testu moge powiedziec ze ipek spelnia moje oczekiwania jako navi na 100%;)

Pozdrawiam...

#13 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipca 2009 - 11:14

Tak naprawdę wszyscy macie po troszku racje :-) Ale zapominacie wspomnieć o tym gdzie i w jakiej sieci macie iPhona A to właśnie jest najważniejsze! iPhonowy aGPS przy dobrym wsparciu sieci GSM złapie fixa dużo szybciej niż tradycyjna nawigacja na coldstarcie :-) Ale bez wsparcie BTS'ow może szukać satelit w baaardzo długo, a jak BTS podaje nieaktualne dane moze nie znaleźć ich wcale ;-) Więc przy podawaniu problemów GPS'em dodajcie sieć (to czy macie zablokowany internet) i okolice

#14 8850

8850
  • 142 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2009 - 20:17

...ja nie narzekam, wrecz przeciwnie jestem bardzo usatysfakcjonowany!
Pozdrawiam...


Może iphone 3GS dziala o wiele lepiej niż 3G jeśli chodzi o moduł GPS. Pamiętajmy że 3GS kosztuje 2,5 razy tyle co 3G i jest kilka razy szybszy w niektorych zadaniach.Na jakiej nawigacji jeździsz rafikk?

#15 rafikk_1983r

rafikk_1983r
  • 204 postów
  • SkądPoland

Napisano 14 lipca 2009 - 21:23

Może iphone 3GS dziala o wiele lepiej niż 3G jeśli chodzi o moduł GPS. Pamiętajmy że 3GS kosztuje 2,5 razy tyle co 3G i jest kilka razy szybszy w niektorych zadaniach.Na jakiej nawigacji jeździsz rafikk?



Od poczatku korzystam MobileNavigon-a w wersji tylko z mapa UK, Northern Ireland, Isle of Man, Republic of Ireland. Tez sie tak zastanawiam czy jednak do GS-a nie wmontowali lepszego modułu. Na iphone 3G testowalem jeszcze iDA i tam zdarzało się ze gubił zasięg i czasami zeby zlapac fixa(jak trwało to zbyt długo) uruchamialem go klika razy, czesto to dzialalo albo tez najpier odpalalem google maps :D W 3GS na szczęście nie muszę robić takich kombinacji alpejskich:wink:

Ipka mam w brytyjskiej sieci O2 i pakiety na internet 250mb co miesiac przez caly rok, ale jak odpalam navi to prawie zawsze w 99% mam wyłączone 3g i edge.Telefon po JB.

Pozdrawiam

#16 azta

azta
  • 122 postów

Napisano 15 lipca 2009 - 01:29

jest juz jb na 3gs??

#17 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2009 - 09:33

jest juz jb na 3gs??


od przynajmniej tygodnia ;)

#18 crazy_maly

crazy_maly
  • 12 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2009 - 11:40

dzis sprawdzalem ponowanie GPS w moim iPhone. Okazalo sie ze bez wlozonej karty sim wogule niemoze nawiazac polaczenia gps (dodam ze usluga lokalizacji jest wlaczona) Co moze byc przyczyna niedzialajacego GPS? wada techniczna samego modulu czy moze wina oprogramowania?

#19 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lipca 2009 - 11:47

Wiesz co nie chce mi się po raz 1000 powtarzać tego samego :-)
Już kilka razy pisałem jak działa aGPS przeczytaj

Ale jeszcze raz aGPS jest prawie bezużyteczny jeśli nie jest wspierany przez BTS'y
ergo bez karty sim kiepsko działa, bądź wcale nie działa

AGPS – Wikipedia, wolna encyklopedia

#20 karkow

karkow
  • 141 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lipca 2009 - 20:55

Dzisiaj pierwszy raz mój iP dostał JB. Instalacaj iDa bez problemu, ale GPS zaczął wariować. Reset ustawień sieciowych pomógł i teraz bez problemu działa navi. Polecam

#21 monoik

monoik
  • 26 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 15:42

Wiesz co nie chce mi się po raz 1000 powtarzać tego samego :-)
Już kilka razy pisałem jak działa aGPS przeczytaj

Ale jeszcze raz aGPS jest prawie bezużyteczny jeśli nie jest wspierany przez BTS'y
ergo bez karty sim kiepsko działa, bądź wcale nie działa

AGPS � Wikipedia, wolna encyklopedia


Chyba nie jesteś świadomy, że w 3g i 3gs siedzi chip GPS, który przy sprzyjających wiatrach jst wspomagany przez aGPS...
EDIT: źle się wyraziłem. cytat:

rodzaj systemu GPS wykorzystywany w telefonach komórkowych, w którym używa się serwerów operatora sieci do skrócenia czasu potrzebnego na pierwsze znalezienie położenia. Usługa ta musi być dostępna u operatora, w przeciwnym wypadku GPS będzie działał, ale dłużej będzie trwało pierwsze "połączenie z satelitami".


co oznacza tyle, że bez dostępu do sieci gsm iphone bedzie dłużej łapał fixa. U mnie najwyżej minutę z wyjętą kartą sim.

crazy_maly, pozostaje udać się do operatora/sprzedawcy i wymieniać telefon na gwarancji...

#22 humbug

humbug
  • 2 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 14:43

Witam Pytanie: po zainstalowaniu mobilenavigator ustawia mi jezyk tego softu i mape na jakis grecki i nie ma mozliwosci zmiany tego. To jest peln a wersja tej navigi i lipa. Kumacie o co moze chodzic? Nie ma mozliwosci wyboru innego kraju nizeli Grecja a powinna istniec taka mozliwosc.

#23 christian22

christian22
  • 6 postów

Napisano 02 grudnia 2010 - 14:06

jedno pytanie… jestem poczatkujacym uzytkownikiem iPhone 3gs 32gb 4.1 z cydia i jb. Czy ktos uzywa może nawigacji TomTom w iPhone?. Uzywam wersji aplikacji 8.300 (538812), Mapa: ‘Eastern_Europe’ v850.2821, Jezyk: Polski. Po wybraniu celu wyswietla mi się informacja „ Funkcja GPS fix w tej chwili nie dziala. Czy chcesz uzyc ostatniej znanej lokalizacji?” Czy wiecie może o co chodzi? W czym leży problem i jak mozna to naprawic? Może trzeba jakos włączyć GPS? W każdym bac razie dziekuje za pomoc. Pozdrawiam christian22@wp.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych