Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Promocje SAD-u


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 tufus

tufus
  • 8 postów

Napisano 01 sierpnia 2005 - 01:09

Zauwazylem w polskim sklepie internetowym Apple przedziwna oferte w dziale promocje -> koncowki serii. Bylem ciekaw ile mozna zaoszczedzic kupujac Maca ze starej serii i okazalo sie, ze 20" iMac z promocji kosztuje o ponad 300 zl wiecej (!) niz ten sam model 20" z serii aktualnej. Przy czym ten z aktualnie produkowanej ma wiecej ramu, lepsza karte grafiki, wiekszy dysk i szybszy procesor. O co chodzi?? ;)

#2 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 01 sierpnia 2005 - 08:58

O porażenie potencjalnych użytkowników gestem SAD'u już na samym wejściu :lol:

#3 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 01 sierpnia 2005 - 12:26

Re: Promocje sadystow

O co chodzi?? ;)

Pewnie ktos to kupil i dlatego dalej sprzedaja. :mrgreen:
Cytat ze strony SAD:
Firma SAD sp. z o.o. wylaczny przedstawiciel Apple w Polsce doklada wszelkiej starannosci, by tresc stran na nalezacych do niej serwerach internetowych jak najdokladniej oddawala rzeczywistosc.
Zuwagi namozliwosc wystapienia pomylek przy aktualizacjach (cen,konfiguracji,czy parametrow technicznych) informacje zawarte na naszych stronach nie moga byc jednak (o ile nie zaznaczono inaczej) traktowane jako oferta w swietle wymogow Kodeksu Cywilnego.
Koniec cytatu.

Genialne, naprawde :mrgreen:
Slowem kazdy kto tam kupuje ponosi ryzyko na wlasna reke.
Czyli jak zamowisz iMac 20" i dostaniesz iMac 17" to nie ich wina.
Czy ktos w SAD jeszcze cos kupuje ????

Male rachunki.

SAD (PL): iMac 20" G5 1.8GHz /256MB/160GB/SD/BT 8 522,01,- zl =2.055,18,-?
CANCOM (D): iMac 20" G5 1.8GHz /256MB/160GB/SD/BT 6 151,97,- zl =1.483,64,- ?
z przesylka !!!!!!

SAD (PL): iMac G5 20" 2.0GHz/512/250/SD/BT/AP 8 193,52,- zl = 1.975,96,- ?
enterVisions (D) iMac G5 20" 2.0GHz/512/250/SD/BT/AP 7 040,92,- zl = 1.698,00,- ?
Zrodlo cen niemieckich ze strony:
http://www.mac-kauf.de
Na tej stronie mozna porownac ceny wszystkich najwazniejszych sprzedawcow Mac-ow w niemczech.
Ceny porownuje sie pod wzgledem modeli.
Kliknij :"PREISE"
wybiez jaki model Cie interesuje , no i znajdziesz jaki aktualnie sklep ma najkozystniesza cene z przesylka lub tez bez.

Ja uwazam ze nie tylko cena SAD odstrasza klijentow, wyzej wymieniony cytat to jest dla mnie dopiero rodzynek !!! :mrgreen:

Ech.. juz tyle napisalem o SAD-dzie. Nie ma co chyba wiecej sie nimi interesowac.
Zycze im sympatycznej samozaglady. :mrgreen:

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2005 - 12:41

Re: Promocje sadystow

SAD (PL): iMac G5 20" 2.0GHz/512/250/SD/BT/AP 8 193,52,- zl = 1.975,96,- ?
enterVisions (D) iMac G5 20" 2.0GHz/512/250/SD/BT/AP 7 040,92,- zl = 1.698,00,- ?

A dlaczego porównujesz niemiecką cenę netto z polską ceną brutto? Przypadek, czy już przysłowiowa rzetelność informacji.
Porównajmy ceny netto:
PL - 6716 zł, DE - 6918 zł = różnica 202 zł
i ceny brutto:
PL - 8194 zł, DE - 7166 zł = różnica 1028 zł
Jak widać różnica bierze się głównie z różnych stawek VAT w Polsce i w Niemczech. A wniosek z tego taki, że klientowi indywidualnemu może opłacać się zakup w Niemczech, bo zyskuje na różnicy stawek VAT. Natomiast dla klienta instytucjonalnego zakupy w Niemczech to nieporozumienie.

#5 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 01 sierpnia 2005 - 13:15

Re: Promocje sadystow


SAD (PL): iMac G5 20" 2.0GHz/512/250/SD/BT/AP 8 193,52,- zl = 1.975,96,- ?
enterVisions (D) iMac G5 20" 2.0GHz/512/250/SD/BT/AP 7 040,92,- zl = 1.698,00,- ?

A dlaczego porównujesz niemiecką cenę netto z polską ceną brutto? Przypadek, czy już przysłowiowa rzetelność informacji.


Polskie i niemieckie ceny podalem brutto !!!!!!
Przelicznik SAD-owy Euro = 4.1466,
Niemiecki (VAT) czyli MwSt wynosi 16%
Wiec jak ktos chce to niech sobie obliczy jak to w netto wyglada.

To chyba rzetelna informacja.

Wiem te roznice w cenach sa byc moze szokujace. Ale tak to wyglada.
Tak jest od lat.
Jak PL nie nalezala do EU bylo jeszcze lepiej. Mozna bylo przewiez z niemiec jednego kompa na osobe bez cla .Poniewaz comp byl wywozony dostawales Niemiecki (VAT) czyli MwSt z powrotem. W ten sposob moi znajomi kupowali sobie super tanie Mac-ki.
No i przy okazji dobrego piwa sie napili za zdrowie monopilisty SAD. :mrgreen:

Nie wiem dlaczego Instytucje maja zapomniec o kupnie Mac- ow w np. niemczech.
Przeciez kupuja w niemczech , czechach, wegry.
Nie znam szczegolow ale znam ludzi co tam kupili wiec cos musi w tym byc.
Sam pomoglem paru instytucjom w zakupie po super cenie Mac-ow w niemczech.
Trzeba sie instytucji zapytac dla czego im sie to oplaca.
Ja nie wiem.

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2005 - 14:54

Re: Promocje sadystow

Polskie i niemieckie ceny podalem brutto !!!!!! (...) To chyba rzetelna informacja.

A niby dlaczego w ogóle brutto? Czyżby SAD był Twoim zdaniem również winny obowiązującej w Polsce stawce VAT? Jak chcesz rzeczowo porównywać, to porównuj ceny netto.
Zwróć też uwagę, że podawane przez Ciebie ceny to nie są ceny z AppleStore DE, ale ceny resellerów. Może to więc resellerzy powinni zachęcić klientów atrakcyjnymi cenami? Nie sądzisz? Jakoś nie zauważyłem, żebyś wieszał psy na Apple DE za to, że jest kilkadziesiąt euro droższy od innych sprzedawców sprzętu Apple w Niemczech. :twisted:

#7 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 01 sierpnia 2005 - 15:44

Heidi, sedno lezy, jak mi sie zdaje, w tym, ze w Niemczech istnieje alternatywa, czyli siec resellerow z prawdziwego zdarzenia. To dlatego oplaca sie tam kupowac, a nie w Polsce, gdzie SAD dzierzy wladze zelazna reka i nie pozwala firmom takim jak Cortland na pelne rozwiniecie skrzydel.

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2005 - 15:50

Heidi, sedno lezy, jak mi sie zdaje, w tym, ze w Niemczech istnieje alternatywa, czyli siec resellerow z prawdziwego zdarzenia. To dlatego oplaca sie tam kupowac, a nie w Polsce, gdzie SAD dzierzy wladze zelazna reka i nie pozwala firmom takim jak Cortland na pelne rozwiniecie skrzydel.

A skąd wiesz, że nie pozwala? To jest przecież w obu przypadkach kwestia zejścia z marży. I znam resellerów, którzy to robią i całkiem dobrze funkcjonują.

#9 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 01 sierpnia 2005 - 15:59

Heidi, rozmawialem ostatnio z ludzmi z Cortlandu i powiedzieli mi, ze SAD ma wylacznosc na sprowadzanie sprzetu Apple do Polski. Cortland nie moze nic sciagac z Francji (czy gdzie tam jest europejska centrala Apple), tylko wszystko musi brac od SADu, ktory nalicza sobie po drodze swoja marze.

Dlatego Cortland nie moze byc dla SADu konkurencyjny i nie moze byc resellerem 'z prawdziwego zdarzenia', bo przeciez nie beda sprzedawac sprzetu po cenach nizszych, niz cenach, po jakich go kupili od SADystow.

Chore, nie? :?

#10 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 01 sierpnia 2005 - 16:55

Pe8er ale Heidi zawsze ich bronił, tylko nie rozgryzłem jeszcze, czy coś na tym zarabia :P ;) :mrgreen:

A tak serio, to oprócz tego, że moje stanowisko wobec SADu jest wciąż niezmienne i właściwie nic n aich obronę w dlaszym ciągu sensownego nie słyszałem, to jednak zaciekawiło mnie - jak to wygląda prawnie, że np. COrtland czy ktokolwiek nie może spraowdzić, tylko MUSI od SADu?

Ktoś się na tym zna?
pozdr

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2005 - 17:10

Heidi, rozmawialem ostatnio z ludzmi z Cortlandu i powiedzieli mi, ze SAD ma wylacznosc na sprowadzanie sprzetu Apple do Polski. Cortland nie moze nic sciagac z Francji (czy gdzie tam jest europejska centrala Apple), tylko wszystko musi brac od SADu, ktory nalicza sobie po drodze swoja marze.

Dlatego Cortland nie moze byc dla SADu konkurencyjny i nie moze byc resellerem 'z prawdziwego zdarzenia', bo przeciez nie beda sprzedawac sprzetu po cenach nizszych, niz cenach, po jakich go kupili od SADystow.

Chore, nie? :?

Wiesz, Cortland sprzedaje różne informacje - vide wiadomość z Pestki. :?
Ale nawet mimo tego, chyba nie sądzisz, że Cortland sprzedaje sprzęt w cenie zakupu z SADu, prawda? Między jedną a drugą ceną jest pewna różnica, w ramach której mogą manewrować ceną końcową - i robią tak, tyle że nie dla każdego klienta.
Podobnie przecież robią Niemcy - kupują sprzęt w cenie dillerskiej i to od nich zależy, jaką ustalą cenę końcową. Tylko że oni od razu dają niższą cenę, bez zabawy w "temu damy, a temu nie damy".
Z resztą zerknij na stronę podaną przez Digiface: ceny wahają się od 1695 do 1759 euro, przy czym Apple DE jest najdroższe. 64 euro różnicy - to jakieś 5% ceny, nie? Dziwnym trafem podobny upust można dostać u naszych resellerów, jeżeli się trochę potargujesz.
Zauważ też, że większość z resellerów od razu daje upust cenowy, ale co poniektórzy dodają jeszcze jakieś inne gadżety. A u nas pomysłem na biznes jest sprzedawanie w cenie SADu i wymaganie od SADu obniżenia cen dilerskich. No cóż, można i tak, ale nasuwa się pytanie: skoro rzekomo nie można konkurować ceną, to czy nie można konkurować innymi dodatkowymi usługami? Reseller z którym współpracuję potrafi dziwnym trafem dać i drobny rabat, i gwarancję sprzętu serwisowego (na zamianę w razie awarii), i przedłużoną gwarancję w cenie komputera, i w ogóle bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje. Chcieć to móc.

[ Dodano: 01-08-05, 18:24 ]

Pe8er ale Heidi zawsze ich bronił, tylko nie rozgryzłem jeszcze, czy coś na tym zarabia :P ;) :mrgreen:

Wbrew pozorom nie bronię SADu, ale odrobiny zdrowego rozsądku.
W przypadku Polonizatora dlatego, że jedyną wadą Polonizatora jest według mnie jego sposób dystrybucji. Sam Polonizator nie powoduje problemów, jedynie może być ich katalizatorem, bo przecież taka jest konstrukcja Mac OS X, że aby zaczął korzystać z polskich zasobów, musi mieć język polski na pierwszym miejscu. A jak polski się znajdzie na pierwszym miejscu, to zaczyna być różnie, niezależnie z czy bez Polonizatora, prawda?
A w przypadku resellerów sprawa jest jeszcze prostsza: gdyby tylko chcieli i trochę się postarali, to mogliby spokojnie konkurować z SADem na inne sposoby. Jeżeli miałbyś do wyboru sprzęt w tej samej cenie w SADzie i u resellera, ale reseller dodatkowo dołożyłby Ci do tego głupią podkładkę pod mysz, że nie wspomnę o jakichś bardziej kosztownych bonusach, to gdzie byś kupił, hm? Ale nie, po co, przecież najprościej zwalić wszystko na zły SAD. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo jak się samemu czegoś nie dopilnuje to potem też można zwalić na SAD. A ten marazm przenosi się potem na klientów, którzy są już pewni, że dopóki SAD działa, to nic nie będzie działać i mamy tak jak mamy.

#12 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 01 sierpnia 2005 - 18:03

Re: Promocje sadystow

Polskie i niemieckie ceny podalem brutto !!!!!! (...) To chyba rzetelna informacja.

A niby dlaczego w ogóle brutto? Czyżby SAD był Twoim zdaniem również winny obowiązującej w Polsce stawce VAT? Jak chcesz rzeczowo porównywać, to porównuj ceny netto.
Zwróć też uwagę, że podawane przez Ciebie ceny to nie są ceny z AppleStore DE, ale ceny resellerów. Może to więc resellerzy powinni zachęcić klientów atrakcyjnymi cenami? Nie sądzisz? Jakoś nie zauważyłem, żebyś wieszał psy na Apple DE za to, że jest kilkadziesiąt euro droższy od innych sprzedawców sprzętu Apple w Niemczech. :twisted:


A niby dlaczego netto?
Ale i w netto jest podobnie. Policz sobie. Co za roznica.

To chyba rzetelna informacja.

Moim zdaniem SAD nie ustala stawek VAT.Podejzewam ze ma Ministerstwo np. finansow cos z tym wspolnego. Ale ze SAD na to bym nie wpadl.

Psow na AppleStore DE nie wieszam, (bo obroncy zwierzat by sie mna zainteresowali) pozatym tam super service i specjalisci. A dysproporcje cenowe mieszcza sie w granicach przyzwoitosci. No, ale sadystyczne ceny SAD w /w przypadku (iMac 20" G5 1.8GHz /256MB/160GB/SD/BT) i innych to inna sprawa. Ale czemu nie ja nie mam nic przeciwko temu. Wolny rynek. Jak kogos stac.

Zagadka: Europejska centrala jest w Irlandi.
A skad SAD jako wylaczny przedstawiciel Apple srowadza produkty Apple ???

ps.Heidi bronisz dzielnie SAD-u, ale mysle ze na reklamie sie slabo znasz i zamiast slawy to przyspazasz im jeszcze wiecej wrogow. Ciekaw jestem czy to za darmo robisz , czy Ci poprostu za malo placa i sie nie przykladasz do roboty?

[ Dodano: Pon 01 Sie, 2005 ]

Pe8er ale Heidi zawsze ich bronił, tylko nie rozgryzłem jeszcze, czy coś na tym zarabia :P ;) :mrgreen:

Jesli nawet to chyba malo i niedlugo go zwolnia bo slabo mu idzie.Kiepsko z argumentami. No i jak braknie to zaczyna sie autorem zajmowac.

A tak serio, to oprócz tego, że moje stanowisko wobec SADu jest wciąż niezmienne i właściwie nic n aich obronę w dlaszym ciągu sensownego nie słyszałem, to jednak zaciekawiło mnie - jak to wygląda prawnie, że np. COrtland czy ktokolwiek nie może spraowdzić, tylko MUSI od SADu?

Ktoś się na tym zna?
pozdr


Tez sie tym zainteresowalem, czekam na odpowiedz od Apple.
Zastanawiam sie na otwarciem sklepu slon-internet gdzies przy granicy z PL z oczywiscie 100% nastawieniam na Polske ale po stronie niemieckiej.Pozatym moj doradzca finasowy sprawdza wszystko jak to wyglada. Sam jestem ciekaw.
Jak wypali to bede szukal partnera ze znajomascia mac-ow, budowy stron www. itd.

#13 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 sierpnia 2005 - 18:26

Yyyyyy... mnie się wydaje, że to Heidi ma tu znacznie zdrowszą argumentację od Twojej, Digiface ;-) Nie obraź się - taka jest moja ocena jako osoby z zewnątrz rozmowy...

Dlaczego w netto? Bo cenę netto ustala SAD. A VAT dodaje państwo. Więc jeśli z brutto będzie drożej to już nie wina SADu...

I Heidiemu nikt nic za to nie płaci - dla SADu nie pracuje - i mówił już o tym wieeele razy. I jestem na prawdę szczęśliwy, że udziela tylu ważnych komentarzy - na prawdę zmieniło się moje patrzenie na SAD w wielu kwestiach... nareszcie ktoś wypowiada się "z drugiej strony barykady" (co nei znaczy znowu, że dla SADystów pracuje ;-))...

#14 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 01 sierpnia 2005 - 18:39

Wbrew pozorom nie bronię SADu, ale odrobiny zdrowego rozsądku.

:mrgreen:

1.To te ceny SAD-u na w/w iMac sa dla Heidi OKi.
2.I niechodzacy polonizator na jesli uzywasz Pro-toolsa i Audio Logic tez OKi.
3.Brak odpowiedzi na maile ze strony SAD tez OKI.
4.Brak instrukcji po polsku tez OKI.
5.Zabezpieczajace przed ewentualnymi roszczeniami dopiski na stonie SAD tez oki.
i cale mnustwo malych ale jakze utrudniajacych zycie SAD-ystycznach numerkow.
Wogole wychodzi na to ze wszystko co robi SAD jest super.

I gdzie tu zdrowy rosadek?
Heidi nie wiem o czym Ty piszesz i co masz na mysli.
Przeczysz sam sobie w wielu kwestiach, mieszasz tematy,niezauwazasz argumentow, itd.
Ciezko bracie z Toba sie dyskutuje.
Ale bron SAD ile masz sil. To Twoja praca.!!???
Ja uwazam ze dzieki Tobie SAD ma teraz jeszcze gorsza opinie.
Co jest mi i tak calkiem obojetne.


Ja ten temat zakonczylem bo wszyscy wiedza jak jest, pozytym jest to nudne i nic nowego nie wnosi do dyskusji.

[ Dodano: Pon 01 Sie, 2005 ]

Yyyyyy... mnie się wydaje, że to Heidi ma tu znacznie zdrowszą argumentację od Twojej, Digiface ;-) Nie obraź się - taka jest moja ocena jako osoby z zewnątrz rozmowy...

Dlaczego w netto? Bo cenę netto ustala SAD. A VAT dodaje państwo. Więc jeśli z brutto będzie drożej to już nie wina SADu...

To przeciez oczywiste. Policz sobie netto, brutto jest podobnie.
Ale i tak to nie zmienia faktu w/w iMac i podanych przykladow.
A VAT juz tez napisalem ze mysle ze to robi ktos z ministerstwa finasow.
Ale Nas chyba najbardziej interesuje zeby miec Mac-a najtaniej.
Nieprawdasz ?

SAD ma chyba najdrozszego iMAc-a w promocji na swiecie :mrgreen:
I to bylo tematem.

Heidi uwaza ze to przez VAT jest on taki drogi ? Czy ktos sie z tym zgadza ??
:mrgreen:

ps.MacDada nie mam najmniejszego powodu zeby sie na kogo kolwiek obrazac. :lol:

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2005 - 19:11

Re: Promocje sadystow

A niby dlaczego netto? Ale i w netto jest podobnie. Policz sobie. Co za roznica. To chyba rzetelna informacja.

Nadal niezbyt, bo nie liczysz i nie porównujesz. Po pierwsze, jeżeli się weźmie ceny netto, to okazuje się, że różnica jest znacznie zmniejsza. Po drugie, jeżeli zrobisz sobie wycieczkę po sklepach Apple w różnych krajach, to zauważysz pewną prawidłowość: tam, gdzie funkcjonują oddziały Apple, cena powyższego iMaka oscyluje w okolicach 1510 euro. Ale wszędzie tam, gdzie w danym kraju funkcjonują Apple IMC (np. Czechy, Grecja, Izrael, Polska, Malta, Węgry), cena niemal automatycznie skacze o około 10 procent, do około 1650 euro. Wyjątkiem jest tu Izrael, gdzie cena przekracza 1700 euro. Widać więc, że wyższe ceny są prawidłowością obszarów obsługiwanych przez IMC - i chyba umiesz taką prawidłowość wyjaśnić czymś więcej, niż tylko wrodzoną pazernością istot ludzkich.

Zagadka: Europejska centrala jest w Irlandi.
A skad SAD jako wylaczny przedstawiciel Apple srowadza produkty Apple ???

Aż jestem ciekaw - no skąd?

Kiepsko z argumentami. No i jak braknie to zaczyna sie autorem zajmowac.

Chyba pomyliłeś własne wiadomości z moimi. Jak na razie jesteś jedyną osobą, która miała czelność posunąć się do obrażania rodziny interlokutora, tudzież próbowała argumentacji ad personam. Jeszcze raz polecam Ci zapoznanie się z pismami pana S.

#16 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 sierpnia 2005 - 19:26

2.I niechodzacy polonizator na jesli uzywasz Pro-toolsa i Audio Logic tez OKi.

Ta kwestia już została wyjaśniona. Jak to udowodnił Heidi, nie jest to wina SADu. Jeśli się z tym nei zgadzasz, to proszę Cię żebyś jeszcze raz poczytał poprzednie posty. Wtedy jeszcze możemy pogadać 8)

3.Brak odpowiedzi na maile ze strony SAD tez OKI.

Jak się okazuje nie zawsze tak jest. Ale racja, nei powinno wogóle tak być ;-)

4.Brak instrukcji po polsku tez OKI.

Ta sprawa też została wyjaśniona. Była to przykra pomyłka.

Wogole wychodzi na to ze wszystko co robi SAD jest super.

Tego nikt nei powiedział. I wcale na to nie wychodzi. Wychodzi na to, że to zwykła firma, która próbuje zarobić pieniądze. Nie zawsze jednak dba o klienta. Z tego powodu powstało wokół niej wiele mitów. Jest też oskarżana o wiele niesłusznych rzeczy. Jak np. kwestie polonizacji systemu...

Ciezko bracie z Toba sie dyskutuje.
Ale bron SAD ile masz sil. To Twoja praca.!!???

Uparłeś się? Chyba z Tobą się ciężko dyskutuje...

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2005 - 19:35

1.To te ceny SAD-u na w/w iMac sa dla Heidi OKi.

Są zgodne z cenami innych Apple IMC.

2.I niechodzacy polonizator na jesli uzywasz Pro-toolsa i Audio Logic tez OKi.

Po raz kolejny i do znudzenia: uruchom te same Pro-Toolsy na wersji systemu, na której nie działały Ci z Polonizatorem i ustaw język polski na pierwszym miejscu. A potem spróbuj zrozumieć, że Polonizator to tylko zasoby językowe.

3.Brak odpowiedzi na maile ze strony SAD tez OKI.

Rzuć cytatem gdzie tak twierdzę, bo wydaje mi się, że kłamiesz.

4.Brak instrukcji po polsku tez OKI.

Rzuć cytatem gdzie tak twierdzę, bo wydaje mi się, że kłamiesz.

5.Zabezpieczajace przed ewentualnymi roszczeniami dopiski na stonie SAD tez oki.

A czytałeś kiedykolwiek "Terms of Use" na stronie Apple? Szczególnie ten fragment:

Apple may make changes to any products or services offered on the Site, or to the applicable prices for any such products or services, at any time, without notice. The materials on the Site with respect to products and services may be out of date, and Apple makes no commitment to update the materials on the Site with respect to such products and services.

Przypomina Ci to coś? Ale gadaj sobie, gadaj.

Heidi nie wiem o czym Ty piszesz i co masz na mysli.

Ja to wiem, a widzę, że do Ciebie też to dotarło. Dobre i tyle.

SAD ma chyba najdrozszego iMAc-a w promocji na swiecie :mrgreen:
I to bylo tematem. Heidi uwaza ze to przez VAT jest on taki drogi ? Czy ktos sie z tym zgadza ?? :mrgreen:

Nie, nie przez VAT i zgadzam się, że oferta na 20" iMaca 1.8 GHz jest bzdurna. Problem polega jednak na tym, że zamiast zatrzymać się na tym przypadku, próbowałeś rozciągnąć jego nielogiczność również na resztę oferty SADu, a tu już przestałeś mieć zwyczajnie rację. Mógłbyś naprawdę wiele zdziałać, gdybyś nauczył się rzeczowości i nie uogólniał za bardzo. Bo nawet jak dostajesz do łapek jakiś argument przeciwko SADowi, to rozmieniasz go na drobne i robisz z tego informacyjną papkę.

#18 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 01 sierpnia 2005 - 19:42

Uparłeś się? Chyba z Tobą się ciężko dyskutuje...

Chyba masz racje, wiec przestane. Pozytym ja mam tak zadko racje, ze mi nie pomoze jedna wiecej, jedna mniej. :mrgreen:
Wiec zamiast czas marnowac na zbede dyskusje ide na piwko z Dama mego serca.
:mrgreen:

#19 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 02 sierpnia 2005 - 01:28

Yyyyyy... mnie się wydaje, że to Heidi ma tu znacznie zdrowszą argumentację od Twojej, Digiface ;-) Nie obraź się - taka jest moja ocena jako osoby z zewnątrz rozmowy...

a mnie to w ogóle się wydaje, że gdyby nie Euro to teraz by Heidi nie miał dobrych argumentów :P

I Heidiemu nikt nic za to nie płaci - dla SADu nie pracuje - i mówił już o tym wieeele razy.

dlatego też nie mówiłem o tym serio, co zanzaczyłem aż trzema emotikonami :)

I jestem na prawdę szczęśliwy, że udziela tylu ważnych komentarzy - na prawdę zmieniło się moje patrzenie na SAD w wielu kwestiach... nareszcie ktoś wypowiada się "z drugiej strony barykady" (co nei znaczy znowu, że dla SADystów pracuje ;-))...

otóż to, a ja korzystając z okazji się dołączam, nawet jeśli (tu i ówdzie się nie zgadzam). I chętnie bym mu pifko postawił

Tez sie tym zainteresowalem, czekam na odpowiedz od Apple.
Zastanawiam sie na otwarciem sklepu slon-internet gdzies przy granicy z PL z oczywiscie 100% nastawieniam na Polske ale po stronie niemieckiej.Pozatym moj doradzca finasowy sprawdza wszystko jak to wyglada. Sam jestem ciekaw.
Jak wypali to bede szukal partnera ze znajomascia mac-ow, budowy stron www. itd.

Ja CHĘTNIE pomogę! (wsyzstko pomyższe w sumie ;) ) - jakby co to daj znać! ;) :D

pozdrawiam wszystkich kulturalnych dysputantów :P (kurde, czy to aby jest to słowo o które mi chodziło?)

#20 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2005 - 02:18

Yyyyyy... mnie się wydaje, że to Heidi ma tu znacznie zdrowszą argumentację od Twojej, Digiface ;-) Nie obraź się - taka jest moja ocena jako osoby z zewnątrz rozmowy...

a mnie to w ogóle się wydaje, że gdyby nie Euro to teraz by Heidi nie miał dobrych argumentów :P

Gdyby u nas było już euro, to mielibyśmy zaoszczędzone sporo nerwowych ruchów cenowych, a i przy okazji byłaby jasna sytuacja cenowa. W obecnej chwili musisz tak kalkulować ceny, żeby się zabezpieczyć na wypadek jakiegoś nagłego ruchu w cenie wymiany. No, ale to nadal daleka przyszłość.

#21 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2005 - 19:27

Witam, Moje 3 grosze odnośnie promocji w SADzie. 1 września wysłałem maila do pani Iwony zajmującej się sprzedarzą sklepu online Apple IMC Polska z zapytaniem o ofertę promocyjną na PowerMaca G5 + 20" Apple Display. Zapytałem jak długo będzie ów oferta dostępna i wyraziłem zdecydowany zamiar zakupu sprzętu w przyszłym tygodniu. Oczywiście odpowiedzi nie otrzymałem żadnej przez tydzień czasu. Wczoraj zaglądam na stronę SAD'u i zgadnijcie co... Promocji już nie ma... Nie łamiąc się jednak postanowiłem spróbować porozmawiać z "Przedstawicielem" Apple w Polsce. Dzwonię, standardowo czekam, przełączają, czekam, zajęte, czekam itd... słowem, nic nowego. Ostatecznie udało mi się dodzwonić ale oczywiście niczego nie załatwiłem. Iwona motała się w zeznaniach że strona długo się aktualizowała... potem, że błąd formularza, że była na urlopie... Powiedziała, że porozmawia z przełożonymi. Dzwonię drugi raz... i oczywiście nadal nic nie udało się załatwić. Promocji nie ma, mamy ceny jaie mamy. Krótko mówiąc IMC Polska nie chce sprzedawać komputerów. Mają w nosie klienta ale to już długo nie potrwa Polska staje się coraz bardziej zamożnym krajem i zachodni kapitał na pewno nie zmarnuje szansy na zarobienie pieniądza. Skończą się czasy nieudaczników, ignorantów i prymitywnych sprzedawców macintoshy w Polsce. W biznesie liczy się klient (i jego portfel) o który trzeba dbać, by zachęcić do ponownych odwiedzin i zakupów. To podstawy ekonomii o których żałosna gromadka z SADu nigdy nie słyszała lub ich nie zrozumiała. A co do mnie... ponownie będę musiał zaopatrzyć się w maka na zachodzie..

#22 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2005 - 19:47

czy takie sytuacje nie staja sie powoli regula?

#23 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2005 - 20:05

To, że zamiast złożenia zamówienia wyraża się "zdecydowany zamiar zakupu" drogą mailową? Niestety na to wygląda.

#24 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2005 - 20:28

To, że zamiast złożenia zamówienia wyraża się "zdecydowany zamiar zakupu" drogą mailową?


A co z brakiem odpowiedzi na maila? Przecież to kluczowy wątek mojego postu... Wydaje mi się Heidi, że gubisz kontekst i istotę problemu którym jest brak reakcji sprzedającego na zainteresowanie kupującego.

Gdybym uzyskał odpowiedz i informację o tym, że promocja wygasa napewno złożyłbym zamówienie. Nie pisałbym tutaj o tym gdybym nie chciał kupić komputera... Trochę powagi

#25 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2005 - 21:14

zgadzam sie, jesli czlowiek pisze "zdecydowany zamiar zakupu" to sprzedawca powinien sie zainteresowac klientem i zrobic wszystko by tranzakcja doszla do skutku. wkoncu PM +CD to nie male pieniadze i potrzeba odpowiednio podejsc do klienta zeby byl zadowolony i np. nie musial kupowac komputera zagranica :|

edit:
Heidipoza tym sedno sprawy jest w tym ze on nie dostal odpowiedzi a nie co napisal w mailu. tu nie ma co bronic SADu bo poraz kolejny okazuje sie ze w sadzie pracuja niekompetentni ludzie ( nie mowie ze wszyscy ale w dziale marketingu lub spraw zwiazanych z obsluga klienta to chyba napewno)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych