Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lock Calendar, czyli wydarzenia z kalendarza na Twoim lockscreenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipca 2009 - 20:38

Witam!
Ostatnio na forum zauważyłem, że wiele osób chciałoby, aby na ich LockScreenie były wyświetlane wydarzenia z kalendarza.
W temacie http://www.myapple.p...creen-info.html została zaprezentowana jedna z metod ustawienia właśnie takiego czegoś. Dodatkowo wszystko możemy tak skonfigurować, aby wyświetlana była prognoza pogody dla danego miasta, nieodebrane połączenia, smsy itp.
Niestety – część użytkowników ma problem z poprawną konfiguracją wszystkiego. Fakt jest to dość zawiłe i trzeba poświęcić chwilę czasu.

Dlatego proponuję alternatywne rozwiązanie - Lock Calendar, przez część pewnie już znany.
W efekcie końcowym co prawda otrzymamy tylko możliwość wyświetlania wydarzeń z kalendarza, ale konfiguracja jest znacznie prostsza. Nie musimy instalować Winterboard, ani potem 'grzebać' w plikach poprzez SSH czy USB!

UWAGA!
Wszystko zostało przetestowane na iPodzie Touch 1g v 3.0 Jailbreak i działa poprawnie!
Nie testowane na iPhone 2G i 3G oraz na iPod Touch 2G (jeżeli ktoś sprawdzi czy wszystko OK, prosze o potwierdzenie)
Nie biorę żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z tego poradnika (utrata danych, stabilność działania itp.)!


Co potrzebne:
*iPhone (2G lub 3G), iPod Touch (1G lub 2G)
*Soft 3.0
*Jailbreak – potrzebna Cydia
*aplikacja Lock Calendar.

Konfiguracja:
1. Już ze 'złamanym' softem szukamy w Cydii aplikacji Lock Calendar (dostępna z reop BigBoss & Planet-iPhones, repo jest od razu dodane po JB).

2. Instalujemy wyżej wymienioną aplikację.

3. Oczywiście do systemowego kalendarza na iPhone OS dodajemy parę wydarzeń, aby było co wyświetlić :)

4. Teraz czas na konfigurację. Wszystko odbywa się z poziomu systemowych ustawień - zero grzebania w plikach przez SSH.

Dołączona grafika


5. Ukaże się nam takie oto menu:

Dołączona grafika


Aby włączyć Lock Calendar musimy przesunąć pierwszy suwak w prawo.
Dalej mamy kolejno do wyboru i zmiany:
-maksymalną ilość i zakres wyświetlanych wpisów (np. wpisy z 3 tygodni do przodu)
-wygląd paska z datą (kolor tła, przezroczystość tła, zmiana czcionki, jej koloru i wielkości)
-wygląd paska ze wpisem z kalendarza (kolor tła, przezroczystość tła, zmiana czcionki, jej koloru i wielkości)
-możliwość włączenia separatora między wpisami
-kolor separatora

Efekt końcowy:
W efekcie końcowym, po bardzo prostej konfiguracji otrzymujemy coś takiego:

a) jeżeli nasz kalendarz jest pusty to:

Dołączona grafika


B) jeżeli w naszym kalendarzu są jakieś wpisy to:
(data zmieniona na potrzeby poradnika):

Dołączona grafika


Mam nadzieję, że poradnik się przyda.
W razie zaistniałych problemów pytania prosze zadawać w tym temacie.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy!
misiekgruby

#2 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 02 lipca 2009 - 21:23

Bardzo fajna rzecz. ^^ Przetestuje i sie wypowiem. Plusem jest to, ze nie trzeba instalowac WB.

#3 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipca 2009 - 21:30

Dokładnie! Zapomniałem dodać, nie trzeba instalować Winterboard :D

#4 art.

art.
  • 107 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 21:38

hmm no okey wszych pięknie , lecz jak teraz też w łatwy sposób zrobić sms , tel czy pogodę ?;)

#5 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipca 2009 - 21:44

hmm no okey wszych pięknie , lecz jak teraz też w łatwy sposób zrobić sms , tel czy pogodę ?;)

Szczerze mówiąc to nie wiem.
Zaprezentowany sposób wraz z aplikacją Lock Calendar obsługują tylko kalendarz (sama nazwa na to wskazuje) :D

#6 art.

art.
  • 107 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 21:52

Ktoś w wątku o lock screen info też prosil o jakaś instrukcje dla początkujących , nikt jednak nie pofatyguwal się , prócz tych linków do stron angielskich ( gdzie ciężko to ogarnąć - nawet z translatorami)

#7 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 lipca 2009 - 22:11

ekhm - nie wiem o co kaman ale godzina zdarzenia wyświetla mi się na niebiesko w ustawieniach Date Bar Appearance i Entry Cell Appearance mam wszystko ustawione na white

#8 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipca 2009 - 22:14

ekhm - nie wiem o co kaman ale godzina zdarzenia wyświetla mi się na niebiesko

w ustawieniach Date Bar Appearance i Entry Cell Appearance mam wszystko ustawione na white


Jest to aktualne wydarzenie.
Musisz 'odznaczyć' Current Event.

#9 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 lipca 2009 - 22:33

cool szybko i sprawnie dzięki

#10 kalashnikov2

kalashnikov2
  • 62 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 października 2009 - 17:51

Sorki za mały OT, jaka to czcionka i theme? ;)

#11 jumiok

jumiok
  • 78 postów
  • SkądGród Kraka

Napisano 19 października 2009 - 19:35

a czy w tym kalendarzu będą się pojawiać przypomnienia o urodzinach jak mam wpisane je w kontaktach, czy muszę jeszcze coś doinstalować??

#12 robihehe

robihehe
  • 46 postów

Napisano 19 października 2009 - 20:32

witam wszystkich.mam problem.istaluję w cydii pięknie lock calendera i istalacja pięknie dobiega do końca ale nie widzę później żeby miał ten pasek lock calendera w ustawieniach jak na obrazku.nie mam żadnych tych ,,repo" czy coś tam.będe cholernie wdzięczny jak mi ktoś pomoże

#13 FiTzu

FiTzu
  • 145 postów
  • Skądznienacka

Napisano 20 października 2009 - 15:00

a czy w tym kalendarzu będą się pojawiać przypomnienia o urodzinach jak mam wpisane je w kontaktach, czy muszę jeszcze coś doinstalować??

Nie, ale o ile dobrze pamiętam jest jakaś aplikacja, która przenosi wszystkie urodziny z kontaktów do kalendarza, tylko nie pamiętam nazwy. Pewnie coś z birthday w nazwie :D

@robihehe: może spróbuj po prostu zrobić respring lub reboot...

#14 meros

meros
  • 7 postów

Napisano 04 grudnia 2009 - 19:19

Ja mam podobny problem co robihehe, zainstalowalem ale brak jest pozycji w menu ustawien.. reinstalowalem, resetowalem i dalej nic.. Jedyne co to zauwazylem ze pojawily sie pozycja Lock Calendar w programie winterboard, zaznaczam je, ale dalej nic... może ktoś rozwiazal ten problem ? bardzo mi zalezy na tym lock calendar..

#15 needmoney

needmoney
  • 11 postów

Napisano 06 marca 2010 - 21:28

Dokładnie tego szukałem :) Potwierdzam dzialanie na 3G 3.1.2

#16 Hera

Hera
  • 52 postów

Napisano 27 lipca 2010 - 19:02

Mnie nie działa na 4.0 :( a wam? Istnieje jakaś alternatywa tego programu działająca na 4.0? Jednak wyszedł jakiś update i działa :)

#17 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 30 lipca 2010 - 11:18

mam na 4.01 IntelliScreen http://intelliborn.com/products.html
niestety platny chyba 10$ jest wersja trial mozna przetestować
wyswietla za to na zablokowanym ekranie spotkania, smsy, meile, pogode, Rss

#18 MikSk

MikSk
  • 4 postów

Napisano 02 sierpnia 2010 - 23:16

A mnie na 4.0.1 działa Lock Calendar.

#19 Ropuh

Ropuh
  • 35 postów

Napisano 12 marca 2011 - 09:45

A podpowie mi ktoś jak uzyskać w tej aplikacji PL. Bo np. dni tygodnia mam w języku polskim ale kiedy w kalendarzu jest całodniowe to nie jak na screenie wyżej CAŁODNIOWE tylko all-day. Trochę to wkurzające. Mógłby ktos zapodać link do info jak zrobić PL? Z góry dzięki.

#20 unrealis

unrealis
  • 8 postów

Napisano 15 sierpnia 2012 - 00:52

Zainstalowalem program i przy każdym locku zawiesza mi springborda wchodzi w safe mode;/ Ma ktoś podobnie? Soft to 4,3,3

#21 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 15 sierpnia 2012 - 13:35

Zainstalowalem program i przy każdym locku zawiesza mi springborda wchodzi w safe mode;/
Ma ktoś podobnie?

Soft to 4,3,3

Pofatygowałbyś sie i przeczytał parę postów wyżej. Pisza jak wół że na 4.x nie działa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych